Traktör arkası sabit vinç lazım. Nereden bulabilirim?

Merhabalar
Tomruk çekmek için traktör arkasına sabit takacağımız 40-50 metre halat uzunluklu makara vinç lazım. Nereden bulabiliriz?

55 bg traktör bunun için yeterli midir?

Hidrolik kolun takılı olan tambur bizim için kullanışlı olmuyor.

Ynt: Traktör arkası sabit vinç lazım. Nereden bulabilirim?

Yalniz sunu belirteyim 55 beygir traktor o isi yapamaz gucu yeter fakat sakat olur bildigin uzere iki camurluk arasi takilir bu on kaldirmaktan baska ise yaramaz sen en guzeli one taktir traktorude bi agaca dayayip onden onden cektir buralarda senin dedigin sistemi ciftcekerlere yaparlar onlar bile agaca gore onu kalkar.

Tomruk çekmek için tamburlar var ancak onlar kucuk traktorlere ağır geliyor. Tehlikeli oluyor. Biz o yüzden pratik bir makara duşunduk. Tambur komple ağacı getiriyor ama bize tek parça getiren bi sistem olsa yeter.

Video sitesinde traktörün koltuk arkasına sabit bağlı görmüştüm. Fakat çeki olarak ön kaldırıyor dediğiniz gibi. Ama bizim amacımız tek parça tomruğu traktörün yanaşmadığı yerlerden yanına kadar yaklaştırmak. Sonra birkaç tanesini kanca ile çakıp hidrolik koluyla sürütme çekmek.

Normalde sürütme olarak çekiyoruz.

Biliyorum bende yillarca yaptim bu isi benim sana tavsiyem one taktir traktorun cikmadigi yerde olsa korkmana gerek yok maaliyetide daha az ve daha guvenli olur. Arkaya taktigin direk onu kaldirir 55 hp traktorde ne marka olursa olsun agirlik olarak hafif kalir one taktirirsan bi agaca yasla traktoru ne baglarsan bagla ceker oradan traktor tek cekerse mukemmel derecede verimi artar cikmadigi yerde bagla makaraya korkun olmasin

55 bg tad vermez derim.. Denk gelse bi ağır devir Zetor 64-74-84 olsa.. kuyruk mili hem sağa hem sola dönüyo.. yani makarayı hem sarar hep açar.. ağır devir çekide tadına doyum olmaz..

dediğin aletin hazır-büyük pahalıları var.. usta-malzeme olsa yapılabilir işini de görür..

SON çare off-roadcıların AKÜDEN kullandığı 3-5-7 tonluk 30-50-70 metre boylu makaraları var.. 3-5 bin tl civarı alıp onu uydurmak lazım.. herhalükarda vinç, teker gücünden üstündür çeker alır..

not: askeri-resmi mercedes UNİMOG ' ların bazılarında orjinal şanzımandan halat vardır.. Ostim vs gibi hurdalıklarda bulunur.. bunu alıp kuyruk miline de uydurmak mümkün.. aramak bulmak lazım ama..

Elektriklilerin gücü yetmez diye düşündüm. Çünkü sürütme çekerken en ufak bir takılma durumunda çok güç gerektiriyor. Ama 5-7 tonluk makaraların gücü az değilmiş. Fiyatını araştırmak lazım.

Ben direk kuyruk milinden hareketi alırım diye düşünüyordum. Tabi o da çok fazla güç üretmeyebilir ve önünü kaldıracağı doğru. Pratik olur diye düşünüyorum. Elektrikli olanları da bir araştırayım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

akülünün gücü sabah akşam çalışmaya yetmeyebilir.. ek-büyük akü vs lazım.. ama tek tek oldumu tüm toruklara gücü yeter emin olabilirsin.. ha sen onu kuyruk miline uydururabilirsen olay tamamdır zaten..

12 bin LB diyo 3-5 ondan fazla çekeri var yani..

https://youtu.be/xMovaRQz5K4