jd 5055 e

Arkadaşlar biz john deere 5055 4x4 almayı düşünüyoruz. Eskilerde vites sayısının azlığı ve yoldaki hızının düşük olmasından şikayetçi kullanıcılar. 5055 shuttle lı kullanan varmı? Kullananlar tecrübelerini paylaşabilirmi. Bayi 50 km hıza ulaştığını söylüyor. Vites problemi de çözülmüş. Biz traktörü tarla sürmekte, yem karma makinesinde, dağda, yük taşımada, kuyruk miliyle çalışan bazı makinelerde kullanacağız. Memnun eder mi? Diğer traktörlere kıyasla nasıl ? Sağlamlığından şüphem yok. Aslında 9x3 olanlar da yeter sonuçta yıllardır eski traktörlerde 8 ileri 2-4 geri kullanıyoruz.

Ynt: jd 5055 e

Eren Bey mrb. 5055E 12*12 power reserver şansımzan oldukça memnun olacağınız bir traktördür. Nedenleri şunlar.
1-Sizinde Belirttiğiniz gibi vites seçeneği fazlalaştı bu da yolda daha az yakın anlamına geliyor
2- Hız konusunda 40km hız bi traktör için oldukça iyi. aynı saatte daha fazla yol
3- John Deere shuttle gerçek shuttle ' dır. Bu ne Demek? Jd ' de shutthle elektroniktir ve serviste monte edilen kit sayesinde hassasiyeti ayarlanabilir. Debriyajsız ileri geri dir
4- debriyaj ıslak kavramadır. daha önce alışık olmadığımız bir şey buda uzun ömürlü debriyaj demektir
5- park vitesi bulunmaktadır. Bunun avantajı traktör yükteyken,kuyruk mili ile yaptığınız işler vb işlerde traktör çalışır durumdayken el freninini çekmeden dişlileri kilitleyebilir traktörden aşağı inip işlerinizi kontrol edip kolaylaştırabilirsiniz.
6- içeride ve sol çamurlukta bulunan Elekro lift özelliği sayesinde askı kollarını indirip kaldırabileceksiniz. Tek Başınıza rahatca ekipman takıp çıkarmadın tadına varacaksınız
7-55derece dönüş açısı ve esnekliği ile kullanıcıların takdirini kazanmış bir traktördür.
8-Dayanıklılık ve az arıza çıkarma ile isim yapmış bir markadır.
9-kuyruk mili konusunda jd gerçekten çok iyi traktördür. işini bilenler bilir.
5050e (9*3) verdiğimiz bir çiflik 8 metreküplük yem karma makinasını çalıştırıyor ve makina da en ufak bir sıkıntı dahi olmadığını söylüyor.
5050e 9*3 tavsiye ederim.

MERHABA
HAZİRAN 2014 YILINDA 5050E 9+3 JD ALDIM VE HİÇ MEMNUN KALMADIM. 135 LİK MF KULLANDIĞIM TARIM ALETLERİNİ ÇEKMEDE ZORLANDI. YAKIT OLARAK DA BAYA FAZLAYDI. NİSAN 2015 DE 5055 12+12 POWER RESERVER SUTTLE ALDIM. KULLANIM KOLAYLIĞI YAKIT, PERFORMANS VE SÜRÜCÜ RAHATLIĞI ( BÜTÜN MARKALARI KULLANDIM VE EN RAHAT OLANI) AÇISINDAN MÜKEMMEL DİYEBİLİRİM.
ÖZELLİKLERİ HARİKA; SUTTLE, ELEKTRO LİFT (ŞOFÖR VE ARKA ÇAMURLUK) ELEKTRO 500-500E-750 DEVİR KUYRUK MİLİ, 12+12 POWER RESERVER ŞANZUMAN, BALATASIZ DEBRİYAZ VE KUYRUK MİLİ GB. HIZ OLARAK 38 KM GAYET İYİ. TURBO VE İNTERKOL MÜKEMMEL UYUM SAĞLIYOR. BİRKAÇ EKSİĞİ OLMASINA RAĞMEN MÜKEMMEL DİYEBİLİRİM. BİRDE BAHÇE TİPİ OLSA.

