Tarım Bakanlığı çok kötü yönetildi!

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

http://www.tarimdanhaber.com/haber/tarimsal-kuruluslar/tarim-bakanligi-cok-kotu-yonetildi

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Tarım ve Ormancılık hizmet kolunun yetkili sendikası Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Mehdi Eker döneminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ' nın çok kötü yönetildiğini belirterek, yeni Bakan Kutbettin Arzu ' nun büyük bir enkaz devraldığını kaydetti. “Keşke gol atmayan forvet uzun süre oyunda ısrarla tutulmasaydı' tepkisinde bulunan Kaya, Bakanlığın içinde bulunduğu durumu şu sözlerle anlattı: “Kötü giden takıma iki tane Messi alsanız da takım artık kurtulmaz, skorboarddaki kötü gidiş değişmez ya Tarım Bakanlığı ' na da bundan sonra 10 tane Messi lazım'

ENKAZDAN ALINACAK HER BİR ÇAKIL TAŞINI DESTEKLEYECEĞİZ

Bakanlığın bundan sonraki süreçte kaybedecek zamanının bulunmadığını belirten Kaya, yeni Bakan Kutbettin Arzu ' dan umutlu olduklarını söyledi. “Sayın Bakan bir enkaz devralmıştır. Bunu biliyoruz. Ancak Bakanlığın bırakın iki ayı saniyeyi bile kaybetmeye tahammülü yok. Onun için enkazdan alacağı her bir çakıl taşının destekçisi olacağız' dedi.

Ynt: Tarım Bakanlığı çok kötü yönetildi!

Diyarbakır ' lı Mehdi
Tarım Bakanlığını mahfetti.

Bakanlığı kendi hemşehrileriyle doldurdu.

bütün desteklemeleri, hibeleri kendi bölgesine akıttı.

en son gider ayak, kendi müsteşarı olan Kutbettin Arzu ' yu (yine diyarbakırlı) kendi koltuğuna oturttu.

Allah sonumuzu hayretsin.

Türkler ne zaman akıllanacak, ne zaman uyanacak !!!!!!

Yav ne saçma şeydir bu arkadaş!... Bi ülke ile bu kadar dalga geçilir mi? Bu nedir? bu ne saçma şeydir?

Kendi partinden olan adam ülke tarımının anasını becerdi. Seyretmeyekle yetindin. Gıkın çıkmadı. Şimdi 'enkaz devraldık' mı diyorsun?

Ulan adam senin partinden! Kaç yıl yardımcılığını yaptın!.. Kıyruğu oldun.

Yav böyle bir karaktersizliği dünya tarihi görmemiştir.

sebazios link=topic=85522.msg1021616#msg1021616 date=1441784127' Alıntı:
Yav ne saçma şeydir bu arkadaş!... Bi ülke ile bu kadar dalga geçilir mi? Bu nedir? bu ne saçma şeydir?

Kendi partinden olan adam ülke tarımının anasını becerdi. Seyretmeyekle yetindin. Gıkın çıkmadı. Şimdi 'enkaz devraldık' mı diyorsun?

Ulan adam senin partinden! Kaç yıl yardımcılığını yaptın!.. Kıyruğu oldun.

Yav böyle bir karaktersizliği dünya tarihi görmemiştir.

Körler sağırlar, birbirini ağırlar...

benim yorum yok gönderdim mi silindi mi bilmiyorum. yazdıgımdan eminim eger ki silinmişse silen tarım bakanının ya yakını yada kavukcusu.

guya akıllı olduklarını sanıyor silenler.ülke elden gidiyor bak her yerde bir yangın her gün bir can on can ekonomi durudu dolar uçtu faiz fırladı.bu da politika tarım bakanının yaptıgı da politika toplayınca siyaset oluyor.silselerde yazılanı silmeselerde ateş herkesi yakacak

trakkulübun dışında siyasi ileti yazmayı beceremeyen ...
zamanın teknolojik çiftçileriyiz...
dar alanda paslaşmalar bize yakışmaz..
ben daha öncede bu foruma kerelerce yazdım ..
buyrun bu yılki buluşmaya..
ortak zemin hazırlayalım..
sonra birlikte örgütlenelim..
buradan bizi kimse duymaz..

varmısınız...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85522.msg1021731#msg1021731 date=1441875902' Alıntı:
trakkulübun dışında siyasi ileti yazmayı beceremeyen ...
zamanın teknolojik çiftçileriyiz...
dar alanda paslaşmalar bize yakışmaz..
ben daha öncede bu foruma kerelerce yazdım ..
buyrun bu yılki buluşmaya..
ortak zemin hazırlayalım..
sonra birlikte örgütlenelim..
buradan bizi kimse duymaz..

