JD 5075E 4*4

arkadaşlar bun traktörü alma nıyetımız var kullanan arkadaşlardan olumlu olumsuz yanlarını özellıkle çekiş yakıt durumu bıde yokuş aşagı ınerken yükte nasıl ???

Ynt: JD 5075E 4*4

kardeşim paran varsa john deere alma derim
bende johndeer in 5065 i var verdiğim paraya acıyorum
yakıt türkiye şartlarında en fazlası
tutulma en azı 70 e aldığın trakrtörü 50 ye veremezsin

canmehmed link=topic=84428.msg1010029#msg1010029 date=1435116056' Alıntı:
kardeşim paran varsa john deere alma derim
bende johndeer in 5065 i var verdiğim paraya acıyorum
yakıt türkiye şartlarında en fazlası
tutulma en azı 70 e aldığın trakrtörü 50 ye veremezsin
orası oylede kardeşim bende 2,el arastırıyordum denk geldı fıyatıda uygun geldı

TABİKİ 2 . EL AL NİYE ZATEN ZARARI SIFIR ALAN CEKMİŞTİR
2 . DEDE MASSEY VE NEWHOLLANDA GÖRE FAZLA YAKAR
PARCA OLARAK JOHN DEERE NİN PARCASI DAHA FAZLADIR

JOHN DEERE Türkiye Pazarına Amerikan,Meksikan,Alman traktörleri ile girmektedir.

E SErisi ürünleri 5075e modeline kadar olan traktörleri Hindistan montaj değil bizzat hindistan üretimidir.
Bunun nedeni ise dünyada satılan 50hp-100hp pazar payının %50 ye yakın bir kısmını Hindistan ve Çinin oluşturmasıdır.
Dolayısı ile buraya üretim fabrikası kurmak akıllıca bir harekettir.

Duyumlarıma Göre Türkiye ' de de montaj için bi kaç firma ile görüşüyorlar.

JohnDeere ' nin Türkiye ' de Geç gelmesi pazar payının düşük olmasında önemli etkenlerdendir.
Fakat hergeçen sene pazar payının arttığına şahit olacağız.

Bu seneki satış rakamları ile geçen seneki rakamlarını üçe katlamış bulunuyor. Bunlarda 12*12 yeni modellerinde çok etkisi oldu.

Dünyanın en değerli tarım şirketi ve Tüm markalar arasında Dünya ' nın en Değerli 79. markası olan bir firma Türkiye yatırımlarınıda ciddi manada gözden geçirip pazarda söz sahibi olmak ister. Sadece biraz zaman.

Geçen hafta sırf yeni 5e leri görmek için kalktım adıyamana gittim bir tane 65 kabinli vardı kısa bir inceleme yaptım fiyat sordum 84.000 dediler ama bu fiyata bu eksikler olmaz ya. John deere ya e serilerini tam düzeltmeli yada r ve m serilerinde 55 ila 85 hp olanlarından getirmeli. E serilerini kullanmak tam bir işkence. Tarladan yola çıkarken traktörü tam durduruyorum kademe vitesini değiştirmek için bu sefer sıra geldi 4 çekerin o meşhur koluna bir türlü inmiyor rampa çıkarken geri salıyorumki kolu indireyim daha bitmedi vites değiştirirken zıplamaması için profesyonelce debriyaj ve gazı ayarlanan gerekiyor. Bu özellikler 9/3 şanzımana ait eğer 12/12 de böyleyse hayatta almam bu traktörü. Hele yokmu ön kaputun alt kısımları insan orayı bir kaportayla kapatmaz mıı teller birbirine dolanmış filtreler gülüyor mal resmen meydanda yok arkadaş bu şekilde türkiyenin 55-80 hp pazar payına hiç giremezsiniz. Traktör birkere tipten kaybetmiş bu kadar eksikti varken olmaz bir ne kullanıcısı olarak çok üzgünüm.

İyi forumlar arkadaşlar uzun bir zamandır john deere kullanıcısıyım ama hala hala john deere 5e serisi hindistan malı diyen abilerim var ben şöyle bir açıklama yapmak istiyorum araştırdığım kadarı ile john deere in bir çok dünya ülkesinde montaj fabrikaları var zaten benim 2004 model 5403 ümünde şaşi numarasının altında assambled in india yazıyordu 2013 model 5050e m dede assambled in india yazıyordu yani monte yeri hindistan anlamında 2004 yılından beri jd kullanıcısıyız çok çok memnunuz yakıt çekiş manevra yükteki çekişi şanzıman def vs vs herşeyinden memnunum alacak olan düşünen arkadaşlarımada öneririm özellikle 5050e modelini

poyraz2030 link=topic=84428.msg1010947#msg1010947 date=1435531847' Alıntı:
gerçekten sıfıra yakın. yalnız 53 + 22 (banka) 75 bin istemesin konuştunmu? 53 se hemen al.
valla sıfır traktor bu fıyaat falan dıye yazmış sormadım 75 bını alınacak traktor çok var ama sorarım bu hafta hersy bellı olacak yoksa erkunt nımet 70 yada servet 80,4 lux alacam