Yeni traktörümüz CASE JX75C ve takmatik ön kepçesi

Ynt: Yeni traktörümüz CASE JX75C ve takmatik ön kepçesi

FatihEFE link=topic=85519.msg1021603#msg1021603 date=1441758248' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun kepçe kaça mal oldu
Sagol abi kepce 13 bin tl tuttu.
essess link=topic=85519.msg1021607#msg1021607 date=1441778549' Alıntı:
Hayırlı olsun.iyi günlerde kullan in.
essess link=topic=85519.msg1021607#msg1021607 date=1441778549' Alıntı:
Hayırlı olsun.iyi günlerde kullan in.
Hüseyin Akkaya link=topic=85519.msg1021627#msg1021627 date=1441789219' Alıntı:
hayırlı olsun rıdvan abi güzel günlerde eskıtırsın
Iyi dilekleriniz icin sagolun arkadaslar daha iyileri sizlerin olsun.

Bu akşam 24 ağır Şase güngör ile deneme yaptım. Düz 2 ile resmen at evcilleştiriyorum sanki bir beni üzerinden atmadığı kaldı .bayılma yok zıplıyor ..

iskender link=topic=85519.msg1021690#msg1021690 date=1441827175' Alıntı:
Bu akşam 24 ağır Şase güngör ile deneme yaptım. Düz 2 ile resmen at evcilleştiriyorum sanki bir beni üzerinden atmadığı kaldı .bayılma yok zıplıyor ..
Aynen dediğin gibi abi bayılmiyor ama çok zipliyor bizde ön kepçe takınca ön ağırlıkları aldık slaj makinasinda sıra başlarında dönerken hemen önü kalkıyor bende frenler ile dönüyorum artık. Yalnız kabin konfor çok güzel balya ve slaj yaparken arkadaki makinanın sesini hiç duymuyorsun.

Ridvan onunde kepceyle on tekermi yerden kesiliyo dedin anlamadim.. cok garip.. ama caresi var daldir bi toprak doldur al sana ek on agirlik:)

Ama nasil oluyo anlamadim.. kepcede yol surus yoksa cok degil COK sallar..

Yok abi ön kepçeyi sökünce normal kendi ağırlıklarıda olmayınca önünü yerden kesiyor .Bazen ön kepçenin kovayı alıp sadece sasesini bırakıyoruz onun ağırlığı yetiyor.Ama genel itibarıyle önü hafif traktör bizimkinde kepçe olmasaydı önünü ek ağırlıkla doldurmak gerekirdi.

Hayırlı ve uğurlu olsun ayrıca daha ne olsun. Harika olmuş kepçe nasıl pratik oluyor mu kapasitesi ne kadar ki onun..?

Sağolun ön kepçe çok pratik oluyor ama aynı böyle takmatik ve kolay sök tak aparatlı olursa yoksa diğer eski sistem kepçeler çok uğraştırıyor.Bu yıl tohum zamanı tohumları römorka hep kepçe ile yükledik hiç helezonla uğraşmadık ön kepçe helezondan daha çabuk yüklüyor :D Kapasiteside casenin orjinal kepçesi ile aynı yani 0,8 m3.

Sağolun ön kepçe çok pratik oluyor ama aynı böyle takmatik ve kolay sök tak aparatlı olursa yoksa diğer eski sistem kepçeler çok uğraştırıyor.Bu yıl tohum zamanı tohumları römorka hep kepçe ile yükledik hiç helezonla uğraşmadık ön kepçe helezondan daha çabuk yüklüyor :D Kapasiteside casenin orjinal kepçesi ile aynı yani 0,8 m3.

Hem pratik hem eğlenceli de sana :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın.kapçe için ideal bi traktör.kaput için koruyucu şaffaf kalın fil çekerseniz çizilmelere karşı koruyacaktır
Sağolun evet kepçe için güzel bir traktör görüş açısı ve ergonomi olarak rahat oluyor.Tavsiyeniz için sağolun

Hayırlı olsun Allah kaza vermesin hocam balya makinasında performansı nasıl kaç litre mazotla ne kadar balya tapıyo ortalama
Sağolun teşekürler.Balya makinasında normalde 100 hp traktör kullanıyoruz caseyi arpa saplarında balya yaparken kullandık performans olarak hararet veya bayılma yapmıyor balyada yakıtıda 100 hp traktöre yakın 80 lt mazot ile gezmeli 1300-1400 balya yaptı.

hayırlı olsun ......kepçe li motor tercih etmeniz isabetli olmuş....bende özkan makinadan yaptırmayı düşünüyorum zetora...sizin kepçede çok sağlam görünüyor ama..çalışma wideolarını bekliyoruz...
Sağol Osman abi bundan öncede kepçeli tek çeker 285 vardı onuda çamurda kullanması zor oluyordu ve kepçesinin kapasitesi düşüktü bu traktörü alarak hem traktörü hem kepçeyi yenilemiş olduk .Bizde eğer Eskişehirde yaptırmasaydık Özkan makinanın ön kepçelerinden alırdık.İnsallah ilerieyen zamanlarda çalışma videolarınıda çeker koyarım.