Traktör Kepçenin +1 Faydası Daha

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

bizim 14 tonluk tandem römork doldumu ön oku kaldırmaktan bıktık usandık.. artık oku kaldırmıyoz motoru arkayı indiriyoz..

önden kepçeyi yere dayadımı ön kaldıyo arka yere yaklaşıyo 20-30 cm fazlasıyla yetiyo zaten.. artık römorkun okuyla uğraşmıyom, ne hali varsa görsün..

not: bu kendinden yağlı özel kriko için o zaman +1000 tl verdik.. o zaman 15 ton gücü var dediler.. bakım-kontrol vs hikaye.. ah kafa bildiğin tır krikoları var 300-500 tl orta yolu bi römorku üstünde yüküyle KOMPLE kaldırır.. onu takacaktım usta tavsiyesi yaktı bizi..

neyse SAKIN inanmayın... 15 tonu değil, 15 ton atılmış römorkun sadece oka bine yükünü bile KALDIRAMIYO!

Ynt: Traktör Kepçenin +1 Faydası Daha

UÖZKAN.77 link=topic=85173.msg1017801#msg1017801 date=1439469072' Alıntı:
bizim 14 tonluk tandem römork doldumu ön oku kaldırmaktan bıktık usandık.. artık oku kaldırmıyoz motoru arkayı indiriyoz..

önden kepçeyi yere dayadımı ön kaldıyo arka yere yaklaşıyo 20-30 cm fazlasıyla yetiyo zaten.. artık römorkun okuyla uğraşmıyom, ne hali varsa görsün..

not: bu kendinden yağlı özel kriko için o zaman +1000 tl verdik.. o zaman 15 ton gücü var dediler.. bakım-kontrol vs hikaye.. ah kafa bildiğin tır krikoları var 300-500 tl orta yolu bi römorku üstünde yüküyle KOMPLE kaldırır.. onu takacaktım usta tavsiyesi yaktı bizi..

neyse SAKIN inanmayın... 15 tonu değil, 15 ton atılmış römorkun sadece oka bine yükünü bile KALDIRAMIYO!

Umut Abi, pratik çözüm bu mu :D

Ynt: Traktör Kepçenin +1 Faydası Daha

arka kollar çok güçlü bağlayıp kaldırıyoz ama lastikler gümleyecek derecede oluyo.. bide üşeniyo insan.. ön kepçenin gücü yetmiyo oka denedik..

EN iyisi ok kalkmıyosa motorun arkayı indirmek:) lakin ön tekerler yerden tamamen kesildiğinden dümenleme yapamıyon.. yani 12 ' den vurmasn lazım.. nişan alıp öyle yanaşcan:)

töbeler töbesi olsun.. manuelci sadelik yanlısı ben nasıl böyle bi hataya düştüm.. römork krikoları da hikaye.. tır-dorse krikosu olcak orta yollu römorku komple yüküyle yerden keser atar o kadar..