traktör kuyruk mili su pompası hangi özellikte ve hangi marka almalıyım

John deere 2030 da kullanmak üzere 2 kademeli bi pompa almak istiyorum bunlar traktör beygir gücüne göre fabrikada dişli ayarlanıyormuş galiba, kaç kademeli ve marka tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz bilgilere..2bucukluk borular mevcut

Ynt: traktör kuyruk mili su pompası hangi özellikte ve hangi marka almalıyım

Kademeli pompa yerine 15 lik pancar motoru alabilirsen. böyle bir makine hemen hemen uzun mesafede aynı işi yapabiliyor. bende 15 lik pancar ve Konya yapımı çift kademeli pompa var. pompanın işini daha az yakıtla pancar aynı işi yapabiliyor ve traktörü sulama yaparken başka işlerde de kullanabiliyorsun + bazı sulama işlerinde traktörü suyun yanına yaklaştıramıyorsun.
pompanın dişlilerini fabrikada ayarlama işini bilemem de pompanın üzerinde kaç beygirler arasında güç istediği yazması gerekiyor diye biliyorum.

Bizde Kılınç ve kocamaz var ama kocamaz daha iyi pompa olarak onu tavsiye ederim

2.5 luk düşünüyorsan pancar motor bencede mantıklı traktörü esir etmemiş olursun.

Kocamaz marka 2kademe 38 beygirlik bi makina aldım borular ufak geliyor ama bi sorun yok genelde Salma sulama yapıyorum şimdilik memnun kaldım

Arkadaşlar TT55 ' e 5 giriş 5 çıkış kılıç pompa taktım. 300 ton-saat yazıyor ... 15 gazda saatte 5,5-6 litre yaktı bu çok fazla değilmi.

traktör 540 devir vitesinde 15 gazda kuyrukmili 400 devir yapıyordu.açık sulamada

Ali KOÇKAYA link=topic=84741.msg1014058#msg1014058 date=1437289311' Alıntı:
Arkadaşlar TT55 ' e 5 giriş 5 çıkış kılıç pompa taktım. 300 ton-saat yazıyor ... 15 gazda saatte 5,5-6 litre yaktı bu çok fazla değilmi.

traktör 540 devir vitesinde 15 gazda kuyrukmili 400 devir yapıyordu.açık sulamada
domak 6' giriş 6' cıkıs kullanıyorum max540 devırde 400 ton kapasitesi var tt65 1300 devırde 350 kuyruk devrı yapıyor ve yaklasık 300 ton net çıkış veriyor teknik tabloya göre tt65 bu pompada 2.5-3 litre yakıyor fiat 480. 3-3.5 yakıyor.
Tt65 ı 1600 devırdede kullandım saatte 4.5 litre yaktı

Resimler ve ekler

• DSC_0805.JPG
    DSC_0805.JPG
    2.6 MB · Görüntüleme: 1,635
  • DSC_0805.JPG
    DSC_0805.JPG
    2.6 MB · Görüntüleme: 627