HATTAT 285 S BAYİLERE SEVKİYATA HAZIR ÇİFTÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Ynt: HATTAT 285 S BAYİLERE SEVKİYATA HAZIR ÇİFTÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Hattat 285 s 82 beygir hattat 266 g 68 beygir turbo intercooler motor disk fren hidrostatik direksiyon dörtlü Damper çıkışı bağımsız kuyruk mili. Senkromencli şanzıman buçuklu. Aski pedal orijinal Perkins motor .orijinal kabinli tek çeker çift çeker secenekleri

bayy link=topic=84933.msg1015015#msg1015015 date=1437984482' Alıntı:
Oğuzhan bey isteğe bağlı olarak radyal lastik olarakta satışı olacak saygılar.
Paylaşım için teşekkürler , fiyatınıda uygun tutarlarsa bu seri tutar.
Phantonvari bir 200 serisi olmuş , düz patform , melez phantom kabini , kartal kanat kaporta , asansör sistem çeki , 4 hidrolik çıkışı 200 serisinin makyajları olmuş.
Vites sayısı 12 + 12 galiba , hidrolik kapasiteside arttıysa ideal bir orta ve küçük çiftçi traktörü olur.
web sayfasında 285 i göremedim , ayrıca Fiyat bilgisi için yuvarlak cevap şevkimizi kırdı :)
Geçen sene 266 çıktığında yazmıştık , 285 efsanesi geri dönerse güzel iş yapar diye , çok yerinde bir karar olmuş.
Aynı şekilde 277 efsaneleri ve 398 efsaneleride geriye döndürürse Hattat çok ciddi bir ivme yakalar , çokta fazla yeniliğe bir gerek yok , 16+16 vites , düzgün bir hidrolik sistemi , turbo ve intercooler bile yok sattırırız bu makinalara.
Tabi en önemlisi güçlü ve yerelde halk tarafından sevilen bayiler lazım.

Hattat ' ın şimdiye kadar üretmiş olduğu iyi bir traktör var mı ? Ben göremedim de. Hema yaptılar her tarafından yağ dökülüyor, Unıversal yaptılar kaporta dahil herşeyi ortada ki Unıversal TR de bitti sayelerinde, Hemalar keza patladı sahiplerinin elinde. Memlekete kazıktan başka bir faydanız var mı bilmiyorum.

Ben mi yanılıyorum bilmiyorum, çok mu ağır oldu?

Koca AGCO Hatta ile nasıl anlaşmış hayretler içerisindeyim.

Sayın apsil cerkezkoyde bulunan hattat tarım ve hema endustriyi gormediyseniz kısmet olursa bir görmenizi tavsiye ederim ondan sonra küçümsediğiniz bu firmayı yakından tanımış ve ne kadar geliştiğini kendi gozlerinizle görürsünüz saygılar.

Hema ve Hattat Unıversalların da ikinci el piyasası ortada iken fabrikayı gezmek birşey kazandırmaz çiftçiye, fuzuli masraf..

Saman alevi gibi parlayıp piyasaya bir bir traktörleri satıp sattıkları makinaların arkasında durmayıp 3-4 senede bir yeni lisans anlaşmaları ile değişik kaporta altlarına aynı malı koyma huylarından da vazgeçmişlerdir umarım.

Geçmişten ders alıp iyi traktör üretmeleri Türk tarımına katkı sağlayacaktır şüphesiz.

helal olsun abi sapina kadar Haklisin Hattat buzaman kadar 1 tane traktor uretememis bu sene 285 mi piyasayi sallicak guldurmeyin beni eski mf lerin yerini tuyarmi ya görun bakin alan adamlar 2 seneye kalmaz Elinden cikarmaya calisirlar youtube nin hattatin rezilligi isimli videolarla dolmasi yakindir abi

eski mf diye bahsettiklerinizin geliştirilmişi olan perkins motorlar üzerinde olacak eski mf lerden hattatların daha çok piyasada olacağı kanaatindeyim.

diğer firmaların artısı ne tamam bunada o dediğiniz özellikler konur ama fiyat artışı olur bu herkesin alım gücüne uygun bir traktör. hattattın yeni t serisi çıktı onda bu saydıgınız bütün özellikler var.yerli malı kullanalım bakın bir örnek vereyim çoğu ithal traktör markası perkins motoru kullanıyor buna ünlü markalarda dahil hattat traktörde perkins motoru kullanıyor gidin bakın motorların ticari numaraları bile aynı ama aradaki fiyat farkı uçurum. sadece marka diye okadar çok para vermeye değmez.kaputu kaldırın ve motora bakın saygılar.

bayy link=topic=84933.msg1016784#msg1016784 date=1438960216' Alıntı:
diğer firmaların artısı ne tamam bunada o dediğiniz özellikler konur ama fiyat artışı olur bu herkesin alım gücüne uygun bir traktör. hattattın yeni t serisi çıktı onda bu saydıgınız bütün özellikler var.yerli malı kullanalım bakın bir örnek vereyim çoğu ithal traktör markası perkins motoru kullanıyor buna ünlü markalarda dahil hattat traktörde perkins motoru kullanıyor gidin bakın motorların ticari numaraları bile aynı ama aradaki fiyat farkı uçurum. sadece marka diye okadar çok para vermeye değmez.kaputu kaldırın ve motora bakın saygılar.
Peki valtra çakmalarını üretmek yerine 285,260g,398, 3000 serisini adam gibi donanımlı üretmeleri daha iyi olmaz mı sence de? Agco grubu bu tür saçmalıklarla mf markasının prestiji düşürüyor 4700,serisini yapmışken ne gereği var şimdi 285 in biraderim.

valtra traktörü agco firması satın aldı alma sebebide valtra traktörlerinde bulunan sisu motorlarını kendi massey ferguson serilerinde kullanmaktı suan massey fergusonun yuksek güç gerektiren modellerinde valtranın sisu motoru kullanılmaktadır. agco nun internet sitesinden görebilirsiniz.hattatın cıkarmış olduğu 200 serisi traktörler perkins motorlu kendi adına cıkardığı urunlerdir .agco ile alakası yoktur.Dediğim gibi bu 200 serisi klasik model hattat traktörler fiyatı uygun olsun her ciftci alabilsin diye fazla donanım ilave edilmemiştir o yüzden bu seri klasik seri diye gecer hattatın bir farklı modeli olan modern seri denilen t serisinde ihtiyaç duyulan çoğu donanım fazlasıyla mevcuttur .saygılar dilerim.