Süt İcen Buzalara Yumurta Verilirmi ???

Arkadaşlar Süt İcen Buzalara sütün başlangıcından bitimine kadar olan surecte buzalara sabah 1 akşam 1 olmazk üzere sütlerine yumurta karıştırıp verenler varmı varsa bu işlemi nasıl yapıyorsunuz faydasını olumlu yonlerini gören varsa yardımcı olabilirmi ??

Ynt: Süt İcen Buzalara Yumurta Verilirmi ???

2 yumurta 1 Lira = 1 kilo yem.

2 yumurta yaklaşık 400 kalori etse, 1 kilo yem 2700 kalori. 7 katına yakın yani.

Bi ara babam evde ki yumurta arzını azaltmak için buzağının önünde ki otun üstüne kırıyordu. 'Ya baba bırak bu işleri' dedim. Yukarıdaki hesabı söyledim. Bir daha da kırdığını görmedim.

Veteriner faydası olur demiş.

Ağız sütü kolosturum da sıkıntı olan büyük baş ve küçük baş hayvanlarda ilk emzirilen süte karıştırılır bizde ama devamlı kullanan görmedim bende kullanmadım hiç, zararı faydası olur mu bilmiyorum .

Doğduğu gibi buzağıya annesinden sağdığımız sütü hemen soğutmadan biberon ile veriyorum daha sonra 60 gün süt verir aynı anda önlerinde buzağı başlangıç yemi ve temiz su bulunduruyorum .

Biz Ördek besliyoruz sırf bu Yüzden. Yenmiyor yumurtası ve yeni doğan buzağılara veriyoruz. Sabah ördeklerin yumurtlama potansiyeline göre veriyorum bazen sabah 4 akşam 4 verdiğim oluyor.