TMO Ödeme Sorgulama Sayfası

Bildiğiniz üzere TMO ' ya satmış olduğumuz ürünlerin ödemesini, tmo sayfasında linki bulunan 'ödeme sorgulama' linkinden Kimlik numaranız ve teslimat fişi seri numarası ile sorguyabiliyor, Ürün bedellerinin hesabanıza yatıp yatmadığını, yatan net meblağı vs bilgileri bi sistem üzerinden öğrenebiliyoruz.

TMO sitesinden bağlanamayanlar için direk link:

odeme.tmo.gov.tr:8081/ECardPaymentControl

Mantık olarak pratik ve kullanışlı olan bu sistem ile ilgili benim yaşadığım sorun ise, doğru yazmama rağmen sürekliolarak verdiği hata mesajı. Mesajda tc kimlik numaram yada teslimat fişi seri numarasının kayıtlarda olmadığı yazıyor. İşin ilginci bu hatayı tüm fişlerde vermesi.

Bu sistemi kullanıp benzer bir sorun yaşayanınız var mı? Daha önemlisi sistemi verimli bir şekilde kullanabilen üyemiz var mı?

Not: TMO ' nun iletişim numarası olan 'alo ürün hattı'nı, konu ile ilgili bilgi almak maksadı ile defalarca aradım. Lakin hiç birisinde telefona cevap veren olmadı. Soruyu buraya yazma sebebim de biraz bu. Koskoca kurumun, üreticiye sunduğu tek iletişim numarası, üstelik de en lazım olacak kampanya dönemimde çalışmıyor. Bildiğiniz rezalet. Durumu BİMER ' e ilettim ama değişen birşey olmadı. Aramalara hala cevap verilmiyor.

Ürünlerimi teslim ettiğim Şarköy Şube ' deki memurlara 'ödeme sorgulama sayfasının hatayı sordum. Sormaz olaydım. Memur arkadaşların böyle bir sayfanın varlığından 'haberi yok'. Ilk kez benden öğrendiler.

Bi umut ile, 'Alo ürün hattını' aradığımı, lakin aramalara cevap verilmediğini, peki bunun neden kaynaklanabileğimi sordum. Bu kısım daha acı. Arkadaşların böyle bir hattan da haberleri yok :D

Güler misin ağlar mısın.. Özetle muhattab yok.

Neyse. Bu sistemi kullananınız var mı?

Ynt: TMO Ödeme Sorgulama Sayfası

FEHİM link=topic=84835.msg1013578#msg1013578 date=1436899812' Alıntı:
kaç gündür bende de aynı hatayı verdiğinden alım ödeme listesinden aramaya çalışıyorum.

not: verdiğin linki bir daha kopyalayıp yapıştırırmısın.

Düzelttim Fehim Abi. Aynı hatayı başkasının da almasına sevindim. Lakin bu talihli sen olduğun için üzüldüm.

Randevusu doğru düzgün çalışmıyor ki. Ödemesinden ne bekleyelim. Adam randevu veriyor ne saat var ne sıra. Bari saati geçtim sırayı verde adam ona göre çıksın gitsin. Randevulu sistem sözde gene sabah köründe çıkıp gidiyor insanlarımız. Ne anladık bu işten. Randevu alıyorsun. Birgün önce saat 6 ' dan sonra iptal edemiyorsun. Niye öyle cevap yok. Değiştirme yok. 8 tondu 10 yapacan onuda yapmıyorsun. Saçma bir şekilde işten anlamayan biri yapmış gidiyor....

Sistemde hatalar saymakla bitmez.

