Zetor & AS 950-Hafriyat

Ynt: Zetor & AS 950-Hafriyat

zetor & hidromek hafriyat.. vs..

takviye 4 ile (seri 1 ' den azıcık daha yavaş) as950 ' ye çok rahat uzanıp yüklüyor.. malzeme oturmuş motor biraz zorlanıyor.. tüm gün sıcakta böyle çalıştı hararet hiç oynamadı.. operatörlük (10 üzeinden 8 :)) not: operatör benim:)

özkan asıl bi video var uzun yükleyemedim.. sondaj kamyonunu çektim o kadar kolay çektik kısa sürdü ki videosu yok:) sonra şurya 2x2 bi çukur açar mısın dediler.. arka kepçe yok.. önle inceden işLeye işleye yaklaşık 1,5-2 metre derinliğinde 2-3 m x 2 m eninde bi kuyu açtım.. 20 dk sürdü sürmedi.. toprak bahçeydi rahat çalıştık.. ama inan JCB arka bomun yapacağı işi hemen hemen yaptık.. zaten sondajcılar yeter-güzel dedi:)

bu arada kepçedeki sarsıntısız yürüyüş sistemi gerçekten motoru çok silkeletmiyo.. gerçekten işe yarıyo..

SON OLARAK.. Yılmaz kuru balata ve şatılsızı bu gerisini düşün:) şaka bi yana Allah ' a şükür benim gibi makineleri son limitine yakın ve zaman zaman hor kullanan birinde bile balatada koku gelmemesi ki kepçe=balata.. hakkaten nazar değmesin.. burda bi kepçeli tümo 95 var oğlunun demesi balata yetişmiyo..

Yılmaz elime bi şatıllı-buçuklu Zetor power geçsin JCB ' ciler işlerinden olur hodri meydan:)

https://youtu.be/QBOL71ORAzY

UÖZKAN.77 link=topic=85034.msg1016031#msg1016031 date=1438627908' Alıntı:
zetor & hidromek hafriyat.. vs..

takviye 4 ile (seri 1 ' den azıcık daha yavaş) as950 ' ye çok rahat uzanıp yüklüyor.. malzeme oturmuş motor biraz zorlanıyor.. tüm gün sıcakta böyle çalıştı hararet hiç oynamadı.. operatörlük (10 üzeinden 8 :)) not: operatör benim:)

özkan asıl bi video var uzun yükleyemedim.. sondaj kamyonunu çektim o kadar kolay çektik kısa sürdü ki videosu yok:) sonra şurya 2x2 bi çukur açar mısın dediler.. arka kepçe yok.. önle inceden işLeye işleye yaklaşık 1,5 metre derinliğinde 2 m x 2 m eninde bi kuyu açtım.. 20 dk sürdü sürmedi.. toprak bahçeydi rahat çalıştık.. ama inan JCB arka bomun yapacağı işi hemen hemen yaptık.. zaten sondajcılar yeter-güzel dedi:)

bu arada kepçedeki sarsıntısız yürüyüş sistemi gerçekten motoru çok silkeletmiyo.. gerçekten işe yarıyo..

SON OLARAK.. Yılmaz kuru balata ve şatılsızı bu gerisini düşün:) şaka bi yana Allah ' a şükür benim gibi makineleri son limitine yakın ve zaman zaman hor kullanan birinde bile balatada koku gelmemesi ki kepçe=balata.. hakkaten nazar değmesin.. burda bi kepçeli tümo 95 var oğlunun demesi balata yetişmiyo..

Yılmaz elime bi şatıllı-buçuklu Zetor power geçsin JCB ' ciler işlerinden olur hodri meydan:)

https://youtu.be/QBOL71ORAzY
Allah kolaylık versin abi videoyu izledim çalışması seri ve sesi gerçekten kükrüyormuş gibi çıkıyor zetorun sesini ilk defa bu kadar net duydum bizim buralarda hiç yok zetor sayende izleye izleye hayranı olduk

jasadar42 link=topic=85034.msg1016048#msg1016048 date=1438629876' Alıntı:
kolay gelsin abi senin zetor da power shuttle yok mu? ileri geri kolu mu direksiyonun solundaki?

bizimki hemen hemen en sade, en manuel modellerden.. Proxima.. şatıl yok, buçuk vites yok.. (aslında buçuğu çok güzel akıl etmişler.. takviye 4=seri 0,5.. takviye 5=seri 1,5.. takviye 6=seri 2,5.. çok zekice manuel bi çözüm)

şatıl yok ama onuda zekice çözmüşler diyebilirim.. direksiyonun hemen solunda 2-3 cm dibinde ve 1-2 cm aralıkta ileri-gerii payı olan bi levye var.. harika bi ergonomi ve rahat kullanımı var..

şatıl EN çok kepçede lazım (kepçeli motorda direksiyonun hemen SOLUNDA olması şart derim) ve bu haliyele bize yetiyo..

mesela geçen 4 traktör, 1 kamyon gübre yükledik bize yetişemedi.. biz istop edip bekledik..

yani Proxima Power olsa (şatıllı ve düğmeli buçuk vitesli) inan İDDİA ediyorum özellikle yaş hayvan gübresinde JCB ile yarışır büyük ihtimal geçeriz.. şu an bile zetor, hidromekten daha başarılı ve ekonomik hayvan gübresinde..

özkan inan sürüş tadı 'safkan traktör'.. sadece rengi için JD alırım.. ses-sürüş tadı çekiş dedimi zetor vesselam:)

bizim kepçe ve ek ağırlıklar motoru öyle güzel yaylandırıyoki.. şuan hidromekten daha güzel yol gidişi var hem daha hızlı hem daha sarsıntısız tatlı..

ah ulen parça-servis ağı bi otursa tartışmaya bile gerek yok:)

Zetor & AS 950-Hafriyat

Abi bir kaç kez daha kamyona vurursan, as950 Zetor ' a dalacak.

Bi kamyonun boşluğuna o kadar vurulmaz :)

Bir de Abi arka kepçe konusunu tekrar bi gündeme al sen. Ön kepçe biraz büyük geliyor sanki :)

tomruk, gübre, kum, hazır toprak eyvallah ama hafriyat traktöre göre değil çok zorluyo.. 4x2 ' den kepçeli traktör olamayacağı gibi.. hafriyatta da traktör JCB ' ye yetişemiyo..

yılmaz inan hidromeğin bırak önüyle.. arka bomuyla eşeleyemediği, çok zorlandığı oturmuş malzemeler oluyo bazen..