başak mı? Hattat mı?

başak 2075 4x4 kab. Klm. 1700 saatte 2012 model 43000 tl
Hattat a80 4x4 kab. Klm. 3250 saatte 2011 model 38500 tl
Arkadaşlar hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim yarına kadar karar verirsem iyi olacak

Ynt: başak mı? Hattat mı?

Traktörlerin durumunu özelliklede yakından incelemeden karar vermek zor ama ikisininde yıpranmışlık durumunun yakın olduğunukabul edersek çalışma saati daha yüksek olmasına rağmen bence Hattat.Bizim civarlarda iyisiyle kötüsüyle Hattat ve A80 modeli kullanılıyor ve yedek parça sıkıntı olmuyor zaten fabrikası traktörle gidiş-dönüş mesafesi olması tercih sebebim.

bu traktörlerin ikisinide bugün galeride gördüm hattatın ön lastikler bitik sürekli dışarda kalmış o yüzden boyasında solma ve lastiktede çatlama var genede görüntüsü saatine göre iyi
başakta saatine göre sanki sıfır gibi ikiside benim işimi görür bizim ilçede ikisininde servisi yok ikisininde piyasası yok

DemirdöğeN link=topic=85383.msg1019948#msg1019948 date=1440527665' Alıntı:
bu traktörlerin ikisinide bugün galeride gördüm hattatın ön lastikler bitik sürekli dışarda kalmış o yüzden boyasında solma ve lastiktede çatlama var genede görüntüsü saatine göre iyi
başakta saatine göre sanki sıfır gibi ikiside benim işimi görür bizim ilçede ikisininde servisi yok ikisininde piyasası yok

başak al o zaman çok yorulmamıştır o

DemirdöğeN link=topic=85383.msg1019890#msg1019890 date=1440509793' Alıntı:
başak 2075 4x4 kab. Klm. 1700 saatte 2012 model 43000 tl
Hattat a80 4x4 kab. Klm. 3250 saatte 2011 model 38500 tl
Arkadaşlar hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim yarına kadar karar verirsem iyi olacak
Ben senin yerinde olsam zetor alırım bu iki markadan daha sağlam ve dayanıklı ama senin kararın zetorun parçasını bulmak zor ama parça sıkıntısı zor çıkartır iyi düşün derim ben ben erkunt kullanicisiyim ama 2. El bir traktör alacak olsam zetor alırım çevremde 3 kişi zetor aldı ve de çok memenunlar fiyatida makul

aslında seçim yaparken önemli olan ikamet ettiğin yer de en çok tutulan marka hangisi ayrıça servis imkanı yedek parça imkanı daha kolay olan seçilmeli beygir güçüde işlediğin toprak şartlarına uygun olursa daha iyi olur ama başak kullanıçısı olarak başak öneririm çok memnunum şikayetim yok. her zaman her yerde söylerim alaçağın herne olursa olsun bulunduğun şartlara göre olsun