*** AB'den Canlı Hayvan ve Et İthalatında vergi kaldırıldı ***

AB ' den canlı hayvan ve et ithalatına vergi kaldırıldıAB ' den yapılacak canlı hayvan ve et ihtalatına uygulanan gümrük verileri kaldırıldı

Avrupa Birliği ' nden (AB) yapılacak canlı hayvan ve kırmızı et ithalatına ugulanan vergiler kaldırıldı.

Karar resmi Gazete ' de yayınlandı.

Türkiye, gıda enflasyonunu durdurmak için AB ' den kırmızı et ithalatı başlatmıştı.

http://www.bloomberght.com/haberler...anli-hayvan-ve-et-ithalatina-vergi-kaldirildi

Malesef besiciyi, üreticiyi düşünen yok.
Çiftçi, hayvan üreticisi Erken seçimde bunun hesabını sormalı,

tam buraya Neyzen Tevfik ' ten bir dörtlük cuk oturur...

Türk milleti gariptir
her bi lafı kaldırmaz
..bne dersin kızar da
.....sen aldırmaz

Neyzen Tevfik

Ynt: *** AB'den Canlı Hayvan ve Et İthalatında vergi kaldırıldı ***

hayvana, ete vergi kaldıracağına
yeme, yem girdilerine vergiyi kaldır da
yem ucuzlasın
biraz da yem sanayicisi bedel ödesin !!!!!!!!!!!
hep çiftçiye vurun
sendikası yok, derneği yok, örgütlenme sıfır, birlikte hareket etmek hayal...
%25 olan çiftçi nüfusunu ---- zorla, aç bırakarak ----- % 5 lere düşürecekler.
köyden, topraktan koparılan %20 de terörist, kapkaççı, dolandırıcı, katil, hırsız olur artık......
lüks sitelerde yaşayanlar, sitelerin etraflarını yüksek duvarlarla çevirir, asgari ücrete bir kaç tane özel güvenlik tutar, günlerini gün ederler....
ey kan emiciler bu ateş sizi de yakacak, uyandırayım !!!!!!

edirne22 link=topic=85179.msg1017887#msg1017887 date=1439542569' Alıntı:
hayvana, ete vergi kaldıracağına
yeme, yem girdilerine vergiyi kaldır da
yem ucuzlasın
biraz da yem sanayicisi bedel ödesin !!!!!!!!!!!
hep çiftçiye vurun
sendikası yok, derneği yok, örgütlenme sıfır, birlikte hareket etmek hayal...
%25 olan çiftçi nüfusunu ---- zorla, aç bırakarak ----- % 5 lere düşürecekler.
köyden, topraktan koparılan %20 de terörist, kapkaççı, dolandırıcı, katil, hırsız olur artık......
lüks sitelerde yaşayanlar, sitelerin etraflarını yüksek duvarlarla çevirir, asgari ücrete bir kaç tane özel güvenlik tutar, günlerini gün ederler....
ey kan emiciler bu ateş sizi de yakacak, uyandırayım !!!!!!
Akp ' ye oy veresim olmasada;senin gibi insanları hep bi tarafa yönlendirmek isteyen , hep bi partiyi hedef alan insanlara inat ,zarar göreceğimi bile bile oy veresim geliyor yeminle..
Kendi görüşünüzü başa getirmeye çalışacağinıza; ülkenin tarımdaki hayvancılıktaki yanlışları konuşup tartışacağınıza hep bi parti tartışması yapıyosunuz.Siz ve sizden önceki nesil hep sizin gibi davrandığı için birlik olamıyoruz.Benim şu 1 ayda en az 40-50 bin zararım var ama sizin gibi sitede bu parti böyle şöyle yapmıyorum.Siz o görüşü benimsiyosunuz veya benimsemiyosunuz diye kimsenin görüşü değismez.Herkesin kendince bi aklı mantığı görüşü vardir.
Sitenin erken seçimde hangi partiye oy vermesini emredersiniz ABİ ?