Teşekkür ederim benim için bayi değil kullanıcı görüşü önemliydi. Jd nin mühendisliğine güveniyorum. Sağlamlık ve performansta beni yanıltmayacağını düşünüyorum. Çöpe atılacak param yok benim sık sık arıza çıkaran traktörleri tercih etmem. Piyasada tutulan çoğu traktör arıza yapıyor ( bazıları motor bazıları şanzuman veya diğer aksamlar). Uzun ömürlü olacağını bilsem erkunt veya tümosan tercih edebilirdim. Diğerlwrine göre manevra nasıl bazı 4×4 traktörlerde çok düşük

Biz 2004 yılından beridir john deere kullanmaktayız 5403 kullandık 5065e kullandık şuan 2013 den beri 5050e kullanıyoruz bağcılık ve bağçecilikle uğraşıyoruz 5050e benim için 10 numara traktör 80 90 hp lik işleri yapıyor yerlemiz rampa çekiş mükemmel manevra çok güzel çok pratik yakıt çok ideal yol hızı tatmin edici ama tek eksiği orjinal kabin ilaçlamayı turbo ilaçlama ile yapınca kabin büyük rahatlık herşeyinden çok çok memnunum 1600 saatti bulacak ufak bir sıkıntım dahi olmadı ama 5055e almayı bende düşünüyorum sırf kabin için ve donanım için ama 5050e nin verdiği zevk tartışılmaz yaşanır
mage/479dl3e6j/]
IMG_3532.jpg
[/url]

buda bir arkadaşımın 5050e si ve 5055e şatıllısı
daha önce 70 nimet ve servet 80 kullanıyordu
http://postimg.org/image/6d9bc7vsj/

Abi jd nin kalitesi ortada, keşke mf de bu sınıfta böyle özellikleri olan bi traktör üretse.
En son çıkan şatıllı e serisi bence Türkiyem de sınıfının en güzel traktörleri alırsanız pişman etmez

Herşeyi ile 10 numara marka ,JD nin Herkes iyi yanlarını yazmıs bende birtane kötü yazayım :)
-Kuyruk mili biraz dışarı doğru olduğu için birinden emanet şaftlı ekipman alırken Şaftı keserek kısaltmanız gerekiyor. Yada kollara ek parca yaptırıp uzatmanız gerekiyor. JD kullananların böyle bir sorunu var. Çoğu kollar kısa diyor ama asıl sorun MF ve diğer markalara göre kuyruk milinin daha dışarda olması. Çokta önemli değil ama bilinsin :)

BlackStorm link=topic=84522.msg1017733#msg1017733 date=1439418649' Alıntı:
Herşeyi ile 10 numara marka ,JD nin Herkes iyi yanlarını yazmıs bende birtane kötü yazayım :)
-Kuyruk mili biraz dışarı doğru olduğu için birinden emanet şaftlı ekipman alırken Şaftı keserek kısaltmanız gerekiyor. Yada kollara ek parca yaptırıp uzatmanız gerekiyor. JD kullananların böyle bir sorunu var. Çoğu kollar kısa diyor ama asıl sorun MF ve diğer markalara göre kuyruk milinin daha dışarda olması. Çokta önemli değil ama bilinsin :)
ekipmanda bir sıkıntı yaşamadım ama söylediğiniz iyi oldu ben mesela ilaçlamada agrotek bağcı ters turbo atomizör kullanıyorum yan kollara takılır tip teki şaftı takmak için çekiyi sökmem yada ters çevirmem gerkiyor aynı zamanda kuyruk mili muhafazasını kaldırıp da işimi görüyorum bu çubuk kıyma vs ekipmanlar dahil

erenkilic link=topic=84522.msg1020163#msg1020163 date=1440696327' Alıntı:
bunların yakıtlarını merak ediyorum. Muadillerine göre 5055 ve 5065 in yakıtları nasıl? Ayrıca 55 mi 65 mi alsam arada kaldım. Yakıtta çok fark varmı ? Kullananlar cevaplarsa sevinirim.
5055 i bilmiyorum ama Zorlama ile alakalı olarak yakıt değişiyor. 5725 super plus (5093E) ile 4 lü 14 no pullukla yulaf ekerken 16 dekar yeri 60 tl ye sürdüm. Hiç zorlamadı yakıtta yakmadı doğal olarak. 4x2 lere göre yolda çok yakıyor denebilir. 4x4 lerin hepsimi böyle bilmiyorum. 5055E daha küçük çok daha idealdir yakıtı.

