erkuntun klimasi ile ilgili bir sorun yaşadım

28.04.2011
1,790
205
KARS

arkadaslar geçen sene tarla da çalışırken klima açıktı çokta güzel soğutuyordu çok memnundum klima çalışır durumda iken çıt diye bir ses geldi ve eskisi kadar sogutmamaya basladi neyse indim motoruna baktım klimanın 2 hortum var biri sıcak biri soğuk havanın olduğu soğuk hava hortumunun motor a bağlantı yeri gevşemiş ve terleme yapmıştı onu sıktım servis dedi gazı kaçmış fakat gaz bastırmaya gittim gazı dolu idi tekrardan gaz bastılar az bi miktar ben sıcaklarda klimayi calistiriyorum ama eskisi gibi randımanlı değil önceden 20 derecede ilk kademede donduruyodu şimdi 15 derece son kademe de ancak soğutuyor klimanın markası delphi ne olmuştur Acep bu arada klima peteğini düzenli olarak temizliyorum kabin üstünde olanı temizleyecegimiz başka yer varmı yada sorun neden kaynaklı başına geçen bilgisi olan varmı malum sezon geldi klima lazım oluyor

Ynt: erkuntun klimasi ile ilgili bir sorun yaşadım

kadir 36 link=topic=84865.msg1013947#msg1013947 date=1437171448' Alıntı:
arkadaslar geçen sene tarla da çalışırken klima açıktı çokta güzel soğutuyordu çok memnundum klima çalışır durumda iken çıt diye bir ses geldi ve eskisi kadar sogutmamaya basladi neyse indim motoruna baktım klimanın 2 hortum var biri sıcak biri soğuk havanın olduğu soğuk hava hortumunun motor a bağlantı yeri gevşemiş ve terleme yapmıştı onu sıktım servis dedi gazı kaçmış fakat gaz bastırmaya gittim gazı dolu idi tekrardan gaz bastılar az bi miktar ben sıcaklarda klimayi calistiriyorum ama eskisi gibi randımanlı değil önceden 20 derecede ilk kademede donduruyodu şimdi 15 derece son kademe de ancak soğutuyor klimanın markası delphi ne olmuştur Acep bu arada klima peteğini düzenli olarak temizliyorum kabin üstünde olanı temizleyecegimiz başka yer varmı yada sorun neden kaynaklı başına geçen bilgisi olan varmı malum sezon geldi klima lazım oluyor
Kabin üstünü bir temizle klimalar çoğu nedenden kendini korumaya alabiliyo. Birde fazla gaz bastırma bu sefer hiç soğutmuyo. Açıkçası ben kübotanın ilk aldığımda donduran hasta eden klimasını birdaha hiç yakalayamadım

Yukarıdaki peteği üstündeki sacı söküp temizleyebilirsin hava ile o peteği temizledikten sonra klima soğutmaya başlayacaktır birde kabinin içindeki peteği var onun önünde tozdan korumak için sünger var o peteğin terlemesinden dolayı ıslanıyor kabinin içi toz aldıysa o tozu çekiyor ve ıslanmış olan sünger e yapışıp orda çamurlaşıp orada kalıyor sonrada soğutmuyor biz çareyi o sünger i söktürmekte bulduk klimadan verim alayım diyosan tavan ın üstündeki peteği temiz tutmalısın

Klima rölesi bellibir süre sonra eskiyince geçirgenligi azalıyor ve fanlar yavaş dönmeye başlıyor kadir ben senede iki üç tane röle degiştiriyorum debriyajın oradaki sigorta kutusunun içinde. Hatta geçen yine yanmış röle yedekte yoktu uzun farınkini takıverdim :)

kadir 36 link=topic=84865.msg1013947#msg1013947 date=1437171448' Alıntı:
aynı sorun bendede vardı kabin tavanını indirdi bi yeri sıktı ve iş bitti sadece 5 dakika ustan iyi olsun yeterki