- Erkan söylemiş. Verilecek ürün miktarını değiştiremiyorsunuz.
- O gün kaç ton dikeceksiniz tamamına randevu almanız gerekiyor.
- Bir randevu iptal edildiğinde, 1 gün boyuna iptal edilen randevuyu veritabanında güncellenmiyor. - - O ürünü vermişsiniz gibi gözüküyor. Sistemin kendine gelmesi en azö24 saat.
- Yukarıdaki sebepten edilen bir randevudaki ürün miktarında yeni bir randevu alınamıyor.
- Bir sürü korsan site, sırf tıklama, raiting ve reklam amaçlı, içerisiğinde spamdan başka bir şey olmayan siteler tmo aramasında çıkıyor. Internet - kullanımı zayıf olan çiftçiler istemsiz bu sitelerin içinde boğuluyor ve randevu alamamıyorlar.
- ileri tarihli bir randevu var ise, bulunduğunuz gün içinde iptal edenlerin yerine yeni randevu alabiliyorsunuz. I ' leri tarihli bir randevunuz yok ise, iptallerden boşalan yerleri görememiyorsunuz. - - Bu boşluk sabah 10:00-16:00 arasında kolay oluyor.
- saat ve sıra numarası bilinmediğinden, sen öndesin, ben öndeyim tartışmaları hala çıkıyor.
- sıra olsun-olmasın, saat 14:00 ' ten önce orda olmak zorundasınız.

Ve daha bir sürü şey..

3 gün öncesine kadar ödeme sorgu sayfasından ödemelerin bilgilerini görebiliyordum. 3 gundur hata veriyor .az önce yine denedim bu sefer önceden istememesine rağmen artık mozilla istiyor.kac çiftçi molla JAVA biliyorsa artık. Basite indirgeyeceklerine neyse indirdim Android kullanıcı adı şifre diyor.dedim bu ne önceden tc kimlik no fiş no gir gör idi.altta açıklamada şu yazıyor bilgi işlemden kullanıcı adı alacaksın ama dikkat kimler için tmo müdürlükler işyerleri ve bankalar için kullanıcı adı veriliyor.haydaaa ya Hu biz çiftçi için değil mi bu ödeme Sorgulama linki banka tmo zaten görür asıl benim görmem lazım. 15 günde yatacak para 11 günde yatan da oldu 16 gün geçip yatmayan da sürekli bankadan sorgulamaktan bıktım artık. Herkesin ödemesi var ona göre ödeme yapacaklarimiza söz veriyoruz.bari tmo ana sayfadan kaldırın ödeme sorgu linkini .hizmet var gibi gösterip sürekli yok hata yok sistem değişikliği.ne kadar vasıflı bir bilgi işlemi var bu bakanligin

sebazios link=topic=84835.msg1016428#msg1016428 date=1438801681' Alıntı:
Sistem tutarsız. Bazen çalışıyor diyorlar ama şahsen hiç denk gelmedim :)
burdan değilde tmo ödeme sorgula giriş yazdınmı cıkıyo gogle ana sayfada.
benimki ödeme talimatınız bankaya bildirildi yazıyor ,ama ben internet bankacılığı kullanıyorum hesaplarda yatan herhangi bir mebla yok. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba.

ddtmywy link=topic=84835.msg1016458#msg1016458 date=1438815828' Alıntı:
ilk teslim ettiğim ürünün tahsilatını 11.gün, daha sonraki teslimatınkini ise 16.gün hesaba yatırmışlar bilgilerinize
hesaba yattığını nsl öğrendiniz.benimki tmo sitesinde ödeme talimatı verildi deniyor ama internet bankacılığından baktığımda hesaplarada bi kıpırdama yok.

Urun tesliminden 14 gun sonra Bankanın cep uygulamasından sürekli kontrol ediyorum, en kesin çözüm bence bu. Bankaya ödeme talimatını verilmesi artık iş bizden çıktı top bankada demek; hemen de hesabına geçebilir,15. Gün de(ürünü teslim ettiğiniz günden itibaren). Sonuç : devlet hala iş takip sorgu hizmet kalitesi bilişim tekn. Vsvsvs alanlarında özel sektör bankalarının gerisi de