Massey Ferguson 5440 İlk Sürüm.

Ynt: Massey Ferguson 5440 İlk Sürüm.

alipasalierkan link=topic=84919.msg1014990#msg1014990 date=1437939793' Alıntı:
Güzel paylaşım İslam. Kolay gelsin. Bizde çizelle yerleri harmandan sonra sürüyoruz. Daha sonra ayçiçek için pulluk ile sürüyoruz. Daha kolay sürüm oluyor o zaman. Sana bir tane 3 sıralı 11 ' li merdaneli çizel gider...
Sağol Erkan abi . Bende 11 li merdaneli düşünüyorum şöyle sağlam birşey lazım bana . Çeşit çeşit topraklar var bazı yerler taşlı sağlam bir çizel araştırması yapacağım.

İslamdogan link=topic=84919.msg1015007#msg1015007 date=1437948502' Alıntı:
Sağol Erkan abi . Bende 11 li merdaneli düşünüyorum şöyle sağlam birşey lazım bana . Çeşit çeşit topraklar var bazı yerler taşlı sağlam bir çizel araştırması yapacağım.

Sağlam birşey istiyorsan Özdöken alacan. Bizim köyde 8-10 tane oldu heralde...:D

dustero link=topic=84919.msg1015025#msg1015025 date=1437993624' Alıntı:
Kolay gelsin İslam bu Ünlü ' nün pullukları motor öldürmeye birebir parayı bulunca Şalgamlılar ' a geç :)
Sağol abi. Neden ya Ünlü de ne var ki ? :D Ne güzel gidiyor işte. Lüleburgaz da bir pulluk varmış Dikyol pulluk . Çok iyi anlattılar Uzunköprü de var birkaç çeşit. Hangisini alacaz ya :D

wallace22 link=topic=84919.msg1014995#msg1014995 date=1437940541' Alıntı:
Trakya da en son ne zamana kadar cizel çekilmeli? Yani 15 20 gün sonra ceksek olur mu mesala?
Geçen yıl bir abi nadas başlamadan önce yani eylül ortası yada sonu gibi anıza çizel çekti,nadası yağmurlar müsade etmedi nadası anca şubat ayında yapabildi,zaten nerdeyse ayçiçek öncesi ilk tarla karıştırmasıda yapılacaktı hatta yapan bile vardı biride ben,ayçiçek ekim zamanı tavlı tavsız yeri zor hazırladı yani tavı beklemedi o sonradan geldiyse geldi,ama yinede fena tala olmadı.Ben şahsen iyi bir yağmur yağsa Şimdi yadafarketmez isterse nadasa 15-20 gün kalsın yine anıza çizel çekme taraftarıyım.Burada Anızı çizel ile sürenlerin nadası genelde başarılı oluyor.

İslamdogan link=topic=84919.msg1015068#msg1015068 date=1438016536' Alıntı:
Erkan abi bizim burda hiç Özdöken çizel yok . Bakarız ona bir ara çok sağlam olması lazım ama köyede senmi aldırdın o Özdökenleri :D

Çok sağlam çizeller. En son Berk ' ler de aldı...:D Biraz öyle oldu gibi. Bizde merdaneli güzel bir çizel düşünüyorduk. Aradım taradım inceledim. En iyisi ve kullanışlısı Özdöken ' di. Onda karar kıldık. Çokta memnunuz. Daha hiç sigorta kesmedi. Bayada kullanıyoruz. Öbür çizeller olsa şimdiye kaç tane keserdi. Kessede problem değil. Dik sigorta var. Hemen tarlada kolayca değiştir. Öbürleri yatay, birde yamulursa yandın...

Kolay gelsin İslam , traktörde kaliteden taviz vermedin , şimdi mecburen arkaya malzemeyide düzeceksin :)
Profil şase pulluk alsan daha iyi olurdu , sen klasik şaseden yana kullanmışsın. Bu sana daha derin işçilik , pisliklerin ve tarladaki kalıntıların pullukların arasından daha kolay geçmesini sağlardı.
Topraklarınızın durumuna göre en iyi kararı sen verirsin elbette , ama diğer arkadaşların yazdığı gibi doğrudan çizel ile başlasan iyi olurdu.
11 li , üç sıralı çizeller uygun olur sanırım sana , baktın çekmiyor daha önceden çizel girmedi diyorsun , 2 bacağı ilk sürümde çıkartıp dokuzlu yaparsın , tarlanın tabanı oynayınca yine 11 liye dönersin.
Yazdan bu mevsimde çizel çekip , ardından sonbaharda yerler tava gelince 3x16 pulluk ile sürüm bence şahane olurdu senin yerlere.

alipasalierkan link=topic=84919.msg1015102#msg1015102 date=1438022421' Alıntı:
Çok sağlam çizeller. En son Berk ' ler de aldı...:D Biraz öyle oldu gibi. Bizde merdaneli güzel bir çizel düşünüyorduk. Aradım taradım inceledim. En iyisi ve kullanışlısı Özdöken ' di. Onda karar kıldık. Çokta memnunuz. Daha hiç sigorta kesmedi. Bayada kullanıyoruz. Öbür çizeller olsa şimdiye kaç tane keserdi. Kessede problem değil. Dik sigorta var. Hemen tarlada kolayca değiştir. Öbürleri yatay, birde yamulursa yandın...
Sağol Erkan abi Fuarada gelirse incelerim daha iyi olur.

ufukk link=topic=84919.msg1015118#msg1015118 date=1438024328' Alıntı:
Kolay gelsin İslam , traktörde kaliteden taviz vermedin , şimdi mecburen arkaya malzemeyide düzeceksin :)
Profil şase pulluk alsan daha iyi olurdu , sen klasik şaseden yana kullanmışsın. Bu sana daha derin işçilik , pisliklerin ve tarladaki kalıntıların pullukların arasından daha kolay geçmesini sağlardı.
Topraklarınızın durumuna göre en iyi kararı sen verirsin elbette , ama diğer arkadaşların yazdığı gibi doğrudan çizel ile başlasan iyi olurdu.
11 li , üç sıralı çizeller uygun olur sanırım sana , baktın çekmiyor daha önceden çizel girmedi diyorsun , 2 bacağı ilk sürümde çıkartıp dokuzlu yaparsın , tarlanın tabanı oynayınca yine 11 liye dönersin.
Yazdan bu mevsimde çizel çekip , ardından sonbaharda yerler tava gelince 3x16 pulluk ile sürüm bence şahane olurdu senin yerlere.
Teşekkürler Ufuk abi . Çok güzel anlatmışsın. Deneyip uygulamak en iyisi . Bu yıl derin sürerek deneyeyim seneye de çizel alırsam baştan çizel çekerim.

umutmalkoc link=topic=84919.msg1015417#msg1015417 date=1438242526' Alıntı:
İslam çok masraf yapma açılma :) traktör disk tiller pulluk mini tiller derken şimdi de çizel masrafı.Gel al benim 11li çizeli kullan
Abi battık birkere ama dur bakalım sırada ne var :D Herkes birşey öneriyor karmakarışık oldu heryer . Sıradaki ..... D: Sizin çizeli kullanayım ben bir senelik en iyisi D: