sizce bu nedir ne işe yarar

437.jpg

Ynt: sizce bu nedir ne işe yarar

Bunu sanırsam kanola biçiminde kullanıyorlar ilk önce kanoları ortasındaki boşluktan namlu haline getiriyolar ondan sonra biçerdöverle sadece namluları biçiyorlar...Fotolarını bulursam en kısa zamanda paylaşacağım...

-silivrilimeriç- link=topic=9449.msg98939#msg98939 date=1227290246' Alıntı:
Bunu sanırsam kanola biçiminde kullanıyorlar ilk önce kanoları ortasındaki boşluktan namlu haline getiriyolar ondan sonra biçerdöverle sadece namluları biçiyorlar...Fotolarını bulursam en kısa zamanda paylaşacağım...
kanola tablası normal biçer tablası gibi

DoYrAnLı#2# link=topic=9449.msg98941#msg98941 date=1227290374' Alıntı:
Benim Tahminimce de Şeker pancarı toplama makinesi patates toplama makinesi olarak da kullanılabilir diye düşünüyorum
düşündüğün olabilir

European cleaner loader tucks into UK beet 17.Kas.2008 #437
European cleaner loader tucks into UK beet
Holmer importer Standen-Reflex has announced that the firm’s Terra-Felis self-propelled cleaner loader will go on UK sale for the 2009 sugar beet harvest. Said to be capable of loading beet at more than 250t/hr, the Terra-Felis is powered by a 299hp Deutz engine, uses a 9.0m wide pick-up and has a 13m long discharge elevator that can be swung through 300° to reach over hedges and dikes. The machine is reckoned to be equally happy plucking beet from the ground off level concrete or in the field. Operator comfort is a particular feature, with the climate-controlled cabin also incorporating two cameras and a colour monitor to assist with visibility. Machine price is from £254,000.

DoYrAnLı#2# link=topic=9449.msg98941#msg98941 date=1227290374' Alıntı:
Benim Tahminimce de Şeker pancarı toplama makinesi patates toplama makinesi olarak da kullanılabilir diye düşünüyorum

tam üstüne bastın...

bu Pancarı söküp tarlanın başına yığıyor...
ropa1ga8.jpg

bu ise o pancarları kamyona veya tıra yüklüyor...
ropaeuromaus3iz9.jpg

bizim burada 3 yada 4 sırayı söküp tek sıra halinde yere seren makineler var onlar için kullanılabilir. veya belirttiğin gibi toplu olarak yerden alıp yüklemede yapabilir. birçok işlem gerçekleştirilebilir.

Yani taş dahi toplayabilirsin o makineyle

European cleaner loader tucks into UK beet 17.Kas.2008 #437
European cleaner loader tucks into UK beet
Holmer importer Standen-Reflex has announced that the firm’s Terra-Felis self-propelled cleaner loader will go on UK sale for the 2009 sugar beet harvest. Said to be capable of loading beet at more than 250t/hr, the Terra-Felis is powered by a 299hp Deutz engine, uses a 9.0m wide pick-up and has a 13m long discharge elevator that can be swung through 300° to reach over hedges and dikes. The machine is reckoned to be equally happy plucking beet from the ground off level concrete or in the field. Operator comfort is a particular feature, with the climate-controlled cabin also incorporating two cameras and a colour monitor to assist with visibility. Machine price is from £254,000.

POYRAZLI SALİH link=topic=9449.msg98966#msg98966 date=1227292628' Alıntı:
tam üstüne bastın...

bu Pancarı söküp tarlanın başına yığıyor...
ropa1ga8.jpg

bu ise o pancarları kamyona veya tıra yüklüyor...
ropaeuromaus3iz9.jpg

Arkadaşlar burda görmüş olduğunuz pancar sökme makinasının markası ROPA fiyatı ise 400.000 Euro... almak isterseniz :D

NASIL BİR MAKİNAYMIŞ KARDEŞİM,
FİYATINI DUYUNCA ANLAMIŞTIM SATEN İYİ BİR MAKİNA OLMADIĞINI!!!!!!!! 400.000 EURO.... KDV ' DE DAHİL DEĞİLDİR ŞİMDİ BUNA. ;D
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKÜRLER.

gökoğlu link=topic=9449.msg99048#msg99048 date=1227304888' Alıntı:
NASIL BİR MAKİNAYMIŞ KARDEŞİM,
FİYATINI DUYUNCA ANLAMIŞTIM SATEN İYİ BİR MAKİNA OLMADIĞINI!!!!!!!! 400.000 EURO.... KDV'DE DAHİL DEĞİLDİR ŞİMDİ BUNA. ;D
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKÜRLER.

400.000 Euroluk makina bu
ropa1ga8.jpg

pancar sökme makinası Avrupa fiyatı 400.000 euro (KDV hariç)...
kasası baya geniş bir tırı dolduracak kadar var heralde...
800pxropaeurotigerv83xlyy8.jpg

tarlada bu şekilde yürüyor : bu sayede tarla fazla çiğnenmiyor ve beton gibi olmuyor :D
800pxropatigerrn4.jpg

evet pancar yükleme makinası bu,bu sene kırmızısından fuara getirmişlerdi,yanılmıyorsam ya amasya şeker fabrikası veya kayseri şeker fabrikası ikisinden birisine satmışlardı...