BU ARIZA NEDIR? - massey 3.075

Merhaba Sayın trakkulup üyeleri ne zamandır (massey 3075) traktörümde bir arıza var işimi bitirip motoru kapatıyorum ertesi gün marş basmıyor. Göstergeler yok. Sigorta yakıyor. Elektrikci iyice şase vardır diye heryeri inceledi bişey bulamadı. Bir kaç sigorta bölümünden ayırma filan yaptı. Dün işimi bitirdim bugün traktörün marşa basıyorum ampüle benzer sarı bir lamba bir kaç saniye yanıyor tık ediyor çalışmıyor lamba sönüyor. Sigorta kutusunun üstünde aynı simgede ısıtma sistemi yazıyor ama sigorta yakmamış elektriksel oldugunu düşünüyorum. Elektrikcininde hastanede işi varmış öyle kaldık bekliyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Resimler ve ekler

• DSC_0328.JPG
    DSC_0328.JPG
    3.3 MB · Görüntüleme: 792
  • DSC_0328.JPG
    DSC_0328.JPG
    3.3 MB · Görüntüleme: 311
  • DSC_0328.JPG
    DSC_0328.JPG
    3.3 MB · Görüntüleme: 344
Ynt: BU ARIZA NEDIR? - massey 3.075

Geçmiş Olsun Isıtma bujileri arızası olabilir ama onun sadece kışın zor çalışma ile alakası sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Çalışmama problemi farklı bi durum
Sizin motor da iki arıza var bence
Bujı ve diğer elektrik problemi

buji artı uç içeriden..
Şase eksi uç dışarıdan akımla çalışır.
Eğer buji birbirine içinden kaynarsa..
bu senin problemin meydana gelir..
bujilerin başından kablosunu çıkar..
veya sigortasını çıkar öyle dene..
sonrada bujileri ölçtür..

Elektrikci geldi, Direksiyonun ordan açtı oradaki bir parçanın (röle sanırım) metal kısımları oksitlenmiş, uçları tümden değiştirdi. Traktör çalıştı ama sigorta yakma sorunu ile bunun alakası yokmuş. Bir daha tekrar ederse kesinlikle kaçarı olmadığını sorunu çözüleceğini söyledi. Çok şükür şimdilik sorun yok, yarın patatese ilaç vurucam Arızaya kadar devam....