varmısınız...
evet varım

Biz millet olarak en iyi yaptığımız şey kendimiz hariç herkesi eleştirmektir. İki kişi bir araya gelip birlik olamayız ama lafta yapmadığımız iş kalmaz.
Geçen yaz ilçe tarımdan veterinerler köye gelip hayvanlara aşı yapacaklardı ama dedikleri saatten 2-3 saat sonra köye geldiler bu süre zarfında hayvanlar güneşin altında perişan oldular.
Sanal alemde hergün hükümeti yıkıp hükümet kuran bir arkadaşa, neden ilçe tarımdan gelen veterinerlere bu kadar geç geldikleri için tepki göstermediniz diye sorduğumda biz onlara tepki gösterirsek bir daha işimizi yapmazlar diye cevap verdi
Aslında bu arkadaş bir daha hizmet alamayacağından dolayı değil, onların karşısına çıkıp iki kelimeyi bir araya getiremediği için tepki gösteremedi, ama klavye başında her türlü eleştiriyi rahat yapıyor
Siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakıp, bir araya gelip güç oluşturulmazsa çiftçiler daha çok klavye başında eleştirmeye devam ederler

köylü link=topic=85522.msg1021733#msg1021733 date=1441880077' Alıntı:
kaynari link=topic=85522.msg1021742#msg1021742 date=1441884311' Alıntı:
Biz millet olarak en iyi yaptığımız şey kendimiz hariç herkesi eleştirmektir. İki kişi bir araya gelip birlik olamayız ama lafta yapmadığımız iş kalmaz.
Geçen yaz ilçe tarımdan veterinerler köye gelip hayvanlara aşı yapacaklardı ama dedikleri saatten 2-3 saat sonra köye geldiler bu süre zarfında hayvanlar güneşin altında perişan oldular.
Sanal alemde hergün hükümeti yıkıp hükümet kuran bir arkadaşa, neden ilçe tarımdan gelen veterinerlere bu kadar geç geldikleri için tepki göstermediniz diye sorduğumda biz onlara tepki gösterirsek bir daha işimizi yapmazlar diye cevap verdi
Aslında bu arkadaş bir daha hizmet alamayacağından dolayı değil, onların karşısına çıkıp iki kelimeyi bir araya getiremediği için tepki gösteremedi, ama klavye başında her türlü eleştiriyi rahat yapıyor
Siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakıp, bir araya gelip güç oluşturulmazsa çiftçiler daha çok klavye başında eleştirmeye devam ederler
işte bu..
klavyeden,sanal orramdan çıkıp bizi herkesin duyup mecbur ciddiye
alacağı playformlara taşınmalıyız..
bunu yapalım bu sene hep beraber

siyaset politika türk milletin vaz geçilmezi sebebi türk olmak.
ikinci olarak da politika siyaset ve metoroloji türk tarımının vaz geçilmezi
hükümet politika uygular bakanlık icraat yapar çiftçi ya artı olarak ya da eksi olarak döner.
metoroloji artı ve eksi olarak çiftçiyi vurur.

işte bu yüzden politika ile içi içeyiz.
keşke adam akıllı tarım politikamız olsa siyaseti niye konuşsun çiftçi
milli egitim politikamız olsa kimse ses çıkarmaz.
vs vs
çiftçi siyaseti lider sevgisi parti sevgisi olarak görüyor.işte burada akıl üssü olup tek ses olsa politikaya göre destek yani oy işte bizim tarım politikamız olur.
hep akp mhp chp eskiden anap dyp refah gözüyle baktı çiftçi
bizim yani çiftçinin partisi olmaz.ne zaman partimiz olmalı ülke birlik beraberlik ülke gelecegi tehlikeye düştügünde türk çiftçisininde partisi siyaseti olmalıdır.

çiftçinin hakkını ziraat odası degil bizim temsil etmemiz lazım.
inşallah silmezler bunuda

Tarım bakanlığı çok kötü yönetildi. %100 doğru olduğunu kabul edelim ve bir tarafa koyalım
Peki biz kendimizi ne kadar iyi yönetiyoruz? Hiç bu soruyu kendimize sorduk mu? Çiftçi olarak yada boş verin çiftçiyi insan olarak ne kadar birbirimize destek veriyoruz ne kadar birbirimize yardım ediyoruz?
Yaptığımız iş için ne kadar bilgi sahibiyiz? Ne kadar kendimizi geliştirmek, bilgimizi artırmak için çaba sarf ediyoruz?
Bu yaz hasat için köye gittim, hububat ürünleri kamyona doldurmak için, kim benden Elevatör istediyse isteklerini kırmadım müsait olduğum zamanda doldurmalarına yardım ettim, o yardım ettiğim insanlar ben ürünümü doldururken yanımdan geçerken selam dahi vermediler
Şimdi ben seneye aynı insanlığı gösterir miyim emin değilim
Okuldan arkadaşım olan aynı zamanda memur olan bir arkadaşım bu sene çiftçiliği bıraktı, neden biliyor musunuz? Verimden yada buğdayın para etmemesinden dolayı değil. Bırakmasının tek sebebi köyde insanların birbirine yardım etmemesidir kısaca insanlığın bitmesinden dolayıdır.
Herkesin birbirini tanıdığı köylerde dahi yardımseverlik kalmamış, insanlık bitmiş
ama biz tarım bakanlığı kötü yönetiliyormuş diye yorum yapıyoruz, keşke tek sorunumuz tarım bakanlığının kötü yönetilmesi olsaydı.
bu parti gider başka bir parti gelir işi düzeltebilir ama insanlık kaybolunca onu geri bulmak gerçekten zordur

Köylü köylü hiç istemediki batan köylü sevinç zengin köylü üüzüntüdür.kışın dost yazın düşman işte bu yüzdende tarım politikamız yok ne alakası demeyin birlik bu yüzden olmayınca tekses yok