ahmtkskr link=topic=85179.msg1017889#msg1017889 date=1439545988' Alıntı:
Akp ' ye oy veresim olmasada;senin gibi insanları hep bi tarafa yönlendirmek isteyen , hep bi partiyi hedef alan insanlara inat ,zarar göreceğimi bile bile oy veresim geliyor yeminle..
Kendi görüşünüzü başa getirmeye çalışacağinıza; ülkenin tarımdaki hayvancılıktaki yanlışları konuşup tartışacağınıza hep bi parti tartışması yapıyosunuz.Siz ve sizden önceki nesil hep sizin gibi davrandığı için birlik olamıyoruz.Benim şu 1 ayda en az 40-50 bin zararım var ama sizin gibi sitede bu parti böyle şöyle yapmıyorum.Siz o görüşü benimsiyosunuz veya benimsemiyosunuz diye kimsenin görüşü değismez.Herkesin kendince bi aklı mantığı görüşü vardir.
Sitenin erken seçimde hangi partiye oy vermesini emredersiniz ABİ ?
Şuan bunlar hangi parti döneminde oluyor acaba farkindamisınız ?

Bu işin sonu yok en geri bırakılmış kesim daima köylüdür. yıllardır et pahalanır dışarıdan gelir millet borca girer batar senaryo hep aynı.

çiftçi benim bildiğim en kaliteli danasının etini yağlı 23,5yağsız 24,7 liraya kestirdi nerdeymişla etin pahalılığı kasaplarfaiş fiyata iteliyorsa çiftçinin kabahatine ..mopzotu gübreyi çiftçiye ucuza versinler üreitmi dahaiyi teşvik etsinler süt sıgırlarına etçi ırklarla melezlemeyi teşvik etsinler bakalım üretim nasıl artıyor etihtiyacınasıl azalıyor....b iş düzelme<kardeşim basımızdakiler baskalarından emir almaya devam ettiği sürece biz çiftçile r öpülmeye mahkumuz....

şairinde dediği gibi
CELLATINA AŞIK OLMUŞSA BİR MİLLET,
İSTER EZAN İSTER ÇAN DİNLET ,
ALDIRMIYORSA ŞAYET ,
MÜSTEHAKTIR ONA HER TÜRLÜ ZİLLLET

Hayırlı olsun tüm besici ve üretici arkadaşlara ..... Bu kanunu tasarlayan ve çıkaran tüm bakanları ayakta alkışlıyorum.... daada bişey demiyom.....

Bu konuya siyasete girmeden cevap vermek mümkün değil. Girdileri yönetende hükümet, eti dışarıdan getirende hükümet, piyasayı düzenleyende hükümet... Şimdi gidip ahırdaki danayamı konuşucaz senin muadillerin AB ' den daha ucuza geliyor diye?
İnsanları tarımdan, hayvancılıktan uzaklaştırmak için resmen uğraşıyorlar. Gıda yeryüzündeki en önemli sektör iken biz heryıl biraz daha dışa bağımlı oluyoruz bu alanda. Saman bile dışarıdan geliyor, neden? tüm nedenler tarım politikalarına, dolayı ile hükümete çıkar. Şimdi bu konuda ne konuşsak siyaset...

Arkadaşlar herhalde anlamak istemiyorsunuz..

kimse size siyaset yapamazsınız demiyor..
sanki hayatınizdan siyaseti silip susup oturmanızı isteyenmi var..
HAYIR ASLA TABİKİ KONUŞUN....

Bunun için önümüzde iki tencere var..
biz diyoruzki efendiler....
şu tencerede pilav..
şu tencerede fasulye yapalım..
ikisi birlikte kaynamasın...

bu forum yani TRAKKULÜP sadece çiftçilik v.s ile
diğer sitelerde face ve twett gibi siyaset ve her türlü düşünce ile
beraberlik kuracağımız platform olsun..

sizde bir hırs....
tek tencerede iki yemek çorba yapacaz diyorsunuz..
buna asla ve asla müsade edilmeyecek ...
buna emin olun...
hepimizin face veya twett hesabı var...
gelin orada kaynatalım diyoruz...
aldırış eden yok...
ankarada buluşup birlik kuralım...
siyasetin en Alásını orada yapalım diyoruz..
herkes kayboluyor...
yok illa buradan zorluyorsunuz...

