ERKUNT MEYVECİ 80.3 VE 80.4 ARASINDA KARARSIZ KALDIM

Merhabalar, nasip olursa traktör almayı düşünüyoruz. 80.3 ve 80.4 arasında seçim yapmam gerekiyor. 80.3 serisi 79 hp ve intercooler olması avantajlı gibi görünürken 80.4 serisi 75 hp ve intercooler olmayışı dezavantaj gibi görünüyor. Ama öte yandan 4 silindirli motorun 3 silindire göre daha dirayetli olması düşündürmüyor değil. Yakıt tüketimleri başta olmak üzere bu iki motor arasındaki artı ve eksiler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: zemheri
Ynt: ERKUNT MEYVECİ 80.3 VE 80.4 ARASINDA KARARSIZ KALDIM

emreyucel link=topic=85192.msg1017991#msg1017991 date=1439582672' Alıntı:
Merhabalar, nasip olursa traktör almayı düşünüyoruz. 80.3 ve 80.4 arasında seçim yapmam gerekiyor. 80.3 serisi 79 hp ve intercooler olması avantajlı gibi görünürken 80.4 serisi 75 hp ve intercooler olmayışı dezavantaj gibi görünüyor. Ama öte yandan 4 silindirli motorun 3 silindire göre daha dirayetli olması düşündürmüyor değil. Yakıt tüketimleri başta olmak üzere bu iki motor arasındaki artı ve eksiler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yapacağın iş yoğunluğunu belirtirsen yardımcı olabilirim. ;)

Seçim sizin tabiki de ara işiniz çoksa 80,3 alın yolda ve ara işte az yakar.
Ara işiniz azsa ve ağır şartlarda çalışacaksa 80.4 alın sadece ara iş ve yolda biraz yakar uygun devirde ideal yakar.

Biz 3 silindir kullanıyoruz memnunuz fakat ikinci traktör olduğu için hafif işleri yapıyor. Agır ise girerse 110dan cok yakıyo :)
Onun icin 4 silindir tavsiye ederim ben

80 beygir traktör 3 silindir aklıma yatmıyor herseyi düşün sadece yakıt artar 80.3 e göre çok daha verimli olur kuyruk mili çekiş karar senn ama bide erkunt larda şanzıman arızası arttı iyi düşün pişman olma sana tavsiyem iyi araştır erkuntu