Sizce yerli traktörmü ithal traktörmü

Ynt: Sizce yerli traktörmü ithal traktörmü

144fenomen link=topic=85169.msg1017793#msg1017793 date=1439467100' Alıntı:
Neden 100 hp üzeri ithal olmalı neden 90 hp ithal doğru olmaz ?
Eyüp biz traktörde 65-75 hpden sonra direk 100 hp gücünde traktör alırız aradaki güç değerlerinde bir traktör alıp kullanmayız o nedenle 100 hpye kadar yerli dedim ileride belki işimiz büyürde 100 hpnin üstüne çıkmak gerekirse o zamanda direk 150 hp alırız 100-150 hp arasındaki güce sahip bir traktör almam 150 hp güce çıkıncada haliyle ithal almak gerekir yerli traktör olarak daha 150 hp gücünde bir tatmin edici bir traktör yok şuan.

çakır_16 link=topic=85169.msg1017775#msg1017775 date=1439461788' Alıntı:
yerli firmalar para kazanamadıkları için değil işlerine öyle geldikleri için hala aynı eski teknoloji ürünleri üretip bize satıyorlar
Nasıl eski teknoloji satıyorlar her geçen gün yeni özellikler ekliyor ben tümosan kullanıyorum benim traktörümün 1 yıl eskilerine bakarak benimkinde yeni özellikler var. Benim traktörden sonra da maksima çıktı ve o da benim traktörden çok fazla iyi ve geliştirilmiş. Ve şunuda unutmamak lazım tümosan 2004 de özel bir şirkete satılıyor ondan sonra gelişmeye başlıyor. Ben son 3 yıldır tümosan kullanıyorum ondan önce 5 yıl new holland tl90a kullandım 2 yılda td 80 kullandım yani biz bu işte yeni değiliz. New holland ' a yakıt yetiştiremiyorduk tümosana binince yakıt konusunda rahatladık.

144fenomen link=topic=85169.msg1017785#msg1017785 date=1439465752' Alıntı:
madem öle dünya zengini nh neden hala 56 serisi çıkarıyo ? neden td de hala powershift(buçuk yok) Nh nin parası yok deme koca trakkulüp kahkaha atar !!!
Kardeş nh herkese htap eden traktör yapıyo o özellikleri istiyorsan git ithal al adamlar ticari olarak düşünüyor td ye bütün özelliklerin yapılmasına izin verilirse türkiyede nh nin ithalleri satılmaz.

ahmetgmrgn link=topic=85169.msg1017808#msg1017808 date=1439473843' Alıntı:
Kardeş nh herkese htap eden traktör yapıyo o özellikleri istiyorsan git ithal al adamlar ticari olarak düşünüyor td ye bütün özelliklerin yapılmasına izin verilirse türkiyede nh nin ithalleri satılmaz.

Herkese hitap eden traktör yapıyor da fiyatlar neden herkese hitap etmiyor? Kubota M8540 80-85bine alınabilirken TD65D nin 98bin olması normal mi?

ahmetgmrgn link=topic=85169.msg1017808#msg1017808 date=1439473843' Alıntı:
Sen nhden yanamısın alıcı (çiftçi) den mi yanasın ?[emoji107]

POYRAZLI TALHA link=topic=85169.msg1017810#msg1017810 date=1439474565' Alıntı:
Herkese hitap eden traktör yapıyor da fiyatlar neden herkese hitap etmiyor? Kubota M8540 80-85bine alınabilirken TD65D nin 98bin olması normal mi?
Kardeş ben nh yi seven bir insann değilim ama nh her çeşit traktör yapıyor. Ayrıca herkese hitaptan kastım fiyat değil kullanış amacı. Ben sadece arkadsş sordu diye yazdım nh nin herkese hitap ettiğini yoksa dibine kadar tümosancıyız hani 👍

tayyar125 link=topic=85169.msg1017820#msg1017820 date=1439487152' Alıntı:
Sen nhden yanamısın alıcı (çiftçi) den mi yanasın ?[emoji107]
nh nin aq banane nh den ama adamlar bu işin ticari kısmını çözmüşler yıllarca hurda td leri soktular türkiye pazarına herkes kapıştı baktılar o olmuyor ithalleride yaygınlaştırdılar. Ayrıca ben tümosan kullanıcısıyım ve yerli traktörden yanayım.

bence konu çok geniş, ucu siyaset ve iş adamlarımıza kadar uzanıyor beyler. herkes işin mama kısmında neden derseniz avrupa dediğiniz yer sınırımızda oradaki çiftçiler 60 lı yıllarda daha çift çeker traktörlere binerken bizler şunun şurasında 20 yılı bile doldurmadı bile.
yıllar önce bir siyasi hükümet e bir iş adamımız < o kadar kdv isterseniz üretimi durdururum.> diye açıklama yapabiliyorsa bizleri iyi veya kötü yerli kullanmaya zorlamaktadır.
internetin gelişmesiyle nette avrupalı çiftçilerin kullandıkları makinaları görünce şu anda ülkemde satılan makinalar (hem yerli- hem ithal) makina mı diye düşünmeden edemiyorum.
unutmayın ithal makinalar bile bence bizim için yeni teknoloji olabilir ama üretildikleri ülkeler için 2., hatta 3. sınıf teknolojilerdir. burada bizlerde kafamızı ve klevyemizi yoruyoruz.

