4708 hakkında bilgi verebilir misiniz

Evdeki 255 ep yi satıp yeni bir traktör almayı düşünüyorum, 4 silindir birşeylere bakarken 4708 dikkatimi çekti nasıl bir traktördür 4 silindir 75 - 85 beygir arası bir traktöre nazaran performans eksiği olur mu?

Ynt: 4708 hakkında bilgi verebilir misiniz

Çorlu tarım. Fuarında biraz inceleme fırsatım oldu; traktörün arkası 5400 serisi ile aynı.üzerine çok kötü takma bir kabin koymuşlar. Lastikleri mıchelın ön arka.çok iddalı duruyor.satın alan arkadaşların tecrübelerini paylaşması beklerim.

bence 5400 serisinden çok daha iyi olucak bi makine bu ama kabinsiz olması dezavantajı artı fiyat olarakta 5400 serisinin nerdeyse yarı fiyatına 4709 3 silindir 95 hp daha ne olsun üstelik 5400 serilerinde perkins motor var bunlarda agco motor var bence çok tutucak gibi gözüküyor

4708 85 beygir 3 silindir bir makine...Deneme kullanımlarında 9lu çizel ve 5x12 pulluk ile olan performansı çok tatmin edici değil idi (toprak kumlu-tınlı hafif sert) hatırladığım kadarıyla çizelde hız 6km/s civarlarındayken tüketim 13 lt/h gibi bir şey idi(ekranında gösteriyor)...Ama buna ben pek itimat edemedim fazla yakıt sarfediyor TD90D ye göre,anlayacağınız CRD nin pek bir faydasını göremedik.Yol hızı düşük.Ana vites 6 adet ,2 li kademe ile 12x12 oluyor traktör.
Traktörün en kötü yanı hidrolik...Liftomatik yok,kollara alışınca sırabaşında çok zorlanmıyorsunuz ancak hidroliği elektronik yapmışlar hassasiyet ayarını bir türlü yapamadım.Ekipmanı bırakır bırakmaz çok dalıyor traktör stop edecek oluyor o arada elle ayarlıyorum derinliği.Elektronik olarak kalibre ediliyor hidrolik kaç defa kalibrasyon yaptım ancak sonuç yok,hassasiyet ayarı ömrünü yer insanın.
Genel olarak tavsiye edermiyim? Hayır,o paraları verip dertle uğraşmak yorar insanı.

paylaştığınız linkteki makinalar zaten ülkeye yeni giriş yapan seri 4708 ve 4709 85 bg ve 95 bg olarak iki modeli var şuan için

üstelik fiyat açısından bence diğerlerinden çok daha avantajlı bu beygir gücünde ferguson kalitesindeki makinalar yani 5400 serileri biraz daha elktronik donanımlı ve kabinli olmları ancak bu seride fiyat lar adeta uçmuş durumda bence 95 bg bir makine arayanlar için ve mekanik donanımı bol olsun elktronikle uğraşamam ben diyenler için birebir bir makine diğer 3 silindir makinelere karşı bunun silindir hacmi 3330 ccki rakiplerine göre bence en büyük avantajı bu ancak dezavantajı ise kabinsiz olması ki bunuda ilerleyen aylarda kapatacaklarmış diye biliyorum

vcc link=topic=85329.msg1025270#msg1025270 date=1444141218' Alıntı:
4708 85 beygir 3 silindir bir makine...Deneme kullanımlarında 9lu çizel ve 5x12 pulluk ile olan performansı çok tatmin edici değil idi (toprak kumlu-tınlı hafif sert) hatırladığım kadarıyla çizelde hız 6km/s civarlarındayken tüketim 13 lt/h gibi bir şey idi(ekranında gösteriyor)...Ama buna ben pek itimat edemedim fazla yakıt sarfediyor TD90D ye göre,anlayacağınız CRD nin pek bir faydasını göremedik.Yol hızı düşük.Ana vites 6 adet ,2 li kademe ile 12x12 oluyor traktör.
Traktörün en kötü yanı hidrolik...Liftomatik yok,kollara alışınca sırabaşında çok zorlanmıyorsunuz ancak hidroliği elektronik yapmışlar hassasiyet ayarını bir türlü yapamadım.Ekipmanı bırakır bırakmaz çok dalıyor traktör stop edecek oluyor o arada elle ayarlıyorum derinliği.Elektronik olarak kalibre ediliyor hidrolik kaç defa kalibrasyon yaptım ancak sonuç yok,hassasiyet ayarı ömrünü yer insanın.
Genel olarak tavsiye edermiyim? Hayır,o paraları verip dertle uğraşmak yorar insanı.

td 90 90 bg gücünde 2900 cc ye sahip bir makine bahsettiğiniz 4708 ise 3300 ccye sahip 85 bg bir makine bence ikisini karşılaştırmak biraz yanlış olur diye düşünüyorum

Ne açıdan yanlış olur? cc olayını yanlış biliyorsunuz ! TD serisinin 4 silindir olan modelleri 3900cc hacimli motorlara sahiptir.Ayrıca cc den bahsetmeden evvel silindir sayı farkından bahsetmeniz gerekirdi.Diğer taraftada CRD teknolojisi var ancak ben karşılaştırmalarımı yok şukadar silindir yok şukadar hacim yok efendim şu teknoloji falan filan diye yapmam.O şekilde hesap yapanlara da kulak asmam !

Kaç para veriyorum traktöre???Bana vaad ettiği güç kaç HP ve ben bu güç ile hangi ekipmanı nasıl bir performansla,nasıl bir yakıt tüketimi ile kullanabiliyorum.Benim için bunlar önemli.Kaldıki değerlendirmelerimi sadece çeki performansı açısından yapmıyorum hele o hidrolik düzeni hele o hidrolik düzeniii...

Gerçek anlamda TD90-MF4708 değerlendirmemin özeti şudur : Hangi açıdan olursa olsun TD90 bir gömlek üstün,hidrolik açısından 3-5 gömlek üstün.Öyle common rail falan hikaye.