KESİMDE ÜRETİCİNİN MALI GÖZÜNÜN ÖNÜNDE ÇALINIYORMU

HİÇ BİR ZAMAN HEDEFİMDE OLMAYAN İSMİNİDE BEYAN ETMİYECEGİM ÖZEL BİR KESİM HANEDE CIO OLARAK SEKİZ AY GÖREV YAPTIM GÜNLUK ORTALAMA 80 / 100 ARASI BÜYÜK BAŞ BAZEN 25 / 30 MAKSIMUM 250 ADET KÜÇÜK BAŞ HAYVAN KESİMİ YAPILIYORDU ŞİRKET SAHİPLERİ ALICI KASAPLAR İLE TEZGAHI KURMUŞLAR BUYUK BAŞ HAYVANLARDA KARKAS TARTIM ÖNCESI O KADAR ÜRECİNİN HAKKI YENİLİYORKİ VİJDANIM EL VERMEDİ . VE BUNU DİLE GETIRDIGIMDEDE İŞİMDEN OLDUM. ALIN TERİ İLE BESLEDİGİMİZ O HAYVANLARIN KAR MARKAJINI MALESEF ÜÇ BEŞ KİŞİ PAYLAŞIYOR .
Bravo kardeşim iyi etmişsiz ayrılmaktan günahlarına ortak olmamışsın. Vijdansızsızlar, birde Müslüman kesilirler. Kul hakkı yiyenlerin mezbahası başlarına yıkılır ihşallah.
Bu mezbaha işini devlet yapmalı özele bırakırsa böyle olur. Yada besiciler kendi aralarında birleşerek kendi mezbahalarını kurmalı.

Geçen mezbahada gördüğüm bir durumu söyleyim, son sistem İPARD ile yapılmış bir tesis. Etler kesiliyor ve karkas olarak kesim hatında tartılıyor ama tartımı yapan tartının darası eksik alınmış. Tartmaya -3kg'dan başlıyor. Yani kesilen her hayvandan en az 3kg haksız kazanç var.

Geçen mezbahada gördüğüm bir durumu söyleyim, son sistem İPARD ile yapılmış bir tesis. Etler kesiliyor ve karkas olarak kesim hatında tartılıyor ama tartımı yapan tartının darası eksik alınmış. Tartmaya -3kg'dan başlıyor. Yani kesilen her hayvandan en az 3kg haksız kazanç var.

sıcak et ortalama büyük baş hayvanda 3kg fazla gelir para ödenirken 3kg eksik ödenir

Merhaba arkadaşlar mezbahane konusu ile ilgili size bir kaç sorusormak istiyorum.

Mezbahane sahibi hayvan basina kesim parasi aliyormu yoksa sakatatlar orda mi kaliyor

Mezbahane sahibi karkas et paralarini hep vadelimi oder.
Iyi bir mezbahane olmak icin nasil bir is politikasi izlenmelidir misal buldgumuz bolgede mezbahane var ureticin bizi terhci etmesi icin ne yapilmali

Mezbahane sahibi karkas etleri satmasi icin et entegreleri ile anlasmalimi yoksa kafasina goremi satmaktadir,satarkende vade yermi.
Sordugum soruyla ilgili tecrube ve bilgi sahibi olan arkadslar kapsamli bir cevap yazabilirse cok memnun oolurum tesekkur ederim bol bereketli kazançlariniz olsun.

Sent from my HTC Desire 828 using TrakKulüp mobile app

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı