ERKUNT KLİMA SORUNU...!!!

Arkadaşlar bugün traktoru stop ettikten sonra çalıştırdıgımda klima çalışmadı servisiaradım elektriksel sıkıntı dedi.Acınca tık diye ses geliyo yani devreye giriyo ama üflemiyo ne klima ne fan ne kalorifer sizce sorun nedir nasıl çözebilirim.

Ynt: ERKUNT KLİMA SORUNU...!!!

sigorta kutusunu aç. tornavidanin sapiyla en alttaki siyah kare şeklindeki cisimlere vur. ben bir sene boyunca öyle kullandım. servis sağolsun öyle bi çözüm bulmuştu bana. şimdi de gaz kaçağı var bi yerde klimasiz kullanıyorum yanıyorum . kaçağı bulamıyorlar.

ademin link=topic=85018.msg1015875#msg1015875 date=1438534940' Alıntı:
sigorta kutusunu aç. tornavidanin sapiyla en alttaki siyah kare şeklindeki cisimlere vur. ben bir sene boyunca öyle kullandım. servis sağolsun öyle bi çözüm bulmuştu bana. şimdi de gaz kaçağı var bi yerde klimasiz kullanıyorum yanıyorum . kaçağı bulamıyorlar.
Abi bizim 80liktede kaçak vardı bitane gezici klimacı ile tanıştık oda iyi ustaymış hava basarak kaçagı kabinin tavan arasından buldu O.ring ten kacırıyormuştu onu degiştirince düzeldi. Yalnız hava bastı ama onun bellibir basıncı var özelbir makinayla basıyor fazla basınç başka patlaklarada neden olabilirmiş onada dikkat etmek lazım.

volkanuzel link=topic=85018.msg1015907#msg1015907 date=1438547115' Alıntı:
Abi bizim 80liktede kaçak vardı bitane gezici klimacı ile tanıştık oda iyi ustaymış hava basarak kaçagı kabinin tavan arasından buldu O.ring ten kacırıyormuştu onu degiştirince düzeldi. Yalnız hava bastı ama onun bellibir basıncı var özelbir makinayla basıyor fazla basınç başka patlaklarada neden olabilirmiş onada dikkat etmek lazım.
valla anlamadım gitti traktorden soğudum. galiba tavan içinde kaçak çünkü görünen hortumlarda kaçak yok. kopuk le test ettiler. klima da ilk sorun yasadigimda servisle falan tartistim :) direk fabrikayla görüştüm garanti bitti dediler. traktörün hiçbir yeri 3 yıl garantili değil. zaten yarım yamalak sogutuyordu, şimdi onu bile arar oldum :)

Kilima kontrol panelinin arkasında iki tane soket var sigorta kutusundada 6 7 tane röle var kılavuzda yanmda degil hangusu hakkında bilgisi olan varmı ûstlerine vurdum çalışmadı.

Arkadasım sorun rolede bende de oldu elektrıkçıye gıttım her tarafı dagıttılar sonunda sıgorta kutusunda çıktı role değişti simdi çalışıyor ama
bazen soğutuyor bazaen soğutmuyor erkuntların klımaları berbat bırdaha sırf klıma yuzunden bu traktoru tercıh lıstemden çıkarabılırım kabınlı traktorde klıma sorunu olursa ne işe yarar atlet le yanıyorum ıçınde sandıklı kaplıcaları gıbı :)

atacan20 link=topic=85018.msg1017069#msg1017069 date=1439107749' Alıntı:
Arkadasım sorun rolede bende de oldu elektrıkçıye gıttım her tarafı dagıttılar sonunda sıgorta kutusunda çıktı role değişti simdi çalışıyor ama
bazen soğutuyor bazaen soğutmuyor erkuntların klımaları berbat bırdaha sırf klıma yuzunden bu traktoru tercıh lıstemden çıkarabılırım kabınlı traktorde klıma sorunu olursa ne işe yarar atlet le yanıyorum ıçınde sandıklı kaplıcaları gıbı :)
Tozlu iş yapıyorsaniz hava tutun ben balyada günde 3 defa hava tutuyorum ancak öyle soğutuyor senede bir iki defada klima petegini su ile yıkayıp hava tutunca nispeten sorunsuz çalışıyor.