Yeni aldığımız Azim Disk Tiller...

Ynt: Yeni aldığımız Azim Disk Tiller...

fatihcastle link=topic=84491.msg1009848#msg1009848 date=1435056168' Alıntı:
Ne gibi sorun çıkartıyormuş bilgini paylasabilirmisin lemkendeki yayli fuarda karaovanin tilleri cok hosuma gitmisti özdökenin kide
Topraklarınız iyiyse tercih edebilirsiniz . Ama bana kalsa almam her toprağa göre iş yapamaz gibi geliyor. Atıyorum sert toprağa girersiniz takozlular gibi iyi oturmaz toprağa.

İslamdogan link=topic=84491.msg1009904#msg1009904 date=1435074444' Alıntı:
Topraklarınız iyiyse tercih edebilirsiniz . Ama bana kalsa almam her toprağa göre iş yapamaz gibi geliyor. Atıyorum sert toprağa girersiniz takozlular gibi iyi oturmaz toprağa.
Benim sıkıntım taşlı arazi olması yaylı şart

Ağır Abi link=topic=84491.msg1009862#msg1009862 date=1435060209' Alıntı:
Hayırlı olsun biraz tavlı topraklarda sıkıntı çekersin arası dar olduğu için dolma yapmakta ama anız bozmada falan güzel işçilik çıkartıyor yalnız arkada iz kapatıcı düzenek yapmışlar sizdekinde göremedim
Sağolun . Disk aralarının genişliği gayet iyi . Toplama kolay kolay yapmıyor. Tavlı yerlerde ise toplama yapmaması için merdaneyi az daha indiririm sorun çzülür. Çizi kapatıcı opsiyonel. Gerek duyarsam taktırırım ama gerek yok gibi birde sınırlarda yamulma olasılığı var o yüzden tercih etmedim.

Ağır Abi link=topic=84491.msg1009863#msg1009863 date=1435060617' Alıntı:
Abi aynı ekipmandan bende kullanmaktayım dediğin gibi ilk denediğimizde aynı sorun ile karşılaştık sonra tecrübe sahibi olduk içerideki piston çıkış kollarına ufak dokunuşlar ile hareket vereceksin usul usul tabiri caiz ise hiç sanayiye falan gitmene gerek yok bence
Öneriniz için teşekkürler. Bir abi geldi ufak dokunuş yaparak birkere kaldırdı merdaneyi. Ama birdaha indiremedik. Sorun merdanenin traktöre bağlandığı jak girişlerindeymiş. Traktör Avrupa, Malzeme Türk . Uyum sağlanmıyor. Bugün orjınal Avrupa jak taktırdım sorun çözüldü..

umutmalkoc link=topic=84491.msg1009941#msg1009941 date=1435083938' Alıntı:
Alper sanada en acilinden lazım bir azim bak bu sene ayçiçekleri odun gibi sap yaptılar onları kıymak zor olacak :)
Hocam motoru büyütelim pötinger için pazarlığa seninle gideceğim :) Bu senelik bileyeceğiz cigulinin bıçaklarını napalım :D

fatihcastle link=topic=84491.msg1009757#msg1009757 date=1435014778' Alıntı:
Hayirli olsun güle güle kullan 20 li goblem var satarsam niyetim var ama ben yayli düşünüyorum kauçuğu zamanla parcaliyormus yayli ömürlük olur kanisindayim
Esenerde testleri yapılıyo 1 aya cıkacak geliba acele etme :)

Hayırlı olsun İslam güle güle kullan , her evde bir disk tiller olacak kampanyasına sende katılmışsın :)
Gerçekten güzel aletler , keşke daha önceden alsaymışız diyeceğiz aletlerden biri olacak emin olabilirsin.
Arkadaşlarında yazdığı gibi keşke 56 cm lik disk alsaymışsın , saha uzun ömürlü olurdu diskler derinlikte bir mktar daha fazla olurdu.

alper4u link=topic=84491.msg1009935#msg1009935 date=1435083387' Alıntı:
Hayýrlý olsun Ýslam güle güle kullan.Güzel takas yapmýþsýn artýk senelerce kullanýrsýn.Keþke 56 ' lý taslardan alsaydýn ama bunu bulamayanda var.
Çok teşekkür ederim Alper Abi. 51 disk yeterli geldi. Ve bunlar standart tip MF yi hiç etkilemedi tarlada çok rahat hareket ediyorum. 56 disk alsaydımda olurduda olsun buna şükür . Sende al birtane artık :-D

ufukk link=topic=84491.msg1009984#msg1009984 date=1435092174' Alıntı:
Hayırlı olsun İslam güle güle kullan , her evde bir disk tiller olacak kampanyasına sende katılmışsın :)
Gerçekten güzel aletler , keşke daha önceden alsaymışız diyeceğiz aletlerden biri olacak emin olabilirsin.
Arkadaşlarında yazdığı gibi keşke 56 cm lik disk alsaymışsın , saha uzun ömürlü olurdu diskler derinlikte bir mktar daha fazla olurdu.
Çok teşekkürler Ufuk Abi Kampanyaya katılmam güzel oldu zannedersem :D Ayçiçeklerin biçilmesini iple çekmeye başladım nedense . İnsan heves yapıyor .