Lastiğe İhtiyacım Olacak Gibi Az Acil Tavsiyenizi Alsam.

04.04.2010
1,705
654
Eskişehir

.
Arkadaşlar.
285s ince lastik kullanıyorum.
6700 saatte.
4000de üzerinde gelen 10 yıllık googyear lastiği 2007 yılında özka ile değiştirdik.
Özka geçen 8 yılda bolca çatladı. yaklaşık 3cm diş derinliği var.
300 da yer işliyoruz çoğu sulanır. Ortalamanın biraz üzerinde tarla hazırlığı ile uğraşıyoruz. Traktör bu saati tarla hazırlığında yaptı. Traktörle nakliye ve boş gezme işi yapmıyoruz.
Arka lastik geçen sene 5-6 kez patladı hep sibop kestiği için sorun tam bulunmadı. İç lastik iki kez değişti. Aynı lastik azar azar hava kaçırıyor. Az önce çift sürerken yine patladı. Sağ arka yani pullukta çukur düşen lastikten bahsediyorum.
sizce lastik bırakmışta biz mi onu bırakmıyoruz?

Eğer yine problem bulunamayacak olursa galiba değiştirmem gerekecek.

Burada tahminimiz tel çıkmış ve batıyordur, hava az kaçırdığı için söküldüğünde bulunamıyor. Bazense patladığında sibop kısmını düzeltilemeyecek şekilde yırttığında zaten arayamıyoruzda.

Traktörle yapılacak işler bayram sonrasına kaldı. Vakit kaybetmemek için karar netleşmeden sormak durumundayım. Değiştirmeye karar verirsem bayramdan sonra hemen düşünüyorum.

Kullanım şeklinden dolayı kısa sürede lastik bitirmiyoruz.

- Eğer değiştirmeye karar verirsem fiyat/kalite açısından bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

Not : Lastik tavsiye ve şikayet konularını okudum. Olursa ince lastik olacak yine. Tavsiyeler özka haricinde olursa memnun olurum.

Kararım netleşmemesine rağmen ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Lastiğe İhtiyacım Olacak Gibi Az Acil Tavsiyenizi Alsam.

Size önerim petlasdan uzak durun
Sayet özkada yasadiginiz problemleri onda da yasama ihtimaliniz hayli yüksek
Biz hepsini 2010 da good year la degistirdik simdi rahatiz

Kalitesine gore parasida degisir lassa guzeldir good year traktor grubundan cekildi diye duymustum tam bilmiyorum yani lassa, good year varsa al derim cok kalite istiyorsan michelin kraldir pahalidir

mücahit Demir link=topic=84847.msg1013740#msg1013740 date=1437029705' Alıntı:
Jantta problem olabilir mi ?

İlk problem yaşadığımızda 3. lastikçi jantta bir pürüz gördü taşladı sonra bugüne kadar patlamadı.
Lastikçiyi tarlaya götürüp tamir ettireceğim. Bakalım ne çıkacak.
Aspir link=topic=84847.msg1013754#msg1013754 date=1437037788' Alıntı:
Size önerim petlasdan uzak durun
Sayet özkada yasadiginiz problemleri onda da yasama ihtimaliniz hayli yüksek
Biz hepsini 2010 da good year la degistirdik simdi rahatiz
Özka ' dan sonra Petlas veya Özka olması için bedava takmalılar. Bu sebeple onlar listeye giremedi. Goodyear ' a bakayım.
musdi60 link=topic=84847.msg1013772#msg1013772 date=1437048506' Alıntı:
Kalitesine gore parasida degisir lassa guzeldir good year traktor grubundan cekildi diye duymustum tam bilmiyorum yani lassa, good year varsa al derim cok kalite istiyorsan michelin kraldir pahalidir
Aklımdaki lk marka Lassa radial olan modeli 1690tl fiyat verdiler.
Michelin...
1 Fiyatını sormaya çekiniyorum.
2 Lastik eskimeden başına iş gelirse içim yanar.

bence lassa takın uzun omurlu olacak bayatlamayacak size olan lastik. birde yokohama diye japon malı lastikler var ben binek otaya taktırdım 8 yıl bayatlamaya karşı garanti verdiler eger o markanın traktor için de lastigi varsa bi araştırın deneyin derim binek otodaki lastiginden çok memnunuz.

Lassa ya da goodyear iyi seçim olur bridgestone sor bir fiyatları ne alemde birkaç güzel yorum okumuştum onunla ilgili ama lassa be goodyear kullandık lassa yumuşaktır yapı olarak, goodyear ise serttir bizim arazi taşlıdır lassadan çok memnun kalmıştık.

Traktörün yaşına göre jantların içinde paslanma olabilir. Lastikler sökülünce jantları kontrol edin. Eğer iç kısımlar paslanmış ve tortu oluşmuş ise;
-Kalın diş zımpara ile zımparalamak,
-Sonra boyamak gerek.

İç lastiği yiyen ve sık sık sönmesine neden olan en büyük etken budur.

Vay arkadaş Petlas kullanıp memnun kalan tek çiftçi biziz galiba. Tavsiye ederdim de memnun kalmazsanız suç bize kalmasın :) Şuan en uygun marka Lassa galiba hem sağlam hem de fiyatı faha uygun. Paranız varsa Michelin daha iyi olur.