erkuntta bu sefer de vites sorunu ...

28.04.2011
1,790
205
KARS

arkadaşlar traktör 1 ve 2. vites e geçmiyor mesela ilk hareketi verecekken debriyaj a basıp 1 veya 2 ye atmak istediğim de geçmiyor 3 veya 4 e geçiyor sonra 2 ye atiyorum geçiyor neden olabilir bu arada erkuntun sorunları çoğalmaya başladı sonumuz hayır olur inşallah

Ynt: erkuntta bu sefer de vites sorunu ...

Kadir geçmiş olsun...
vites geçiş yolları zedelenmiştir büyük ihtimal...
bu sorun senin köyde halledebileceğin birşey değil sanırım..
bi keresinde bu sorunu aynı erkuntta görmüştüm bizim sanayide
vites geçiş kanalları var hemen kolun gövdeye bağlandığı yerde
bir kapak var etrafı civatalı onu söktüler
altında vites çizelgesi gibi sac ' tan oluklu bir levha var o hafif yamulmuştu.. arıza ondandı yani..
neyse baktırıp bizede yazarsın..
Ercan AYKUŞ link=topic=85083.msg1016646#msg1016646 date=1438889707' Alıntı:
Kadir ne yapıyon erguda Yusuf emmi mi bişeyler etti la :(
Servis efendi ne dedi danıştın mı ?
di get laa.. ara şimdi ergutcu amcaları kadire yardımcı olsunlar.. :)

Bence vitese fazla itekleyip alttan ayari bozmuşsun vitesi 2 ye takıp biraz kuvvetle asılmalı kolun kendine dogru geldigini göreceksin sonra alttan civatayi biraz sık bidaha oynamasin bi dene basima geldi

arkadaşlar traktör 2013 model 550 saatte servis gelip bakacak bugün bakalım ne olur gelişme ve sorunun kaynağını öğrenince buradan size iletirim ercan yusuf abinin bu konu da suçu yok suç fatmagülün ben sekromeç diye tahmin ediyorum servisle irbitabata geçtim pim kesmiş olabilir dedi bilmiyorum artık işlerim bitsin sürüp servis e giderim yaparlar

kadir 36 link=topic=85083.msg1016724#msg1016724 date=1438941696' Alıntı:
arkadaşlar traktör 2013 model 550 saatte servis gelip bakacak bugün bakalım ne olur gelişme ve sorunun kaynağını öğrenince buradan size iletirim ercan yusuf abinin bu konu da suçu yok suç fatmagülün ben sekromeç diye tahmin ediyorum servisle irbitabata geçtim pim kesmiş olabilir dedi bilmiyorum artık işlerim bitsin sürüp servis e giderim yaparlar
bu işin arkasında ercan var..
demedi demeyin...

yardiminiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim kadir abi ergudu satsam ya çiftçiliği bırakırım ya claas yada mf nin 5400 serisi motor alırım bir daha yerli ürün almam şimdilik sorunu sağolsun arkadaşlarin yardımı ile çözdüm bakalım sonuç ne olur yusuf kardesim erkunt u severek isteyerek aldım inan en ufak sorunu bile çok üzüyor beni