Yeni Yoldaşımız Claas Arion 540!

Ynt: Yeni Yoldaşımız Claas Arion 540!

Tekrar hayırlı olsun Berk , tüm süreci şeffaf ve samimi bir şekilde aktarmışsın , alacak olanlara güzel referans bilgiler içeren bir konu olmuş.
Fuardada ailenizin mutluluğuna ortak olma fırsatını bizlere tanıdığın ve yeni traktör mutluluğunu bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz.
Bizler için nadide bir gerçekten özel bir anı oldu , fuarda bu pozlarla epeyce ilgi çekti , etraftan meraklı bakışları bol bol gözlemledik , kim lan bunlar , ecnebi felan mı acaba bunlar bakışları gibi sanki :)

Berk tekrar hayırlı uğurlu olsun Gül ' e Gül ' e kullanın.Maşallah Arıon ateş ediyor 😀.Claas Traktör fiyatları kalitesine özelliklerine göre gayet uygun bazı x markalar gibi Nasılsa satılıyor diye fiyatları şişirmiyorlar.Claasın tek kötü yanı fazla tutulmaması mesala bizim bölgede hiç yok ne traktörü var ne biçeri böyle oluncada insan korkuyor almaya birde bu Claas bağımlılık yapıyor heralde Claas Kullanıcıları tekrar Claas alıyor.

Tekrardan hayırlı olsun Berk . Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.Traktörü çok detaylı anlatmışsın teşekkürler. Fuarın son günü gidebildim Arıon a bindim gerçekten kalite konfor herşey 10 numara . Oradaki abiden broşür isteyip inceledim traktörü tamı tamına tork olsun, hp , aks aralığı, şanzıman , ağırlığı vs vs herşeyi çok uyumlu geldi bana İNŞALLAH memnun kalırsınız. Hakkını verecektir diye düşünüyorum. Arıon Ares in yanında tamam artık arkanda ben varım gibi durmuş :D

Berk kardeşim buradan da tebrikler.Arion 540 hayırlı uğurlu olsun.Konuda bütün detaylara girmişsin.Bize sorulacak soru bırakmamışsın.Umarım ilerde Amerikan yada büyük Avrupa şirketleri gibi ekibin diğer elemanlarınıda Claas ' a çevirirsin.Açıkçası bundan sonra senden beklediğim bu.
Bu mutlu gününde yanında olmak çok güzeldi.Keşke fazla kalabilseydin.İnşallah başka mutluluklarda yine bu şekilde hep beraber oluruz.Ayrıca Çorlu fuarına gelen arkadaşlarıma buradan teşekkür etmek isterim.Daha nice fuarlarda görüşmek üzere.(Artık bi yurtdışı gelir :D )

Berk tekrardan hayırlı olsun traktör görünüş itibariyle çok derli toplu görünüyor sanki compact bi serinin ölçülü büyütülmüşü gibi cok hoş. Allah kazabela vermesin

Mazlm0202 link=topic=85162.msg1017616#msg1017616 date=1439383290' Alıntı:
Hayırlı Uğurlu Olsun. Ha Bide Sıra Erkan ' a Geldi Ondanda Bi Sürpriz Bekliyoruz ... :)

Teşekkürler Mazlum. Erkan abi de, ya da başka abiler de yakında bombalar patlatabilir heyecanla bekliyoruz :D

ranger link=topic=85162.msg1017620#msg1017620 date=1439383854' Alıntı:
Hayırlı olsun Berk classları çiftlemişsin td yi depoda diğer traktörlerden ayrı tutmuşsunuz üvey traktör mü o :D claas alma sırası Erkana geldi artık.

Saolasın abi. Td ' ye yer kalmadı ya, 110-90 ' ı dün gelip aldılar artık yer açıldı ona :D

safak262 link=topic=85162.msg1017621#msg1017621 date=1439384334' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun,güle güle eskitin :) çok şahane traktör alman harikası komşumuz da da 640 var bu kasadan memnunlar,balya bağlıyor.

