bakıcı sorunları hakkında

arkadaslar işletmelerin en buyuk sorunu olan bakıcılar için nasıl bir çözüm buldunuz?
aile mi tutuyorsunuz? kendiniz mi bakıyorsunuz?
sosyal hak olarak ne veriyorsunuz (yıllık-haftalık izin maas-sigorta vs?
bakıcılarınız ortalama ne kdar süre calısıyor.

saygılarımla bol bereketkli günler

Ynt: bakıcı sorunları hakkında

m.aktaş75 link=topic=84600.msg1011097#msg1011097 date=1435603868' Alıntı:
bakıcının herşesi sorunda bende en stres yaratan şey çarşıya gittiğinde geri gelecekmi gelmeyecekmi her seferinde aynı stres

calısanı işletmede tutmak için ne gibi haklar veriyorsunuz?
bekarmı yoksa ailemi ?

nekdar suredir siznle beraber calısıyor?

saygılarımla

bakıcı bekar 1200tl siğorta yok maaşı var yeme içme bana ait ayrı odası var sabah kalkış 5 hayvanları yemleriz saat 8 civarı biter ister gitsin yatsın tv izlesin camiye gitsin çarşıya gitsin nere gider gitsin öğleden sonra 2.30 da başlar 5de biter.haklara gelince benim herhangi bir hakkım yokki ona ne vereyim

m.aktaş75 link=topic=84600.msg1011103#msg1011103 date=1435604588' Alıntı:
bakıcı bekar 1200tl siğorta yok maaşı var yeme içme bana ait ayrı odası var sabah kalkış 5 hayvanları yemleriz saat 8 civarı biter ister gitsin yatsın tv izlesin camiye gitsin çarşıya gitsin nere gider gitsin öğleden sonra 2.30 da başlar 5de biter.haklara gelince benim herhangi bir hakkım yokki ona ne vereyim

ne kadar süredir sizinle calısyor ve ne sıklıkla personel değişimi oluyor?

zelgazelganore link=topic=84600.msg1011480#msg1011480 date=1435782226' Alıntı:
ne kadar suredir siznle calısıyor ne sıklıkla personel değişiyor işletmede?
1 senedir calışan elemanimizda var 1 ayda çıkıp giden elemanımızda var.İşi sevmelerine bağlı ama genel olarak 6 aydan az çalışan yok diyebilirim

Buralarda eski sistemde ORTAKÇI aileler vardı o aile ile anlaşmanıza göre çalışılırdı. Son yıllarda bu sistem neredeyse bitti. Çok sayıda büyük hayvan çiftlikleri kuruldu.

Bu işletmelerde benim de tanıdığım çok sayıda insanlar şimdi çalışıyor. Bunlar normal maaşlı işçi olarak çalışıyorlar. Maaşları ortalama 1500-1800 arası. Tabi bu insanlar sigortalı... Çalışanlar yakın çevrelerden olduğundan ve hepsi evli-çocuklu olduğundan akşam işini tamamlayıp kendi evine gidiyorlar.

Aile çalıştırıyoruz, adamın sigortası yatıyor, maaş 2000TL. Çiftlikte kalıyorlar, elektrik, su, ısınma mutfak alışverişinin bir kısmı bizden. Yılda bir bayram izinleri var. Normalde günlük işleri sabah 3-4 saat akşam 3-4 saat, sağım hızlarına göre değişiyor. Ama adamın maşallahı var ne eksik gedik görürse oturup uğraşıyor.

biz çoban bulamıyoruz kardeşlerim ve babamlar güdüyor koyunu 2500 3000lira maaşvercez aileli çoban bulamıyoruz en son çalışan çobanlar iki kişiydi birisini3000e diğerini2750ye tutmuşduk geçen sene

poyraz51 link=topic=84600.msg1029684#msg1029684 date=1445856993' Alıntı:
biz çoban bulamıyoruz kardeşlerim ve babamlar güdüyor koyunu 2500 3000lira maaşvercez aileli çoban bulamıyoruz en son çalışan çobanlar iki kişiydi birisini3000e diğerini2750ye tutmuşduk geçen sene

Mehmet siz besi mi yapıyorsunuz yoksa sürü mü var sizde? Ne kadar var bir de nerede koyunlar? Eve yakın mı ağıl başka yerde mi?

kardesim bizim 800 900 sağmal koyun var kasabaya 20km mesafede çiftliğimiz var.babam ve2 erkekkardeşim koyunlarla tarlayla meşgül olur en ufak birader bazen orda bazen kasabada benim yanımdadır ..oihtiyacagöre her işe gider..
benkasabada okulda çalışıyorum sığırlarım var ..hem sığırlara bakarım hem okulda çalışırım kardesim .

Bizde de afgan var. 7 ay oldu işe başlayalı. Türkçe hemen hemen biliyor. toplam 200 koyuna bakıyor. hastalıktan, otlatmadan pek anlamıyor ama ne olursa haber veriyor. 2 yıl kalacağını söylüyor ama daha süloğlunun ayazını yemedi :)
ücret 1100+yemek

adnan998 link=topic=84600.msg1032062#msg1032062 date=1446641648' Alıntı:
Bizde de afgan var. 7 ay oldu işe başlayalı. Türkçe hemen hemen biliyor. toplam 200 koyuna bakıyor. hastalıktan, otlatmadan pek anlamıyor ama ne olursa haber veriyor. 2 yıl kalacağını söylüyor ama daha süloğlunun ayazını yemedi :)
ücret 1100+yemek
Birgun bi bakarsin ki olmayan babasi ölmüş afgana diye istanbula gitmis 😅