Çeltik tarımı için Dik rotovatör mü alsak iyi yoksa c bıçak toprak frezesimi

Kuhn marka düşünüyorum resimlerde gözüken hangi bıçak yapısı Çeltik tarımı için uygun olur

Resimler ve ekler

• images.jpeg
    images.jpeg
    12.3 KB · Görüntüleme: 1,503
  • images-1.jpeg
    images-1.jpeg
    9.4 KB · Görüntüleme: 841
  • images.jpeg
    images.jpeg
    12.3 KB · Görüntüleme: 929
  • images-1.jpeg
    images-1.jpeg
    9.4 KB · Görüntüleme: 676
Ynt: Çeltik tarımı için Dik rotovatör mü alsak iyi yoksa c bıçak toprak frezesimi

Ekim öncesi tarladaki kesekleri dağıtmak için kullanacaksaniz c bıçaklı oneririm dik bıçaklar kesekleri dagitmada bazen yetersiz kalıyor.

Ynt: Çeltik tarımı için Dik rotovatör mü alsak iyi yoksa c bıçak toprak frezesimi

aslan26 link=topic=85389.msg1019947#msg1019947 date=1440526656' Alıntı:
Ekim öncesi tarladaki kesekleri dağıtmak için kullanacaksaniz c bıçaklı oneririm dik bıçaklar kesekleri dagitmada bazen yetersiz kalıyor.
Kesekleri kırıp, tava hazırlamak için kullancam sağlamlık yönünden hangisi iyi olur acaba yerli üretimlerde c bıçak frezeler şanzıman dağıtıyor kulakları kopuyor, kaynak makinesiyle peşinde dolâşıyoruz, birde taban yaptırıyor. .ithal makinedede bu sorunlar devam edermi onu bilmiyorum. dik bıçak hiç kullanmadım avantajı neler olur bilmiyorum

Buralarda yaygın olarak asagidaki işlemlet uygulanıyor.

1 pulluk ile sürüm
2 goble ile Tezek kırma
3 laserli tesviye ile düzleme
4 Ilac gübre ve tırmık

Goble ile kirilmayan tezekler laser tesviye yapılırken ezilerek kırılıyor

sinoplu link=topic=85389.msg1019953#msg1019953 date=1440528371' Alıntı:
Kesekleri kırıp, tava hazırlamak için kullancam sağlamlık yönünden hangisi iyi olur acaba yerli üretimlerde c bıçak frezeler şanzıman dağıtıyor kulakları kopuyor, kaynak makinesiyle peşinde dolâşıyoruz, birde taban yaptırıyor. .ithal makinedede bu sorunlar devam edermi onu bilmiyorum. dik bıçak hiç kullanmadım avantajı neler olur bilmiyorum
dik bıçak kuhn kullanıyorum sürümü yaş yapıp mikser çekersen tezek atma olasılığı yüksek kurudugu zaman güzel dagitmiyor
Sürüm yapilmamis yerde istedigin derinligi yakalarsan cok daha guzel oluyor ben genellikle 2 ürünleri bu sekilde ekiyorum
sağlamlığı makinaya hic bakmıyorum sadece motoru koruyorum

sinoplu link=topic=85389.msg1019937#msg1019937 date=1440525643' Alıntı:
Kuhn marka düşünüyorum resimlerde gözüken hangi bıçak yapısı Çeltik tarımı için uygun olur
Çeltik tarımı pirinc uretimidir demi? Dik bicakli mixerler genelde tabanini sikistirmamasi için kok bitkilerinde kullanilir. Patates pancar gibi. Celtikte kok bitkisi değil tahmin ettigim kadariyla o yuzden tarla hazirlamak icin c bicak yani alabora tipi daha uygundur. Markaya gelecek olursak eskiden hisarlar cok saglamdi. 100 bg traktore 230cmlik takardik tas gibi yerlerde calisirdik. 2003 model hala sapasaglam. Simdi de ozkurt alıyoruz. Ozkurt açık bicakli biraz daha yormuyor traktoru. Bu markalari inceleyin derim. Ozkurt ve toscano. Kuhnun 3 metreligi 10000€ bunlarin 3 metreligi 13-14 bin tl.