MF 240S tecrübe yardımı yapabilecek olan varmı???

Değerli trakkulup ailesi başlıktata belirttiğim gibi MF 240S hakkında tecrübesi olanlara bir soru sormak istiyorum.
Soruma gelecek olursak çekişte senkromeç şanzıman 240S lermi daha iii yoksa kara şanzımanlılarmı???
Yardımlarınız için şimdiden 'ALLAH' razı olsun.

Ynt: MF 240S tecrübe yardımı yapabilecek olan varmı???

Şahsi tecrübem senkromeç şanzıman daha seri olduğundan çekişte kötüdür kara şanzımana göre en basiti çift sürerken kara şanzımanın 1 le sürdüğü yeri senkromeçli 4 takviye ile hatta 4 takviyesi 1 kadar hızlı olduğundan 3 takviyeye talim edersin tavsiyem 255t alman zira ben kapımdan içeri kuru tip frenli motor sokmam 240 ların alayı yüklü iken geri geri inmez inersen de Allah ' a emanet inersin fren tutmaz çünkü. Kapına yanaştırma 240 ları sana naçizane tavsiyem çok kullandık ama hep istim üstünde yaşatır insanı.

rfn26 link=topic=84638.msg1011535#msg1011535 date=1435817757' Alıntı:
senkromeç vites geçişleri arasında daha sessiz bir geçiş için kullanılır. çekiş olarak birşeyi değiştirmez.
240 daki olay sadece senkromec olsa dediginiz doğru ama senkromec ile cikan sanzimanlar daha seri ve diferansiyel daha büyük diye biliyorum

bizde 82 model kara şanzıman vardı 3 lü pulluk takılıydı senkromeçlide 2 li pulluk takılıydı o önde gidiyodu peşinden kovalıyodu resmen kara şanzıman ve dayanamadı arkaya geçti süper