Fanın önemi ve pratik bilgiler

merhabalar. ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. 2 yıl önce gallignani 5190-xl balya makinesi almıştık. İlk yıl 15bin civarı balya bağladık. Çok çalışmadık. Geçen sene de sap az olduğu için sadece kendi köyümde 5000 balya yaptım. Geçen yıl ilk defa yaptığımdan haliyle bi kaç arıza ile karşılaştım. Öncelikle bizim makinede fan yok. Gerekli midir? İpucu vs. pratik bilgiler nelerdir?

Ynt: Fanın önemi ve pratik bilgiler

meto18 link=topic=84469.msg1009379#msg1009379 date=1434810182' Alıntı:
biz bilmiyorduk tanıdık vasıtasıyla aldık. o da bizi uyarmadı çok iyi anlamasına rağmen şu olmuş şu olmamış demedi
Kusura bakma da klavuz çok önemli, karga olursa işin zor. Sizin tanıdık bakmamış ki desin :) Fan olmazsa, zamanla toz ve saplar bağlama grubunu sıkıştırır, zırt pırt ip kopar vs. Son raddesinde iğneler şaşırır, siğorta keser, sente ayarı kayar.. Debelen dur :(

Ynt: Fanın önemi ve pratik bilgiler

sagalassos isimli abim bize aracı olan kişi elibollar ve bi kaç markanın servisliğini de yapıyor. Geçen yıl toplayıcının pimleri değiştirdi 100 lira para aldı iki civataya.Balya işi Hiç hoşuma gitmese de bu sene gidip çalışmayı ta ne zamandır planlıyorum. Olası ip hataları vs.leri forum sayesinde baya kavradım. Mesela geçen yıl ipi düğüm atan gagaya ip dolanıyordu. Servis 17yi sık dedi ama anladığım kadarıyla 13lük somunu gevşetmem lazımmış