başak kart hakkında

arkadaslar başak kart kullanan varmı aranızda?
bankanın dediği gibi yıllık %4 faiz dısında baska bir ödeme varmı?
almayı dusnuyorum sizden ricam başakkart hakkında bildiklerinizi paylaşmanız. :)))

iyi geceler

Ynt: başak kart hakkında

Bende var ama kullanmayı bıraktım. çünkü birincisi elinde para var gününden önce parayı yatırmaya kalkarsan 180 tl gibi bir rakam ceza parası ödüyorsun. ikincisi tarlanı ipotek ediyorsun. üçüncüsü kartı açtırmak için en son 512 tl masraf parası var. alış verişlerde % 3-4 komisyon ödüyorsun. yani anlıyacağın devlet bankası ve çiftçi bankası bile sırtından senden çok paralar kazanıyor.
sana tavsiyem senin kartı kullanacağın yerleri gez hangi banka kartına % lik komisyon ne kadar alacaklar hesabını yap hesap yap derken çıkarın neyi elveriyorsa o bankaya git imkanın varsa da hiç birine bulaşma derim. benim bildiklerim bu kadar.

ben kullanıyorum...
bize yapılan ödemeler her yıl kurban bayramı sonrası olduğu için mecbur bu vadeyi kullanmak zorunda kalıyorum..
Kullanım koşullarına göre
avantajve dezavantajları olur illaki..
direk nakit çekip gereksiz harcama yapanlarda oluyor bu aşırı yük getirir..

FEHİM link=topic=84905.msg1014400#msg1014400 date=1437551594' Alıntı:
Bende var ama kullanmayı bıraktım. çünkü birincisi elinde para var gününden önce parayı yatırmaya kalkarsan 180 tl gibi bir rakam ceza parası ödüyorsun. ikincisi tarlanı ipotek ediyorsun. üçüncüsü kartı açtırmak için en son 512 tl masraf parası var. alış verişlerde % 3-4 komisyon ödüyorsun. yani anlıyacağın devlet bankası ve çiftçi bankası bile sırtından senden çok paralar kazanıyor.
sana tavsiyem senin kartı kullanacağın yerleri gez hangi banka kartına % lik komisyon ne kadar alacaklar hesabını yap hesap yap derken çıkarın neyi elveriyorsa o bankaya git imkanın varsa da hiç birine bulaşma derim. benim bildiklerim bu kadar.

Başak kart için çok heveslendim özellikle mazot ve gübre konusu cazipti.

Ziraat Bankasına ve Ziraat odasına gidip bilgi aldım. Kartın sözleşme ve kullanım koşulları ve bir aksilikte olacakları öğrenince çok tehlikeli olduğunu farkettim.

Tamamen soğudum ve vazgeçtim. Özellikle sizden EN DEĞERLİ tarım alanlarınızı ipotek altına alıyorlar. Normal bir tarla gösterirseniz limit düşük... Sizden meyve bahçeleri, seralar vb. tesisler göstermenizi tavsiye ediyorlar.

Ülkede çıkan ilk krizde bu kartı kullananların Allah yardımcısı olsun. Unutmayın ki; ne kredi kartları ne de bankadan çekilen kredilerin faizleri SABİT DEĞİL. Ben faizlerin bir gecede %6000 olduğunu ve batan çok sayıda esnaf arkadaşımın perişan halini çok iyi hatırlıyorum. İnsanlar Tarım Krediye KAT KAT fazla para yatırıp borçlarını ödediler her şeylerini sattılar. Ödeyemeyenler perişan oldu....Allah Esirgesin.

başak kart hadi bi derecede denizbank ın kartlarını sakın kullanma derim..mazot gübre için nakite ihtiyacın var ise zıraat bankasından başka kredi alma zıraat bankası kredide %5 ile çalışıyo diye biliyorum bu oran enflasyon oranından daha düşük...