Teşekkürler abi amin, Alpu Tarım dimi onlar? Önce 540 vardı onlarda da ufak geldi sanırım. O 540 ' a da baktık ama fiyatı fazla söyledi bayi ikinci el için,vazgeçtik.

Ömer__06 link=topic=85162.msg1017623#msg1017623 date=1439384963' Alıntı:
Hayırlı olsun güle güle eskitin, puma 160 ı neden beğenmediniz yakın arkadaşım da 2 gün önce aynı 86,000 euro ' ya almışlardı.
Teşekkürler :) Baktığımız model Puma 170 ' ti. İlk neden büyük olmasıydı, ikinci neden, kabin ufak geldi biraz, bi de kullanılan parçaların, traktör avusturya yapımı olmasına rağmen monte edilen parçaların asya ülkelerinde imal edildiğini duyduk birinden, doğruluğu konusunda şüphelerim var ama, new hollandın bu güçteki modellerinde bu olayı gördükten sonra insan şüpheye düşüyor. Bir de gönlümüz Claas ' taydı tabi :)

Hüseyin ASLAN link=topic=85162.msg1017629#msg1017629 date=1439385776' Alıntı:
Berk tekrar hayırlı olsun.
Acıların çocugu gibi Td yi köseye neden attınız :(

Saolasın Hüseyin, TD ' nin yeri ayrı. Kışın hepsi yatarken TD ile Same çamurda karda kışta çalışıyor :D

Thrace link=topic=85162.msg1017642#msg1017642 date=1439388379' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun berk.. şahane bir dev... yoksa claasta da mı çeki opsiyonel çekisi nerde bunun 😜

Saolasın abi, traktörü fuara getirdikleri için üzerinde hiçbirşey yoktu. Anahtarı bile Ares ' in yedek anahtarını alıp temin ettik de öyle getirdik traktörü köye. Parçalar sandık içinde gümrükten çıktığı gibi Tuzla ' da Enkanın deposundaydı. Dün servis geldi. Hidrolik orta kol, tepe lambası,üst ve alt çeki demirleri, radyo teyp, kullanma kılavuzu, takım sandığı, hidrolik kolllar için 2 tane normal 2 tane özel top getirip hepsini monte etti. :D

Gökhan ÖZKAN link=topic=85162.msg1017648#msg1017648 date=1439389904' Alıntı:
Berk burdanda hayırlı olsun.3 sorum olacak.
1-Neden MF seçenekler arasında yoktu
2-Bu ares nasıl bir traktör ki 110-90 ona yetişemiyor .(kaç hp,Tork,Vites vs)
3-Td yi tecrit etmiş gibi görünüyorsunuz.Onuda değiştirecekmisiniz :D

Teşekkür ederim Gökhan Abi tekrardan :)
1. MF ' yi tercih etmememizin sebebi, Claas ' ın daha hesaplı olması ilk neden. 7616 ' yı 86 bin Euro ' ya ön süsp. ile beraber veremezlerdi sen de biliyosun. İkinci neden kabin sorunu, MF ' nin Exclusive paketi bizim için ideal olan model, onun da maliyeti malum :) kısacası kabinleri ufaktı. Üçüncüsü de Claas sevdamız :)

2. Abi Ares, Arion serisiyle aynı şanzımana sahip bi traktör, 4 kademesi 6 arası var. 116 hp katalog beygir,436 Nm tork değeri var. 110-90 6 silindir olmasına rağmen bu tork değerlerine ulaşamıyor. İlk aldığımız sene çekilmiş sürüm videosu var. Ares ' te 5li 110-90 ' da 4lü 14 vardı. Aresin önünde gidemedi 110-90

https://youtu.be/gGCG3ReA4GM

Bi traktörü götüren motordan sonra en önemli eleman şanzıman abi sen de biliyosun. Ares ' le tarlada çalışırken yumuşak yerde + ya basıp hızlanıyoruz sert yerde - ye basıp yavaşlıyoruz. Bunu durmadan yaptığı için hiç zaman kaybı olmuyor. Geçen sene pulluğu 18 çime çekip 12 saatte 115 dekar yer sürdüm Ares ' le. 110-90 ' la katiyen bu rakamı yakalayamayız.