Tabiki zorlamayla alakalı ama mesela 5055 e eşdeğer bir traktöre göre yakıtı nasıl? Mesela bir nh la kıyaslayabilecek varmı? Bir yorum okudum forumda adam nh la yanyana tarlaya girdik o eve gitti ben mazot almaya demiş. Bende 1130 var yolda fazla yakıyo ama tarla sürerken veya zor bir işte diğerlerinden az yakıyor ( 54c). Bana göre traktörün iş yaparken yaktığı yakıt daha önemli sonuçta gezmek için almıyoruz.

Fiyatından dolayı sıfır almaktan vazgeçtim. İkinci el araken tümosan bayisinde 5065e buldum fakat bayii öyle şeyler söylediki şaşırdım. Jd nin parçası bulunmuyormuş, servis sayısı çok azmış, arıza yapıp aylarca bekleyen traktörler varmış, performans olarak muadillerinin gerisindeymiş vs vs. Arkadaşlar bunların doğruluk payı varmı? Başından böyle bi olay geçen varmı? Arıza yapmaması yalan digerleri kadar yapıyor bunlarda dediler dopru mu

Kardeşim oncelikle eger sağlam malim olsun yakiti o bilindiklerden ideal olsun yaptığı ise göre diyorsan al benim tsvsiyem madem alcan 5065 al yakit olarak ikisi arasinda fark yok denecek kadar az sana john dere nin parcasi bulunmuyor diyen her kimse heralde mf nh vs den baska ya gormedi ya parça satmadi neyse sana bi ornek vereyim benim 50 lik bi başak vardi her bakim da 300 400 tl veriyordum bakim saatti araliklari da çok az di her neyse bi gun krank kesti inadina verdim cok ucuz bi paraya gittim eskide kullandigim marka yi j derre aldim 55 ligini en basta konfor yakit ve o frenleri yok mu dedim makina budur ve her bakimi da basaga gore 100 150 tl daha az tutuyor simdi 5625 ve 5105 var alahi var ustune makina tanimam akrabalarin td 90 var tumosan var hikaye elimden gecmiyen traktör kalmadi en iyi en saglam en guven veren makina john dere alcaksan dedigim gibi 5065 al sifir alcaksan da sana kalmis 5055 de 5065 de ayni sekilde kompakt makinalar kisacasi kararindan gecme pisman olmassin dua edersin inan kapida iki sifir araba var onlar john deere nin keyfini tadini vermy orjinal kabin shutle olayi gercek shutle oyle bazi markalarin kilerle kiyaslanmaz simdiden hayırlı olsun

erenkilic link=topic=84522.msg1028238#msg1028238 date=1445436644' Alıntı:
Fiyatından dolayı sıfır almaktan vazgeçtim. İkinci el araken tümosan bayisinde 5065e buldum fakat bayii öyle şeyler söylediki şaşırdım. Jd nin parçası bulunmuyormuş, servis sayısı çok azmış, arıza yapıp aylarca bekleyen traktörler varmış, performans olarak muadillerinin gerisindeymiş vs vs. Arkadaşlar bunların doğruluk payı varmı? Başından böyle bi olay geçen varmı? Arıza yapmaması yalan digerleri kadar yapıyor bunlarda dediler dopru mu
Sorma kardeşim bizede öyle dediler gittik sıfır td 65 aldık babam çok pişman kesinlile jd şaşma zaten bizde satıp jd alacaz.sen kimseye inanma dünyada cıvatasından en küçük pulnana kadar traktörün herşeyini ureten tek firma ergonomikliğile rahatlığıyla şanzumanıyla.

eyup reis33 link=topic=84522.msg1017735#msg1017735 date=1439423611' Alıntı:
ekipmanda bir sıkıntı yaşamadım ama söylediğiniz iyi oldu ben mesela ilaçlamada agrotek bağcı ters turbo atomizör kullanıyorum yan kollara takılır tip teki şaftı takmak için çekiyi sökmem yada ters çevirmem gerkiyor aynı zamanda kuyruk mili muhafazasını kaldırıp da işimi görüyorum bu çubuk kıyma vs ekipmanlar dahil
eyup abi merhaba seni youtube kanalından takip ediyordum burda gördüğüme çok sevindim 50 hp bir traktörün 4 lu dönerli pulluk çekeceğini duysam inanmazdim ama sen 5050e ye cektiriyorsun :) videolarını da paylasmistim forumda

evet 12*12 90lık alman var bide 55 likten sonra binisim gelmiyo 90 ligin pullugunu yakın performansta cekiyo cok farklı bir model yakit cekis super orjinal kabin kilimayla konfor super verdigimiz paranin her kurusu helal olsun