Traktörlerde yapılmasını istediğiniz bir özellik varmı???

Değerli trakkulup üyeler başlıktada belirttiğim gibi traktörlerde yapılmasını istediğiniz veya olsa çok iii olur dediğiniz bir özellik varmı???
Bana gelicek olursak ben traktörlerin hondanın vtec teknolojisi gibi bir teknolojiye sahip olmasını isterdim;
Belirli bir devire kadar az yakıyo yani bu devire kadar 8 valf çalışıyo, bu deviri geçincede diğer 8 valf çalışıp toplam 16 valf çalışıyo kısacası normal kullanımda gereksiz güç üretip gereksiz benzin yakmıyo.
Bu teknolojinin traktörlerde olmasını çok isterdim ama traktörlerde devir aralıkları çok az ve belirli bir devirden sonra traktörlerde tork düşüyor.Bu arada bahsettiğim özellik çakma mf olan bozokların akıllı pompa anlayışından değil :)
Peki ya sizin olmasını istediğiniz özellik nedir???
Gene uzun yazdım kusura bakmayın

Ynt: Traktörlerde yapılmasını istediğiniz bir özellik varmı???

Sinan5858 link=topic=84582.msg1010839#msg1010839 date=1435505269' Alıntı:
Değerli trakkulup üyeler başlıktada belirttiğim gibi traktörlerde yapılmasını istediğiniz veya olsa çok iii olur dediğiniz bir özellik varmı???
Bana gelicek olursak ben traktörlerin hondanın vtec teknolojisi gibi bir teknolojiye sahip olmasını isterdim;
Belirli bir devire kadar az yakıyo yani bu devire kadar 8 valf çalışıyo, bu deviri geçincede diğer 8 valf çalışıp toplam 16 valf çalışıyo kısacası normal kullanımda gereksiz güç üretip gereksiz benzin yakmıyo.
Bu teknolojinin traktörlerde olmasını çok isterdim ama traktörlerde devir aralıkları çok az ve belirli bir devirden sonra traktörlerde tork düşüyor.Bu arada bahsettiğim özellik çakma mf olan bozokların akıllı pompa anlayışından değil :)
Peki ya sizin olmasını istediğiniz özellik nedir???
Gene uzun yazdım kusura bakmayın
aynen hondanın vtecı ını tek gecerım

Sinan5858 link=topic=84582.msg1010844#msg1010844 date=1435505907' Alıntı:
Adamlar boşuna dememiş 5500de hayat biter vtec başlar :)
Bizim traktörlerde 1500de hayat biter mazot başlar
;D ;D ;D aynen öle 5500 de hayat bıter vtec baslar gercekten bellı bı devrı gecınce 16 valf e gectıgını anlıyorsun 2003 vtecle 1,6 lıneayı tokatladım ;D honda gercekten başka

xperia link=topic=84582.msg1010846#msg1010846 date=1435506094' Alıntı:
;D ;D ;D aynen öle 5500 de hayat bıter vtec baslar gercekten bellı bı devrı gecınce 16 valf e gectıgını anlıyorsun 2003 vtecle 1,6 lıneayı tokatladım ;D honda gercekten başka
Yalnız vtechlerin babası 1.6 vti dir ve audi A8 quatroyu 3.0 tdi yi tokatlamıştır 5500 geçince bi anda kendini atıyo :) tabi 1.6 1999 model arabanın temizine 30000 tl vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum o fiyata 2 wd temiz bir 3060 phantom alırım. :) :) :)

bizim istememizle olsa ne güzel olur dimi :D
valla motorlar 4 silindirli aktif silindir yönetimine sahip olsun
kademesiz şanzıman olsun
gps kontrollü olsun
bunların hepsi bahçe traktöründe olsun tabii :D

JOSEPH link=topic=84582.msg1010857#msg1010857 date=1435512702' Alıntı:
1.6 doch vitec stock 160 hp yüklü olursa 300 e kadar yolu var
Yalnız fiyatları uçuk durumda o fiyatlara başka modellerin daha iii arabalarını alabilirsiniz mesela 2007 model subaru alabilirsiniz çiftçinin arabasıda 4x4 olmalı bence, o yüzden subaru :) tabi vtec için değer orası ayrı mesele

FatihEFE link=topic=84582.msg1010862#msg1010862 date=1435514431' Alıntı:
bizim istememizle olsa ne güzel olur dimi :D
valla motorlar 4 silindirli aktif silindir yönetimine sahip olsun
kademesiz şanzıman olsun
gps kontrollü olsun
bunların hepsi bahçe traktöründe olsun tabii :D
Fatih abi aktif silindirin özelliği ne acaba???

Zaten kimi traktör modellerinde güç arttırma sistemi mevcut,belli bir devir vs. durumlarda ekstra güç sağlıyor.
Gelelim benim fikrime :) 4 çeker,diferansiyel için düğme koyuluyor ve bazı modeller de bu otomatik ve manuel olarak var. Bunun yanına ekstra güç arttırımı olayı için bir düğme daha koyulabilir. Devir aralığı veya vites gözetmeksiniz çalışma olanağı olsa,operatör traktörün ekstra güç gerektirdiği yerlerde kendisi bu sistemi devreye alabilse bence çok daha verimli olur :) Bir spor araba gibi Yol-Nominal güç-maksimum güç şeklinde bir düğmecik olsa tadından yenmez :)
Edit:Belkide böyle bir sistem vardır bilemiyorum :) teknoloji hizla ilerliyor

Mesela e start -stop özellik olsa,yani elektrikli bir motoru olsa yuksuz yolda giderken,yada tarla sürerken,ekerken sırayi donme zamani gamut harcamasa...