biçedöver vergilendirilmesi

selam sevgili trakkulüp üyeleri ben mart ayında kendi işimizi görelim diye bir tane955 john deere aldım 1 ay kadar önce eve vergi yoklama memuru geldi beyanname vermeniz gerekirdi neden vermediniz cezaya girdiğimi söyledi oysa benim hiç bir bilgim yoktu ne noter ne de zıraat odası bilgilendirdi noter satış sözleşmesini vergi dairesine göndermiş bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba çiftçilik belgem dde yoktu bugün müracat ettim direkt ticari kazanca sokmuşlar makineyi cezayı ödüycen dediler vergi dairesinden nasıl bir yol izlesek muhasebeciye gittim geriye dönük beyanname vercez diyor herkese selamlar yorumlarınızı bekliyorum yeni makina alan yada ikinci el alan arkadaşlar bence sizde araştırın benim gibi mağdur olmayın

Ynt: biçedöver vergilendirilmesi

Şerefsizler herkes bitti, sıra üretim yapan çiftçiyemi geldi deseydin. Kuyumcu, doktor bile doğru düzgün vergilendirilemezken sizdenmi alacakmış? Şirketler herşeyi gider gösterip vergi kaçırırken çiftçiyemi göz dikmişler.

Asabım bozuldu üstadım benim bildiğim 1 biçerdöver ve 10 yaş altı 2 traktör olan üretici vergiye tabi ama memur kötü denk gelmiş keşke bana denk gelse neyse iyi bir muhasebeci işinizi çözer bireysel hareket etmeyin

Keşke o kadarla kalsa
Eğer sizi ticari kazanca aldılarsa işiniz zor
Şimdi biçerdöver kimin üzerine ise otomatikman esnaf bağkuru pirimi başlayacak
Muasebeci sizi duyunca gözleri parlamıştır, nedeniyse her ay beyanname vereceği için sizden her ay para alacak
Sene sonu defter tastik parası alacak, kısaca siz artık bir iş yeri sahibi gibi vergilendirileceksiniz fiş ve fatura keseceksiniz
Yapa biliyorsanız hiç bi işlem yapmadan önce ziraai kazanca döndürün bu işi, hatta ne yapın edin mutlaka ziraaiye çevirin yoksa makinayı aldığınızada alacağınızada pişman olursunuz.

vay anasına be yarın birgün paket makinası slaj makinası vs alanlarıda vergiye bağlarlar

o değilde ne kadar kazandığımızı nerden bilipte nasıl vergi uygulayacaklar ki bu biçerdövere

Sadece vergi ile kalmaz eğer operatörluk belgeniz yoksa sizden biçim zamanı belgesi olan operatör çalıştırmanizı isterler aynı zamanda o operatöre sigorta yapıp onuda maliyeye gostermeniz gerekir.

Sıkıntı yapmayın vergi kaydı acılır artık saatıgınız ürünlerı sız kendınız fatura keserek satarsınız ve yıne yakıt, yedek parca faturaları ıle gıder yaparsınız eğerkı yıllık kesıntıye verdiğiniz bedel cok ıse sızım içın avantajlı olur.

Bizde kendi işimizi görelim diye bir tane almayı düşünüyorduk. Araziler parçalı ve biçer geç geliyor. Bunu vergiye girmeden almanın yolu yok mu? Ben devlet memuruyum, kazanç getirici iş yapmam yasak.

stulu link=topic=85412.msg1020273#msg1020273 date=1440774849' Alıntı:
Bizde kendi işimizi görelim diye bir tane almayı düşünüyorduk. Araziler parçalı ve biçer geç geliyor. Bunu vergiye girmeden almanın yolu yok mu? Ben devlet memuruyum, kazanç getirici iş yapmam yasak.
Abi biçeri ciftcilik belgesi ve operatörlük belgesi olan biri üzerine yapmanz lazım yoksa maliye pesinize düşer. Sadece çiftçilik belgeside yeterli gelmiyor üzerine tarla ve traktörde arıyorlar.

ArAnAnAdAm link=topic=85412.msg1020204#msg1020204 date=1440703979' Alıntı:
Keşke o kadarla kalsa
Eğer sizi ticari kazanca aldılarsa işiniz zor
Şimdi biçerdöver kimin üzerine ise otomatikman esnaf bağkuru pirimi başlayacak
Muasebeci sizi duyunca gözleri parlamıştır, nedeniyse her ay beyanname vereceği için sizden her ay para alacak
Sene sonu defter tastik parası alacak, kısaca siz artık bir iş yeri sahibi gibi vergilendirileceksiniz fiş ve fatura keseceksiniz
Yapa biliyorsanız hiç bi işlem yapmadan önce ziraai kazanca döndürün bu işi, hatta ne yapın edin mutlaka ziraaiye çevirin yoksa makinayı aldığınızada alacağınızada pişman olursunuz.
basit usulle kendi faturanı kendin kesip beyanname verebilrsin böylecece muhasebeciye gerek kalmaz , esnaf ve sanatkarlar odasına danışıp bilgi almakta fayda var