satlık kangal köpeği yavruları

sevgilikardeşlerim kendi üretimim olan ayaz ve yumağın yavruları mevcut 3erkek 3dişiyavru satlıktır adaet fiyatı binliradır davarıolan bahcesi olan kişiler için yani ihtiyacıolan kişiler için çok kaliteli köpeklerdir öle sıradan hayvanlar dğillerdir 05357189772numaramdan arayıp ulaşabilirsiniz müsati birzamanda resimlerinide yüklerim gelip alacak olan kişiler tercihimdir...

Ynt: satlık kangal köpeği yavruları

poyraz51 link=topic=84842.msg1013667#msg1013667 date=1436969588' Alıntı:
sevgilikardeşlerim kendi üretimim olan ayaz ve yumağın yavruları mevcut 3erkek 3dişiyavru satlıktır adaet fiyatı binliradır davarıolan bahcesi olan kişiler için yani ihtiyacıolan kişiler için çok kaliteli köpeklerdir öle sıradan hayvanlar dğillerdir 05357189772numaramdan arayıp ulaşabilirsiniz müsati birzamanda resimlerinide yüklerim gelip alacak olan kişiler tercihimdir...
Evcil hayvan satışı yasak diye biliyordum biraz dikkat edersen problem çıkabilir

bengogs link=topic=84842.msg1013682#msg1013682 date=1436989160' Alıntı:
Evcil hayvan satışı yasak diye biliyordum biraz dikkat edersen problem çıkabilir

Evcil hayvan satışı her daim serbesttir. Öyle olsa, şu an ülkedeki tüm pet-shop ' un kapısına kilidi vururlardı.

Yasak olan vahşi hayvan satışı. Mesela saka kuşu. Evinde yakalandın diyelim. Tanesi için 2000 lira cezası var.

Geçen biri yakalanmıştı. Bi Tofaş Kartal ' ın içinde 26 tane çıkmış :)

sevgilikardeşlerimbenim işim köpeksatışıdeğilben kaliteli köpek beslerim zamanında çok kazıkyedimparamla kaliteliyavruyu alamadımbenim durumuma insanlar düşmesin diye buşekilde az sayıda yavrusatışıyapıyorum

sebazios link=topic=84842.msg1013972#msg1013972 date=1437179634' Alıntı:
Evcil hayvan satışı her daim serbesttir. Öyle olsa, şu an ülkedeki tüm pet-shop ' un kapısına kilidi vururlardı.

Yasak olan vahşi hayvan satışı. Mesela saka kuşu. Evinde yakalandın diyelim. Tanesi için 2000 lira cezası var.

Geçen biri yakalanmıştı. Bi Tofaş Kartal ' ın içinde 26 tane çıkmış :)

Yılmaz abi yanlışlık olmasın. Kangal köpeği koruma altına alınmış tür. Uluslararası sözleşme (CITES) ye göre koruma altına alınmış yaban veya evcil hayvanların satışı ve yurtdışına çıkarılması özel izine tabidir. Eğer Cites izni ve hayvan karnesi yoksa satışı yasadışı. İhbar halinde idari para cezası kesiliyor ve hakkında adli işlem başlatılıyor.

Kangal köpekleri, Ankara kedileri, Mersin Çatalburun köpekleri, Akbaşlar, Kelaynaklar, Saka türleri, Kars çoban köpeği, Anadolu yaban koyunu, Kızıl Geyik, Boz ayı, Artvin Engerek yılanı, Akdeniz fokları, van kedileri gibi çoğu hayvanların satışı özel izne bağlıdır.

omeryucel link=topic=84842.msg1014080#msg1014080 date=1437303968' Alıntı:
Yılmaz abi yanlışlık olmasın. Kangal köpeği koruma altına alınmış tür. Uluslararası sözleşme (CITES) ye göre koruma altına alınmış yaban veya evcil hayvanların satışı ve yurtdışına çıkarılması özel izine tabidir. Eğer Cites izni ve hayvan karnesi yoksa satışı yasadışı. İhbar halinde idari para cezası kesiliyor ve hakkında adli işlem başlatılıyor.

Kangal köpekleri, Ankara kedileri, Mersin Çatalburun köpekleri, Akbaşlar, Kelaynaklar, Saka türleri, Kars çoban köpeği, Anadolu yaban koyunu, Kızıl Geyik, Boz ayı, Artvin Engerek yılanı, Akdeniz fokları, van kedileri gibi çoğu hayvanların satışı özel izne bağlıdır.

Karnesi olmayan bir köpeği değil satmak, bakmak bile kanun dışıdır. Bir şikayet oldu diyelim. Köpeğin karnesi yoksa, anında elinden alıp barınağa koyarlar. Net kuraldır.

Satış konusu da dediğim gibi. Evcil hayvan satışı yasak değildir. Koruma altındaki türlerin bi iki ufak formalitesi vardır. Tüm vahşi hayvanların satışı yasaktır. Şahin, yılan, atmaca, ayı, kurt vs farketmez.

sevgili kardeşlerim ben hem buyukbaş hayyvancılıkla hemde çiftçilikle uğrasırım ayrıca bayyabüyük bi koyun sürümüz var kurta hırsıza karsımuhakkak köpekbeslememiz gerekir..bu doğan yavruların anasıbabasıda elimde doğan kendi ürettiğimfarklı soydan köpeklerdir..arkadaslarımız yasak demişler satmazsam kendim büyütebilirim zira hersene az sayıda yavrum olursürekliköpek çiftleştirip yavru almam benimkisiaz olsun kaliteli olsun ben köpeklerim çeşitlinedenlerden dolayı tükendiğinde paramla bile iyiköpeği alamadım hep kazıklamaya çalışdılar kazıkda yedik doğrusu amacım benimdüştüğümduruma hayvansever kardeşlerimizin düşmemesi 7nesilgeriyeait soy bilgilerini bilirim takip ederim ama şuarkadaımızın bahsettiği gibisertifika işini biz beceremiyoz ha kıf sertifikalıkopekler var ama onlar bizim işimizi göremeyecek köpekler ufaktefek dilki gibiköpeklersertifikalı bana kagıt lazım değil benim köpeğim sürüde işyapsın sahibini kollasın bahcesini kollasın güçlüyapılı olsun en önemlisikarakterliolsun zaten göndermiyorum alacakolan arkadaslarımız gelicek begenişrlerse ölealacaklar