3. TD ' ye yer kalmadığı için orada öyle mahzun mahzun duruyor. 110-90 ' ı alıp götürdüler dün yer açıldı :D

alipasalierkan link=topic=85162.msg1017680#msg1017680 date=1439402555' Alıntı:
Tekrardan hayırlı olsun Berk. Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. Tam senlik traktörü aldın. Gerçekten süper traktör. Traktörde hakkını verecek kişiye gitti gerçekten. Daha konuyu açışından belli traktörün hakkını vereceğin. İnşallah ARION ' lar artarak devam eder ki tahminim sizin orada baya satış patlaması olacak sizden sonra. Darısı bizim başımıza diyelim...:D

Teşekkürler Erkan abi. İnşallah Claas nüfusu artar civarda dediğin gibi, senden de bi patlama bekliyoruz sonbaharda :D

ufukk link=topic=85162.msg1017699#msg1017699 date=1439409354' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun Berk , tüm süreci şeffaf ve samimi bir şekilde aktarmışsın , alacak olanlara güzel referans bilgiler içeren bir konu olmuş.
Fuardada ailenizin mutluluğuna ortak olma fırsatını bizlere tanıdığın ve yeni traktör mutluluğunu bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz.
Bizler için nadide bir gerçekten özel bir anı oldu , fuarda bu pozlarla epeyce ilgi çekti , etraftan meraklı bakışları bol bol gözlemledik , kim lan bunlar , ecnebi felan mı acaba bunlar bakışları gibi sanki :)

Teşekkür ederim Ufuk abi, mutluluğu sizle paylaşmasam bu kadar artmazdı zaten. İnsan yaptığı her işte arkasında bi dünya insan olduğunu hissedince daha da zevkle yapıyor, alıyor.

eyup reis33 link=topic=85162.msg1017701#msg1017701 date=1439409896' Alıntı:
Hayırlı ve uğurlu olsun berk çok güzel ve donanımlı bir traktör allah herkesin gönlüne göre versin daha iyilerini nasip etsin inş 12x12 5055e ' de bize nasip olur :) :)

Saolasın Eyüp, sana da alalım bi Axos serilerinden :D

' Ahmet ARSLAN ' link=topic=85162.msg1017725#msg1017725 date=1439416168' Alıntı:
Berk tekrar hayırlı uğurlu olsun Gül ' e Gül ' e kullanın.Maşallah Arıon ateş ediyor 😀.Claas Traktör fiyatları kalitesine özelliklerine göre gayet uygun bazı x markalar gibi Nasılsa satılıyor diye fiyatları şişirmiyorlar.Claasın tek kötü yanı fazla tutulmaması mesala bizim bölgede hiç yok ne traktörü var ne biçeri böyle oluncada insan korkuyor almaya birde bu Claas bağımlılık yapıyor heralde Claas Kullanıcıları tekrar Claas alıyor.

Teşekkürler Ahmet :) Evet Claas ' ın tek eksik yanı tanıtım aslında. Eski ve yeni distribütörde de aynı sorun var. Türkiye ' ye yayılamadılar. Ama bir iki senedir İç Anadolu ' da özellikle Tucano ve Axos serilerinde patlama oldu diye duyuyoruz. Evet biraz bağımlılık yaptığı doğru, ilk Claas ' ı 2007 ' de biçerdöver olarak aldık. Sonra devamı geldi, insan kaliteyi görünce başka markaya gitmiyor gözü.

