Başak

Ynt: Başak

hani mf 260g bir klasik elinde kalmayacak sağlam kendini kanıtlamış bir traktör. yakıt konusunda perkins motorun az yakıt özelliği ve masseyfergusonun şanzımanı yani (hema) şanzımanla uyumu yakıttada baya bir cimrilik yapıyor ben 260g derim bakkalda dahi parçasını bulursun yedek parça sıkıntısı hiç yok.. başak hakkındaki yorumları bilmem kullanmadım ama inan masseyin artısı daha fazladır..

başak kullanan biri olarak söylüyorum; şiddetle massey ferguson 260g u tavsiye ediyorum, 12 ileri 4 geri vitesli olanını.
başak sıkıştırmaya gelmez hararet yaptırır conta yaktırırsın. massey ferguson ve perkins motor her harükarda daha sağlamdır.

senol_84 link=topic=85528.msg1021508#msg1021508 date=1441698482' Alıntı:
başak kullanan biri olarak söylüyorum; şiddetle massey ferguson 260g u tavsiye ediyorum, 12 ileri 4 geri vitesli olanını.
başak sıkıştırmaya gelmez hararet yaptırır conta yaktırırsın. massey ferguson ve perkins motor her harükarda daha sağlamdır.
o hararet durumu yenilerde yok gibi ve 2060 mazotu kokluyor resmen. bu iki durum hariç bir ilerleme yok başakta

YAVUZ_13 link=topic=85528.msg1021605#msg1021605 date=1441760493' Alıntı:
o hararet durumu yenilerde yok gibi ve 2060 mazotu kokluyor resmen. bu iki durum hariç bir ilerleme yok başakta
2010 senesinde bi abim başak 2060 bahçe aldı ilk aldığı gunden beri arzalar acmaya basladi bende cok kullandim. traktörün guzel ozellikleri vardi dumeli dortceker dumeli difransiyel kilidi flan ama bi sureden sonra kafasina gore dugmeye bastin bazen gecti bazen gecmedi flan sikintiliydi yani. Capa yaparken yuk tasirken yani zorlandiginda hep hararet yapardi. Vitesleri desen tam bi fiyasko. Vitesler karisiyodu 1 takiyon 3 giriyo flan. Son donemde geri vites sekromecini kirdi. Yakitida az degildi motorunu markasini bilmiyorum ama turbointercoller vardi. 1 sene kullandi satti.