erkunt vites ve debriyajı

Erkunt kudret 105 E+ debriyajı çok sert ve vitesde çok sert ve geçmiyor halbuki debriyajında sonuna kadar basıyorum ve debriyaj ayırıyor sıkıntı yok ama vites yine sert galiba sertliği yüzünden en sonunda arıza yaptı
vitesi nereye itsem oraya gidiyo yani hiç bir vitese geçmiyor boşta dönderiyorum dönüyo öyle

Ynt: erkunt vites ve debriyajı

volkanuzel link=topic=84911.msg1014425#msg1014425 date=1437566486' Alıntı:
Aşağıdan kelepçeyle sanzuman tarafına bağlantı yeri var oraya bir bakın muhtemelen gevşeyip kol boşa cıkmıştır bizimde ilk aldığımızda başımıza geldi
Volkan abi benim servette 1. Vitese zor geçiyo ama zorla attıktan sonra boşa alıp tekrar 1 e atınca kolay geçiyor servise söylemiştim yeni diye demişti ama öbür viteslerde zor geçmesi lazımdegilmi oburleri çok kolay geçiyo

Köyde 2 tane erkunt var birisi arkayı dağıtmaktan(3 kere) öbürü hidrolik sorunlarından(2 yada 3 kere) servisten beri gelemedi.Sizdekinin yakıtı nekadar güzel bilemiyorum ama burdakiler şikayetçi diğer markalardan çok yakıyor az yakmıyor diyorlar,hele helede yolda içiyormuş... Malın iyisi kötüsü olmaz en iyi mal sahip olunan maldır siz gülerek kullanmanıza bakın ;)

Mf bir başkaydı ama ben erkuntu mf ' nin devamı olarak görüyorum.Gidip tümosan veya new holland almam heralde onlar daha da dandik.Bak kardeş ben çok traktöre bindim binmediklerimi araştırdım.Bizim komşuda New Holland var zıplama desen var, yakıt erkunttan biraz düşük ama çekiş yok ben 100 bg erkunta 5 ' li pulluk takıyorum o 100 bg 4 ' lü takıyor .Adam pişman ben bir kaç defa erkunt çok yakıto dedim o ne dedi: keşke buda yaksada buda çekse dedi.

kardeşim ne hilali ne şanzumanı volkan uzel in dediği gibi % 90 şanzumana bağlantı yerindedir bizde de oldu aynı şey (80e 4 wd) servis şanzuman inecek muhtemelen hilalde felan dedi eski servisti fabrikaya meil attım ne bu iş sıfır motor şanzuman açacak felan diye baya bi yazdım garantisi de dolduğu halde bölge servisi aradı ille gelip motora bakacam diye yok gelme dedim adam çıkmış köye gelmiş sonuç ne halat sünmüş ileri geri vitesi idi ama bizim sorun yani bir halat için şanzuman inecekti

ara sıra bende de oluyor levye viteste iken 2. vites e geçmiyor ve levyeyi boşa aldığımda geçiyor vites servis ile irtibat a geçtim debriyajin ayarını biraz yapalım dedi benim de aklıma o geldi gerçi bende ki sürekli değil bazen yapıyor da gine ne olursa olsun motorda ki sorun insanın canını sıkıyor

Mehmet M. link=topic=84911.msg1014613#msg1014613 date=1437664732' Alıntı:
Mf bir başkaydı ama ben erkuntu mf ' nin devamı olarak görüyorum.Gidip tümosan veya new holland almam heralde onlar daha da dandik.Bak kardeş ben çok traktöre bindim binmediklerimi araştırdım.Bizim komşuda New Holland var zıplama desen var, yakıt erkunttan biraz düşük ama çekiş yok ben 100 bg erkunta 5 ' li pulluk takıyorum o 100 bg 4 ' lü takıyor .Adam pişman ben bir kaç defa erkunt çok yakıto dedim o ne dedi: keşke buda yaksada buda çekse dedi.
senin dandik dediğin new holland la 5000 saat yaptık tek sorun saati bozuldu 4500 saate değiştirdik