UYUMA NEDEN KANDIRILDIK TRAKTOR TEKNOLOJISINDE

Bir otomobilde E ve A ile başlayan bir çok özellik varken artı demir olarak traktörden daha
kalitEli özelik ve konfor tartişmasini siz degerli Üyelere bırakıyorum
Otomobil fiyatı 100 bin ken traktör daha pahalı çözemedik bu işi

Ynt: UYUMA NEDEN KANDIRILDIK TRAKTOR TEKNOLOJISINDE

bazı nadir istisnalar hariç sebebi üretim miktarı sadece bu otomobillerin sadece bir modelinin 1 yıldaki üretim adedi milyonları bulabiliyor buda sabit maliyetleri düşürüyor.

arabayla iş makinasını nasıl bir kıyaslama yapıyorsun :(

1 trilyonluk araba olsa nolcak araba durduğu yerde durur makine çalışır ve sana bir araba alabilir.
yani sonuç olarak araba traktör almaz eğer ticari çalışmıyorsa ama traktör her sene bi araba alabilir :)

Arkadaş arabayla traktörü getirisi bakımından karşılaştırmamış ki. Otomobilde çok daha fazla teknoloji ve daha fazla parça varken neden traktörlerden ucuza satılıyor diyor. Herhalde otomobillerin üretim sayısının daha fazla olması ve bununda maliyetlere etkisi en önemli sebeptir.

Cevap basit :) bayi olarak otomobil de satış karından çok servisten kar edersin. Ama traktörde böyle birşey yok bayi sadece satıştan vurmaya çalışır ortalama 30 40 bin. Traktörle 9 tonluk kepçeyi kıyaslarsanız ikisininde 60 bin euro ama kepçenin üstündeki hidrolik ve demir üstünlüğüne rağmen traktörle aynı fiyatta diğer bir deyişle traktörün bir kepçe fiyatında olduğunu görürsünüz getirdiği kar ile fiyatın ilgisi yok. Türkiye de bir biçerdöver den ne vurduklarını bir Allah biliyor birde kendileri...

Çok bilmemekle beraber, arabalardaki özelliklerin traktör üzerinde kullanmaya uygun olmaması olabilir. yakıt teknolojilerinde arabalarla benzer olan traktörler var diye biliyorum ben.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85269.msg1026048#msg1026048 date=1444506486' Alıntı:
ne alaka ikiside seri üretim..
sanki traktörü eldemi yapıyorlar.
çiftçiye satılan herşey pahalı sadece traktör değil..
haaa şunuda belirteyim..
Türkiye ' de traktör bayilerinin kâr marjı çok fazla..
şuna emin olun 100 bin tl olan bir traktörde 20-25 bini kâr
yusuf abı haklısın burdakı servısı ben sadece 1000 tl kazanıyım 80 lık deutzu 80000 bıne getırtelım dedıydı tabı bızdede para olmayınca :D

Araba ile A noktasindan B noktasina kurallara uyarsan ayni zamanda gidersin e tabi rahatlik ayrı konu olur
ama traktörle A noktasi ile B noktası arasi yaptığın is tamamen güç ve ekipmanla değişir e tabi senin rahatliginda 35 bg traktör ile 5 li döner kulakli pulluk sallayamazsin ama 313 fendt ile oynarsin hem zamandan hem yakıttan
büyük ekipmanin büyük getirisi olur

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85269.msg1026048#msg1026048 date=1444506486' Alıntı:
ne alaka ikiside seri üretim..
sanki traktörü eldemi yapıyorlar.
çiftçiye satılan herşey pahalı sadece traktör değil..
haaa şunuda belirteyim..
Türkiye ' de traktör bayilerinin kâr marjı çok fazla..
şuna emin olun 100 bin tl olan bir traktörde 20-25 bini kâr

Çok doğru

Valla ben traktör modellerini ve fiyatlarını bilmemekle beraber , üretim sayısı olarak böyle düşündüm. Dediğiniz kar marjları ile çalışıyorlarsa çiftçinin vay haline. Herşeyde olduğu gibi...

Bi römork parasına nasil bi kamyon kasasi rahatlikla degisebiliyorsa durumun aciklamasida budur ciftci yolunacak kaz gibi ne istersen veriyor 20 li mibzer 10 bin yani tabak basi 500 lira masrafi ne ki bunun traktor de boyle nasil olsa alan var daya gitsin

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85269.msg1026716#msg1026716 date=1444757916' Alıntı:
patates Sökme makinası 3-4 bin tl maliyet..
satış en az 9-10 bin..
bende diyorumki zehir olsun bu emekçinin parası size..
Patates satarken ureticide 50 kurus markette 2 lira oldugu gibi, demekki ekipmanlardada satıcı bayi karı mahfediyor fiyatı.

Cevap: Ynt: UYUMA NEDEN KANDIRILDIK TRAKTOR TEKNOLOJISINDE

Türkiyede 3000 cc motor ve üstü araçlar yüzde 145 vergi uygulamasına tabi. aldığımız araba 1.6 veya 2.0 ccdir. Buda büyük oranda fark ettirir.

• Beğen
Tepkiler: entelmaganda