İslamdogan link=topic=85162.msg1017744#msg1017744 date=1439446269' Alıntı:
Tekrardan hayırlı olsun Berk . Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.Traktörü çok detaylı anlatmışsın teşekkürler. Fuarın son günü gidebildim Arıon a bindim gerçekten kalite konfor herşey 10 numara . Oradaki abiden broşür isteyip inceledim traktörü tamı tamına tork olsun, hp , aks aralığı, şanzıman , ağırlığı vs vs herşeyi çok uyumlu geldi bana İNŞALLAH memnun kalırsınız. Hakkını verecektir diye düşünüyorum. Arıon Ares in yanında tamam artık arkanda ben varım gibi durmuş :D

Saolasın İslam, amin hepimize inşallah. Ares ' le beraber güzel bi takım oluşturacaklarını düşünüyorum. Şimdi sıra bizimkilere kullanmayı öğretmekte :D

alper4u link=topic=85162.msg1017747#msg1017747 date=1439447488' Alıntı:
Berk kardeşim buradan da tebrikler.Arion 540 hayırlı uğurlu olsun.Konuda bütün detaylara girmişsin.Bize sorulacak soru bırakmamışsın.Umarım ilerde Amerikan yada büyük Avrupa şirketleri gibi ekibin diğer elemanlarınıda Claas ' a çevirirsin.Açıkçası bundan sonra senden beklediğim bu.
Bu mutlu gününde yanında olmak çok güzeldi.Keşke fazla kalabilseydin.İnşallah başka mutluluklarda yine bu şekilde hep beraber oluruz.Ayrıca Çorlu fuarına gelen arkadaşlarıma buradan teşekkür etmek isterim.Daha nice fuarlarda görüşmek üzere.(Artık bi yurtdışı gelir :D )

Teşekkürler tekrar Alper abi. Senden de güzel haberler bekliyoruz artık. Her türlü yardım ve yataklığa da hazırız ayrıca. Sıradaki etkinlik de yurtdışı fuarı olur inşallah. Bu sene Selanik ' te yapılırsa oraya gidelim diyorum ben. Bunu detaylı konuşalım bi ara

volkanuzel link=topic=85162.msg1017871#msg1017871 date=1439537859' Alıntı:
Berk tekrardan hayırlı olsun traktör görünüş itibariyle çok derli toplu görünüyor sanki compact bi serinin ölçülü büyütülmüşü gibi cok hoş. Allah kazabela vermesin
Teşekkürler Volkan abi, babam da diyor zaten top gibi motor diye :D

Hayırlı ve uğurlu olsun Berk tam isabet modeli almışsın. Uzun bir süredir takip etmiyorum ama FPT motora geçilmemişmiydi hala John Deere motormu kullanıyor ? birde merak ettiğim muhtemelen söylemezsin ama :) üste verdiğiniz para peşin rakammı ? Tekrardan güle güle kullan.

dustero link=topic=85162.msg1019287#msg1019287 date=1440169020' Alıntı:
Hayırlı ve uğurlu olsun Berk tam isabet modeli almışsın. Uzun bir süredir takip etmiyorum ama FPT motora geçilmemişmiydi hala John Deere motormu kullanıyor ? birde merak ettiğim muhtemelen söylemezsin ama :) üste verdiğiniz para peşin rakammı ? Tekrardan güle güle kullan.

Teşekkürler Süleyman abi. FPT motorlara ufak modellerde geçmeye başladılar diye biliyorum.Atos serilerinde yani. Yavaş yavaş Arionlara da yayılır. Bizimki DPS ama :)

koridorlar link=topic=85162.msg1019126#msg1019126 date=1440069724' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun

Çok teşekkürler

hayırlı olsun burdada balyada çalışan bi arion 640 var daha önce hiç claas görmemiştim böyle büyüklerden çok güzel makineler,canım çeker diye hiç yaklaşmadım motora