Römorkumu boyadım !!!

Arkadaşlar bu haftasonu işlerin arasına römorkuda katıp boyadım.Römorkun şasesi kurşun rengi kapaklar ise kırmızı.Nalburların hiçbirinde aradığım kırmızı tonu bulamadım palazoğlunu arayıp rengi sordum o da bana ral 3018-3020 kodunu verdi boyacıya gidip Ral 3020 kodlu boyayı yaptırdım baya hoş oldu.Daha kapaklara kuşak felan yapacaktım ama yetişmedi bu hafta sonu onu da hallederim inşallah.İşlemlerim sırasıyla;
1- İlk önce basınçlı yıkama makinasi ile heryerini güzelce bir yıkadım yıkamam tam 2 saat sürdü :D
2-Sonra boyası kalkan veya pas tutmuş yerleri güzelce zımparaladım buda herhalde 3-4 saaat sürmüştür.
3-Komple heryerine antipas astar attım
4-ertesi gün öğleden sonra başladığım boya işlemi ise iftara 15 dk kala bitirmek zorunda kaldım rütuşları bu hafta yapcam

Keşke eski halini de çekseydim daha güzel olurdu;

Ynt: Römorkumu boyadım !!!

ismail_17 link=topic=84746.msg1012745#msg1012745 date=1436428835' Alıntı:
Güle güle kullan, önden zımpara yapabildiysen paslı yerlere çok güzel , kompresörlemi fırça ile mi boyadın , yazıları ay yıldızı kendin çıkartma yaptın galiba , güzel olmuş .
Yıkadıkdan sonra zımpara yaptım abi.Boyamayı kompresörl yaptım ama keşke rulo ile yapsaydım rulo ile yapılan boya bana göre daha güzel oluyo tabanca ile acemi olunca akma ve dalgalanma yapıyo.Çıkartmaları reklamcıda yaptırdım şablon değil.