Hidrolik Sorunu

s.aleyküm arkadaşlar. size bir sorum olacaktı. benim massey 3060 bir traktörüm var. traktörün şanzımanı actırmıştım usta yaptı fakat usta 422 numaralı yağ koyacağına 90 numara yağ koydu . hidrolik yavaş kaldırmaya ve titremeye başladı traktörü stop edince de aşağıya indirmeye başladı. bi de hidroliği kaldırırken ses gelmeye başladı. traktörün filitresini değiştirdim biraz hızlandı. yağı komple değiştirdim sonra yine aynı. tekrar hidrolik filitresini değiştireceğim. bir de traktörün arka tekerleğinin orda bi kovan icinde filitre oluyormuş o filitrenin tıkanmış olmasından kaynaklanırmı? yardımcı olursanız sevinirim :)) Kısaca bu neden kaynaklanır

Ynt: Hidrolik Sorunu

Valla hidrolik yag filtresini degistirdikten sonra benim nh da kaldirirken ses yapmaya basladi.
Simdi kullanmiyorum ama devam ederse servisi cagiracagim o zaman neden oldugunu yazarim tabi o zamana kadar bir cevap gelmezse

yağ ince ve kalınlık oranından geç kaldırma veya titreme olabilir..
titreme eksik yağdan dolayıda olabilir..
ama kendi kendine indirme olayı hidrolik kol pistondaki pnomatik
keçeden dolayı olur..
yani kısacası senin anlatımından anladığım..
yağ meselesinden çok işçilik veya değişen malzeme gibi..

ilk önce hidrolik filtresini sök temizliğine bak tıkanmış veya içinde ki plastik parça yerinden çıkmış olabilir. eğer ki tıkandıysa filtreyi tıkayanın ne olduğuna bakmak gerekir. gerekirse hidrolik yağını salıp motor bezi dedikleri veya halk arasında tülbent diye bilinen bezle süzmek gerekebilir.
hidroliğin kaçırması içerden bir sıkıntının olduğu kanaatindeyim.

90 numara yağ akın bir yağdır. akışkanlığı düşüktür. o yüzden hidrolik sistemin deliklerinden zor geçer, pompa zorlanır. kaçırma olayına gelince keçeleri yıpranmış olabilir.(zorlamadan dolayı)

gaziantepli link=topic=85168.msg1018296#msg1018296 date=1439754669' Alıntı:
tşk ederim arkadaşlar. dediğiniz deniyeceğim bakalım olacak mı?
peki hidrolik kolunu kaldırırken dişli sesine benzer bir ses geliyor bunun sebebi neden kaynaklanır?
cizirti şeklindeyse Hidroligi zorluyordur yağ kalın olduğu için

yok tak tak tak ediyor dişli sesine benzer bir ses geliyor traktörden. normalde masseylerden geliyormuş ama o hidroliği tam kaldırdığında geliyormuş ama benimki kaldırırken geliyor sonra kesiyor

massey ferguson 3085 lik sahibiyim. biz de hidrolikden dolayi cok sikinti yasadik kaldirma indir me sikintisi yapmaya basladi bir kac kez tarlanin basinda indirmedi eve dondum indirdi. Ustaya goturduk pim kesmiş (250tl). simdi sikinti yok ama stop edince yavas yavas indiriyor ozellik arkasinda alet takılı ise. koltugun altinda ayar yerleri var sizinki onunlada alakali olabilir... biz yanlis ve agir ekipman kullandigimiz icin sikinti yasadik unlunun tam otomatik pullugunu kullaniyoruz(740kg) kaldirirken titreme yapiyor. ama ses duymadim hic.

gaziantepli link=topic=85168.msg1018302#msg1018302 date=1439755518' Alıntı:
yok tak tak tak ediyor dişli sesine benzer bir ses geliyor traktörden. normalde masseylerden geliyormuş ama o hidroliği tam kaldırdığında geliyormuş ama benimki kaldırırken geliyor sonra kesiyor
hiç böyle bişey duymadım mf de kullanmadigim için bişey diyemiycem
Bence en kisa zamanda ustayi degistirip düzgün bir ustayla görüşün bizim usta yağlı fren traktörun hidrolik yağı karıştığı zaman kalin gelir frenlere zarar verir demişti

Iyi günler Antonio Carraro 85 traktörün bugün tarlada çift sürerken Pulluk havada kaldı inmiyor Pulluk 800 900kilo civarı Cengiz marka tam otomatik yardımcı olurmuştunuz Nevşehir Kozaklı

alperngunes link=topic=85168.msg1018927#msg1018927 date=1440006528' Alıntı:
Iyi günler Antonio Carraro 85 traktörün bugün tarlada çift sürerken Pulluk havada kaldı inmiyor Pulluk 800 900kilo civarı Cengiz marka tam otomatik yardımcı olurmuştunuz Nevşehir Kozaklı
lift o matic sistemi varsa Mandal takılı kalmış olabilir