Angusculuk

Duve almanin negatif yonu ilk basta zor cunku isletmenin buzagi satana kadar da para lazim birde tecrubeli abiler daha iyi bilirde o kadar duvede kisirda cikar sanki birde o kadar mali merada otlatmak kolay degil nen onceden 30 dana guderdim yorulurdum yani birde 100 mali merada otlatmak felan köyluler acisindan sikinti yasarsin hic bisey olmaz bu zengin olacak diye cekemez
Abi bereket tv de kirikkalede program var canli izle istersen 20180225_214044.jpg

İzgara sistemini. Ve arsa fiyatini bilmiyorum kendin mutahitligini yaparsan bu ahir cok ucuza mal olur biraz profil pahalandi ama 900 felan cok buyuk rakam mutahitligini kendin yap cok duser bu rakam alti ustu beton iscilik yok bu ahirlarda ucuz yapilir yav bu izgara felan parasi olana hayvancilik yapiyorsan elini biraz soguk suya vuracaksin çagri abinin ahir var on numara o ahir cok is gorur mesela bunlar parasi var adamin istemedigi kadar simdi bu ahira yakin yere biri daha yapiyormus adamlar kattrilyonluk o adama bu ahir ne ki ama biz zayifiz 50 metre uzunluk 11 yada 12 metre genislik olsa yeter

İzgara sistemini. Ve arsa fiyatini bilmiyorum kendin mutahitligini yaparsan bu ahir cok ucuza mal olur biraz profil pahalandi ama 900 felan cok buyuk rakam mutahitligini kendin yap cok duser bu rakam alti ustu beton iscilik yok bu ahirlarda ucuz yapilir yav bu izgara felan parasi olana hayvancilik yapiyorsan elini biraz soguk suya vuracaksin çagri abinin ahir var on numara o ahir cok is gorur mesela bunlar parasi var adamin istemedigi kadar simdi bu ahira yakin yere biri daha yapiyormus adamlar kattrilyonluk o adama bu ahir ne ki ama biz zayifiz 50 metre uzunluk 11 yada 12 metre genislik olsa yeter
Abi banada öyle geldi siyirici ve gubre cukurundan baska adam gibi makina yok. Beton isciligi fazla bunlar kendi kaliplarina kendileri beton döktü izgaralari kendi yapti burda betona cok para gitti bence baksana duvarlar falan bayagi cok ama 4 4 lük bi isletme yem vermekten baska hicbir iscilik yok tartim bile o kadar kolay ki ben buranin yapimi temel atilirkenden beri esref abi faceden paylasiyodu takip ediyodum

Ya beton pahali degil onlarin yakininda bi tane santiye var o daha da ucuz almistir ben sana bak bi plan cizeyim 50 metre uzunlukta bir yere toplam en baba 55 yada 60 beton direk direklere en baba 3 ton demir gider mesela daha fazlasina gerek yok cunku ustune yapi yapmayacaksin ondan sonra perde betona gec 2 ton 8 lik demirde oraya gider birazda ustteki kirislere gider iste hesabini yap bunlar iscilik yok kolay olur kalipci felan boyle isi sever vurup gidecek profil cok pahalandi cati alt kattan belki daha cok tutar komik ama gercek

Ya beton pahali degil onlarin yakininda bi tane santiye var o daha da ucuz almistir ben sana bak bi plan cizeyim 50 metre uzunlukta bir yere toplam en baba 55 yada 60 beton direk direklere en baba 3 ton demir gider mesela daha fazlasina gerek yok cunku ustune yapi yapmayacaksin ondan sonra perde betona gec 2 ton 8 lik demirde oraya gider birazda ustteki kirislere gider iste hesabini yap bunlar iscilik yok kolay olur kalipci felan boyle isi sever vurup gidecek profil cok pahalandi cati alt kattan belki daha cok tutar komik ama gercek
Abi çatıya baksana çatıya ora 1200 m2 kapalı alan vardır oraya kaç ton çelik gider Allah bilir en cok çatıya gidiyo bence 1 tır gitmistir (25ton)

Ya bu cati pahalidir cunku ortayada direk koymuyorlar galiba onu cozemiyorum zaten ben hesap ediyorum da kucuk bir yer olarak dusunup yapiyorum adam 15 metre enindeki yere catiyi koyuyor iste bilmiyorum ustunde yapi olmayacak olsada biraz muhendislik gerekir