New holland t4050 yardım

Merhaba arkadaşlar 1 hafta kadar önce 70-56 dt traktörümüzü takasa verip new holland t4050 aldık.

Öncelikle traktörü değiştirme sebebimiz lazer çekicek güce sahip olmamasıydı yoksa 18 yıldır her işimizi yaptı ve sıkıntıda çıkarmadı.

T4050 yi tercih etmemizin tek sebebi var garaja girmesi ve boyuna göre güçlü olması.

Uzun zamandır forumu takip ediyorum dün diferansiyel kilidini kilitleyip çıkaramadığımdan dolayı kayıt oldum.

Şimdi asıl sorularıma geleyim.

1) Traktör elektronik olduğu için arıza yapmasından korkuyoruz sizce elektronik traktörler mekanik kadar dayanıklı mıdır yani bizim 70 gibi sorun yaratmadan kullanır mıyız ?

2) Traktör yolda ufak tefek işlere de koşuyoruz boşta cok mazot harcar mı dedemin leyland ' ı koşmak mantıklı mı ?

3) Lazer çekerken massey ferguson 398 kadar performans verir mi ?

Genel olarak nasıl bilirsiniz ne tavsiye edersiniz ?

Edit: İmla

Ynt: New holland t4050 yardım

wallace22 link=topic=85102.msg1016854#msg1016854 date=1438976870' Alıntı:
Oncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanin.

Laser kaç mt?

Teşekkür ederim.

Lazer 4 metre daha önceleri dayımın 398 ile çekiyorduk yerler önceden düz olduğu için sorun olmuyo sadece sıkışınca pati yapıyo bide valtra a95 ile denemiştik daha ağır olduğu için daha performanslıydı.

Onrkrds link=topic=85102.msg1016864#msg1016864 date=1438978118' Alıntı:
Teşekkür ederim.

Lazer 4 metre daha önceleri dayımın 398 ile çekiyorduk yerler önceden düz olduğu için sorun olmuyo sadece sıkışınca pati yapıyo bide valtra a95 ile denemiştik daha ağır olduğu için daha performanslıydı.

Edirne ' nin Havsa ilçesinin Tahal köyündeniz siz neresindensiniz ?

Dediğim gibi yerlere her sene lazer çekiyoruz pek sıkıntı olmaz ama bayırda bir tarlayı 3 tava yapmayı düşünüyoruz orada sıkışabilir diye düşünüyorum

wallace22 link=topic=85102.msg1016875#msg1016875 date=1438978997' Alıntı:
Uzunköprü den. Bizim buralarda 4 mt laseri ts110a, deutz agrofarm 430, TD110 ile çekiyorlar.

Bizim o traktörler bütcemizi zorlar ve en önemlisi garaja giremezler mahsül indirmek için garajda evin altında olduğu için tabanı kırmakta söz konusu değildi ayrıca cok büyük çiftci değiliz.

Ama ben bu traktöründe bizim işimizi yapıcağını düşünüyorum.

Öncelikle hayırlı olsun. Bende t4040 var ordan yola çıkarak yorumlarımı söyleyeyim. t4050 ve t4040 arasında sadece beygir farkı var geri kalan herşey aynı.

Açık konuşalım lazer de pek tat vermez çünki hafif motor mümkün değil kesilmez zaten hi-lo var ama hafif olduğu için patinaja kalır eğer tekerleri suyla doldurur yada bi şekilde ağırlık eklersen daha iyi olur

Arıza konusunda ise bir nebze daha itina edersen başın ağrımaz, çok dert etme onu

Ufak işlerde yakar ama doğaldır bu çünki 96 bg traktör neticede, ama yinede dene istersen

398 le kıyaslarsak eğer; şayet aynı ağırlıkta veya t4050 daha ağır ise t4050 daha performanslı olur çünki hi-lo var zora geldiğinde tek düğmeyle rahatlatıyorsun, eğerki hafifse zaten patinaja düşer.

Konforlu, pratik çok güzel bir traktördür, kullandıkça çok seveceksin..

Hayırlı olsun kardaş, traktör aldığınızı duydum ,cok iyi yapmışsınız. Bende arasıra 4 yi kullanıyor, görünüşü göre çok Torku bi makine,bakışlar köyünde Bülent Şimşek kullanıyorum ona her şeyini sor.o traktör küçük bi dev bence,cok pratik,Bülent 4 metre lazer çekiyor ,tabi gücüne göre.

• Beğen
Tepkiler: bayram adamkaya

bugraa link=topic=85102.msg1016922#msg1016922 date=1438988806' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun. Bende t4040 var ordan yola çıkarak yorumlarımı söyleyeyim. t4050 ve t4040 arasında sadece beygir farkı var geri kalan herşey aynı.

Açık konuşalım lazer de pek tat vermez çünki hafif motor mümkün değil kesilmez zaten hi-lo var ama hafif olduğu için patinaja kalır eğer tekerleri suyla doldurur yada bi şekilde ağırlık eklersen daha iyi olur

Arıza konusunda ise bir nebze daha itina edersen başın ağrımaz, çok dert etme onu

Ufak işlerde yakar ama doğaldır bu çünki 96 bg traktör neticede, ama yinede dene istersen

398 le kıyaslarsak eğer; şayet aynı ağırlıkta veya t4050 daha ağır ise t4050 daha performanslı olur çünki hi-lo var zora geldiğinde tek düğmeyle rahatlatıyorsun, eğerki hafifse zaten patinaja düşer.

Konforlu, pratik çok güzel bir traktördür, kullandıkça çok seveceksin..

Teşekkür ederim traktör gerçekten patik ve konforlu.

turgayyakisikli72@hotmail link=topic=85102.msg1016941#msg1016941 date=1439013788' Alıntı:
Hayırlı olsun kardaş, traktör aldığınızı duydum ,cok iyi yapmışsınız. Bende arasıra 4 yi kullanıyor, görünüşü göre çok Torku bi makine,bakışlar köyünde Bülent Şimşek kullanıyorum ona her şeyini sor.o traktör küçük bi dev bence,cok pratik,Bülent 4 metre lazer çekiyor ,tabi gücüne göre.

Saol abicim babamda zaten bülent abinin lazer çektiğini görmüş bide boyu alçak olunca istedi t4050 yi