DEMEK şuki bir kasıt var TRAKKULÜBE yönelik...
burayı savaş alanına siyaset meydanına çevirip
birşeyler planlamanın peşinde olanlar var..
şansınıza duyulan sevgi saygı ve itibarı...
siyasi iletilerle bitirmeyin...
siz nasıl zıt görüşleri istemezseniz..
bilakis zıt görüşlerde sizi sevmez..
zararı hepimiz çekeriz...
kimse bundan kâr etmez..
trakkulübe yazık olur...
bir daha böyle bir ortam bulamayız..
ben en içten samimiyetimle tekrar forum ahalisinden
rica ediyorum...... LÜTFEN SİYASET KOKAN...
LAF SOKAN... v.s iletilerden uzak durun...

hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum..

Siyasi bir konu olduğu için siyasete girmeden olmuyor. Uygulanan tarım politikaları başlı başına saçmalık. 3 kıtaya yeten bu topraklar, saman ve et ithal eder hale geldi.

Aslına bakarsanız bütün partiler aynı. Koltuk sevdası... Kimse çiftçiyi düşünmüyor. Hükümet de muhalefet de çiftçi sorunlarına çözüm aramıyor, hatta akıllarına bile gelmiyor. Koltuk derdindeler çünkü... Milletvekili olsunlar, alsınlar 20-30 bin TL, sonra mecliste uyuyup uyuyup 2 senede emekli olsunlar ve 7-8 bin TL emekli maaşı alsınlar! Hiç bir çözüm bulmadan, halkı düşünmeden, tamamen koltuk sevdası için gelip gidiyorlar.

Biz sesimizi duyuramıyoruz ya da alıştık ses çıkartmıyoruz!

Ayrıca et veya hayvan ithal edecek kadar açık olduğunu düşünmüyorum. Hayvan sayısını artırmaya ve tarım alanlarını aktif hale getirecek politikaların izlenmesi daha doğru bir strateji olur ancak bu zor geliyor sanırım!

tayyar125 link=topic=85179.msg1017895#msg1017895 date=1439547635' Alıntı:
buyrun daha iyi bir fikriniz varsa beyan edin
Az da ben beyanda bulunayım :) Suçu onda bunda bulmaya gerek yok... Çünkü kim gelirse gelsin aynı şeyleri yaşamaya devam edeceğiz.. 1967 yılından beri bu böyle geldi hala öyle gidiyor. Ülkemizin bir tarım politikası yok... Herkes her yerde istediğini ekiyor. Adam apartmanın 6 ncı katında 6 tane keçi besliyor.. Ülkemizin ekonomik gücü avrupa seviyesine çıkmadan , iç dengeleri , iç-dış borçlanmaları lehimize çevirmeden, bu dehşet vergiler düşmez. Her kim gelirse gelsin düşüremez. Düşürürse... çark 1-2 sene döner , ne zaman ki hazinedeki ve merkez bankasındaki stoklar bitti, işçi memura maaş ödeyemeyecek duruma düşeriz, Yunanistanla kol kola gireriz.. Diyeceksiniz ki bizim halimiz ne olacak...biz böyle devam edeceğiz...sırtımız pek, karnımız tok olacak...Yalnız örgütlenmenin şöyle faydası olur... Bunu ayaklanma olarak değil, ürünümüzü ilk elden direk pazarlamak için yapabiliriz.. Şu anda pazarda 1.5 liraya satılan patates, üreticide 0.30 TL.. Hiç değilse 1 TL. ye vermeliyiz.. Satanlar yine % 50 kar etsin.. Doğru değil mi arkadaşlar...