Buzağı maması sağlıklı mı?

Merhaba arkadaşlar, veteriner hekimlerde satılan buzağı maması denilen süt tozu var. Çok da ucuz aslında ve bunun yerli üretimi yok Fransadan geliyormuş. Ilık sütle karıştırıp içiriliyor. Bir haftalık buzağıya içiriliyormuş. Kullanan var mıdır acaba bunu? Sağlıklımı sizce?

Ynt: Buzağı maması sağlıklı mı?

Ben kullanıyorum 25 kilogramlık ambalajlı olanını 180 civarında bir ücret ödeyerek alıyorum.markasını tam olarak hatırlayamadım ama kaliteli..buzağılarda herhangi bir sindirim sistemi problemi oluşturmadı.gelişimlerindede bir aksamaya şahit olmadım.Ama kaliteli olması gerek alacağınız ürünün yoksa yarar yerine zarar getirebilir.mama içeriğinin beslenme maddeleri yönünden uygun kompozisyonda olması gerek.Ve sütten birden geçmeyin.alıştırarak vermenizde yarar görüyorum.

Vetar.26 link=topic=85387.msg1019999#msg1019999 date=1440570378' Alıntı:
Ben kullanıyorum 25 kilogramlık ambalajlı olanını 180 civarında bir ücret ödeyerek alıyorum.markasını tam olarak hatırlayamadım ama kaliteli..buzağılarda herhangi bir sindirim sistemi problemi oluşturmadı.gelişimlerindede bir aksamaya şahit olmadım.Ama kaliteli olması gerek alacağınız ürünün yoksa yarar yerine zarar getirebilir.mama içeriğinin beslenme maddeleri yönünden uygun kompozisyonda olması gerek.Ve sütten birden geçmeyin.alıştırarak vermenizde yarar görüyorum.

Anladım teşekkürler hepinize arkadaşlar. Bana söylenen iyiymiş ama marka olarak aklımdada değil. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz? Sütle kıyasladığınızda hangisi daha iyi büyütüyor acaba?

merhaba arkadaşlar çifligim market saha satış elemanıyım ayrıca da kendi çiftğim buzağlar da mama kullanımı bence çok önemli her açıdan öncelikle maliyet açısında karlı hem de hayvan sağlığı açısında sattığımız mamalarımız 4 çeşit mama var en pahalısını da alsanız en ucuzunu da alsanız her türlü ker yaparsınız birde anneden geçebilecek hastalıklardan da korumuş olursunuz hem de mamanın içinde ishal önleyiciler sayesinde de hayvanlarınız ishalden korumuş olursunuz ( ekstirem koşular hariç biberonda süt kalıntısı aşırı sıcaklar aşırı soğuklar gibi ) ben kendimde bir kullanıcı olarak ve müşterilerimin memnuniyetini de görerek tavsiye ederim bu konuda görüşmek isteyen olursa da e-posta adresim abdil-1994@windowslive.com