Yaralı 'Vaşak' tedavi için Erzurum'a gönderildi

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

http://www.bayburtpostasi.com.tr/hayvanlar/yarali-vasak-tedavi-icin-erzurum-a-gonderildi-h11996.html

Bayburt Postası - Bayburt’ta yaralı olarak bulunan vaşak, Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi için Erzurum’a gönderildi. Bayburt Merkeze bağlı Genç Osman köyünde yaralı halde bulunan vaşak, köylüleri seferber etti. Köyün kırsal kesiminde yaralı vaşağı bulan köylüler, Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yardım istedi. Bunun üzerine Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden bölgeye giden ekip, yaralı vaşağı Bayburt merkezde bulunan Bayburt Belediyesi Veteriner Kliniğine getirdi. Burada yemek verilen ve bir gün bakılan vaşak, veteriner hekimin il dışında olmasından dolayı Orman ve Su İşleri Milli Parklar Bayburt Şube Müdürlüğü ekipleri ile irtibata geçilerek, buradan gelen yetkililer tarafından Erzurum Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne götürüldü.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ►►►http://www.bayburtpostasi.com.tr/hayvanlar/yarali-vasak-tedavi-icin-erzurum-a-gonderildi-h11996.html

Bayburt Postası

Ynt: Yaralı 'Vaşak' tedavi için Erzurum'a gönderildi

Başkan emanete iyi bakacaz...
şimdi o vaşak veteriner hekimliğinde 10 kişilik iyi bir ekiple
tedavisini tamamlayıp doğaya geri döner inşallah..
yarın gidip bakiyimmi ne dersin.. :)

Yusuf bulabilirsen çiğer miğer al git bi gör bizim vaşağı:) tedavi edip hemen geri yollayın.. baksana 2-3 yıldır ilk defa görülmüş.. nesli nadir bişe:)

UÖZKAN.77 link=topic=85405.msg1020279#msg1020279 date=1440782029' Alıntı:
Yusuf bulabilirsen çiğer miğer al git bi gör bizim vaşağı:) tedavi edip hemen geri yollayın.. baksana 2-3 yıldır ilk defa görülmüş.. nesli nadir bişe:)
tabiki misafire iyi bakacaz..
umut bu vaşak cinsi bir kaç kere benim Arpacığın ardında kalmıstır..
ama hiç Kıyamam seviyorum onları..
zaten avada gitmiyom artık...