Bir iki arkadaşım değinmiş bende onlar gibi düşünüyorum.100 beygire kadar(dahil) yerli traktör,100 beygir üstü ithal traktörden yanayım.Zaten yerli firmalarda 110-115 beygire kadar üretiyor bildiğim kadarıyla.

Yerlinin arızasıyla uğraşacağına ithalin borcuyla uğraş arkadaş aldığın mal yüz güldürmeyince kafada beyazlar çoğalıyor be.Kalbini düşün biraz yerlinin kapısından bile geçme!!

yeterli para olduktan sonra elbette ithal tercih ederim. gönül ister ki paramız memleketimizde kalsın ama yapılan ürünler ortada. ithale kafa tutmak için katedecek daha çok yolumuz var. adamlar bizden en aşağı 50 yıl ilerde gidiyor. biz daha maksimum 115 beygir traktör çıkartıp, ona da power shuttle koyamazken, adamlar uzay mekiği gibi traktör üretiyor.

Şu Şartlarda En Mantıklı Olan İthal Traktör.
Doların Ve Euro ' nun Yüksek Olduğu Dönemlerdd Yerli Traktör Fiyatlarındada Artış Olur Bugün Bakalım Örnek Olarak Yerli Traktörlerin 100 Hp Üstü Traktörlerine 115 ' den Aşağı Alamassınız Satarken Zaten Zarar Teknoloji Uzun Ömürlü Kullanım Desen Zaten Yok 1000 Saat Olmadan Ustayla Tabiri Caizse ' Kanka ' Oluyosun O Yüzden İthal Tercihimdir Ha Şöyle Bir Dönemde Ne İthal Alırım Ne Yerli Oda Ayrı Bi Konu.

poyraz51 link=topic=85169.msg1036807#msg1036807 date=1448002866' Alıntı:
ithal traktörler çok uzun ömürlü olup sıkıntı çıkartmıyorlar....
İthallerde kalite yüksek ama onlardada sıkıntı olyor forumda daha yeni arkadaş deutz 7250 ttv traktörünü geri verdi bildiğim kadarıyla yılın traktörü ödülünede sahip bi modeldi.

Bindiğimiz araçların çoğu elin adamının.Traktör,otomobil,uçak,helikopter.......
Alırken kullanırken adamlara para kazandırıyoruz.Ancak komşularımızdaki yerli traktörlerin başına gelenleri görünce insan çekiniyor.Artık bizde %-100 yerli traktör,oto,uçak...... yapsak ta (tabi ki aynı hatta daha kaliteli) elin adamına yattığı yerde para kazandırma sak.

sipahi link=topic=85169.msg1037766#msg1037766 date=1448271181' Alıntı:
Bindiğimiz araçların çoğu elin adamının.Traktör,otomobil,uçak,helikopter.......
Alırken kullanırken adamlara para kazandırıyoruz.Ancak komşularımızdaki yerli traktörlerin başına gelenleri görünce insan çekiniyor.Artık bizde %-100 yerli traktör,oto,uçak...... yapsak ta (tabi ki aynı hatta daha kaliteli) elin adamına yattığı yerde para kazandırma sak.

yapsak iyi olacak ta be kardeşim işin ucu paraya dayanıyor. buda konuyu bayaca derinleştiriyor. ucundan girersek ve anlatabildiğim kadarıyla şöyle : büyük bir ekip çalışması lazım, arge en önemlisi birde işin içine makinayı yapacak sanayi girdimi fiyat tavan yapıyor. eee bizim elimizdeki sermayemizde malum. o kadar büyük bütçeyi kaçımız karşılayabiliriz bilemem.
elin adamı yattığı yerden değil oturduğu yerden kafasını çalıştırarak para kazanıyor. bize gelen ithal makinalar zaten ikinci veya üçüncü nesil makinalar.

körsaban link=topic=85169.msg1037763#msg1037763 date=1448270067' Alıntı:
İthallerde kalite yüksek ama onlardada sıkıntı olyor forumda daha yeni arkadaş deutz 7250 ttv traktörünü geri verdi bildiğim kadarıyla yılın traktörü ödülünede sahip bi modeldi.
Sevgili çiftçi kardeşim benim anlatmak isdediğim olayşu bizim kasaba genelde nevholland kullanır bu markanın yurtiçinde montaj edileni ile direk avrupadan geleninin arasında dağlar kadar fark oluyor...