+ Konuya Cevap Yaz
8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1
  YUSUFYAVRUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24 Kasım 2007
  Şehir
  Kayseri
  Yaş
  27
  Mesajlar
  923
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  ls traktör plus serisi  ls60

  ls plus70


  lsplus80


  ls plus90


  arkadaşlaR BU PLUS SERİSİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ FİYATINI BİLEN VARSA YAZSIN.
  Şimdiden yorumlar için teşkr..

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  23 Temmuz 2008
  Mesajlar
  610
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  ne malı bunlar_?

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  18 Ocak 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  bu makinayı ilk kez görüyorum ... hangi ülke üretiyor...

 4. #4
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  mıtsubıshı motora sahıp

 5. #5
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  buyrun kısa bilgi

  ANADOLU MOTOR ÜRETİM VE PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİ
  1- GENEL TANITIM
  1965 yılında ÇELIK MONTAJ adı ile kurulmuş olan firmamız , üretim faaliyetine 1972 yılında başlamıştır. Bir ANADOLU GRUBU kuruluşu olan ANADOLU MOTOR halen şu konularda faaliyet gösternektedir :
  Üretimine Lombardini lisansı ile başlanan ANTOR® tek silindirli diesel motorların üretimi , pazarlaması ve ihracatı
  ANTOR® , HONDA , ve LOMBARDINI benzinli ve diesel motorlu ANTRAC® çapa makinelerinin , ANTOR® çim biçme makinelerinin ve motopompların üretimi , pazarlaması ve ihracatı
  LOMBARDINI benzinli ve diesel motorların ithalatı ve pazarlaması
  HONDA güç ürünlerinin (benzinli motorlar , jeneratörler , motopomplar , dıştan takma deniz motorları ve benzinli motorlu tarım makinaları) Türkiye distribütörlüğü
  35 KVA güce kadar benzinli ve diesel motorlu ANTOR ® jeneratör gruplarının üretimi ve pazarlaması
  LS CABLE marka tarım traktörlerinin ithalatı ve pazarlaması
  Otomotiv sanayii parçaları aluminyum kokil döküm ve talaşlı imalatı
  Aluminyum parçaların ısıl işlemleri

  1987 yılına kadar Oto-Par tarafından üretilen JAWA motosikletler ve PUCH mopedlerin çeşitli parçalarını üreten firmamız ,1987 yılında bu mamullerin üretimini tamamiyle üstlenmiş ve hızlı bir yerlileştirme süreci içine girmiştir. 1988-1993 yıllarında 4000 ad. JAWA ve 4800 ad.PUCH ile zirve noktalarına çıkan üretim, motosiklet üretimi için Honda Motors - Japonya ortaklığının kurulması ile 1996 yılında durdurulmuştur. Grubumuzun Honda ile ortaklığı Nisan 2002’de sona ermiştir .

  1996 yılında , firmanın adı değiştirilmiş, 1997 yılbaşından itibaren de Lombardini motorlarının pazarlama ve satış sonrası hizmetler faaliyetlerini de bünyesine alarak eski pazarlama firması olan kardeş şirket AN-PA ’dan tamamiyle ayrı bağımsız bir şirket durumuna gelmiş , Ocak 2000 sonundan itibaren iki şirket aynı bir yönetim altında birleştirilmiş , tüm faaliyetler ANADOLU MOTOR çatısı altında toplanmıştır.

  Firmamız toplam 55.000 m2’lik bir arazi içindeki 24.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir.

  ANADOLU MOTOR’ da toplam 188 kişi çalışmaktadır.Toplu sözleşme kapsamındaki 80 kişi DİSK konfederasyonuna bağlı BİRLEŞİK METAL-İŞ sendikası üyesidirler. İdari kademede genel müdür dahil 5 müdür , 22 mamul sorumlusu , şef ,mühendis ve 53 idari / büro personeli bulunmaktadır.

  1994 yılından bu yana süren Stratejik Planlama Çalışmaları sistemetiği ile belirlenen hedeflere ulaşmak için projeler oluşturulmakta ve çalışmalar bu projeler doğrultusunda sürdürülmektedir. Stratejik planlama çalışmalarına tüm şirket çalışanları , imalatçıları ve bayilerinin aktif bir şekilde katılmaktadırlar.

  Motor , dişli kutusu ve otomotiv parçaları üretimi gibi ileri teknoloji gerektiren bir faaliyette güvenilir bir kalite seviyesi ve verimlilik sağlanabilmesi , çalışmaların belli disiplinler içinde yürütülmesi ile mümkündür. Bu nedenle 1996 yılı ortasından itibaren ANADOLU MOTOR’daki kalite sistemi , ISO 9000 Kalite Güvence Sistemi doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir. Firmamız, Türk Standardları Enstitüsü “ K-Q TSE-ISO-EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi “ sahibidir.  2- ANADOLU MOTORUN ÜRÜNLERİ VE DAĞITIM KANALLARI
  ANADOLU MOTOR , Lombardini Motori - Reggio Emilia / ITALYA firmasının lisansı altında 4 tip tek silindirli diesel motor üretmektedir. 1972 yılından bu yana üretilen benzinli motorların üretimi 1996 yılında durdurulmuştur.
  Üretimleri yapılan Gr.4 tip motorlar Lombardini - İtalya’ya ihraç edilmekte , yerli üretimleri olmayan Lombardini marka çok silindirli Diesel motorlar , içten takma marin Diesel motorlar , ultra-hafif tip Diesel motorlar ve benzinli motorlar ithal edilerek yerli piyasa ve distribütörlük alanımıza giren ülkelerde çıplak ve aplikasyonlu olarak pazarlanmaktadır.

  Mevcut motorların geliştirilmesinin yanısıra yeni ve hafif tip diesel motorlarının üretilmesi için de ünİversite ile işbirliği içinde ar-ge faaliyetleri sürdürülmektedir.

  Üretilen motorlar bir nihai mamul olmadıklarından üzerine takıldıkları ekipman motor pazarının oluşması bakımından son derece önemlidir . Bu nedenle motopomp , jeneratör , çim biçme makinesi ve çapa makinesinin kendi markalarımızla üretimlerinin yanısıra OEM (Original Equipment Manufacturer) denilen ekipman imalatçıları ile işbirliği yapılarak motorların uygulama alanları sürekli geliştirilmektedir.

  Motorlar ve uygulamaları olan nihai mamuller yaygın bir bayi sistemi ve servis istasyonları ağı aracılığı ile bütün yurt sathında pazarlanmakta , satış sonrası desteği verilmekte , ayrıca gerek ihracat ekibimiz , gerekse bayilerimiz tarafından çeşitli ülkelere ihraç edilmektedir.

  Lombardini-İtalya’ya yılda yakl. 1.500 adet Gr.4 komple motor ve Gr. 3 motorların üretim parçalarını ihraç edilmektedir. ANADOLU MOTOR , Lombardini Gr.4 motorların dünyada tek üreticisi durumundadır.

  Firmamız ayrıca benzinli motor , jeneratör , dıştan takma deniz motorları ve küçük tarım makinalarını kapsayan Honda Güç Ürünleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

  10 KVA gücüne kadar Honda benzin motorlu jeneratörler, 37 KVA gücüne kadar Lombardini diesel motorlu jeneratörler üretilmekte ve yurtiçi ve yurt dışına pazarlanmaktadır.

  Üretimine 2004 Eylül / 2005 Ocak ‘ta başlanılan büyük (12 BG) ve küçük (4,5 – 7,0 BG) çapalama makineleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda iyi bir başarı çizgisi yakalamışlardır.

  30 Ağustos 2007 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile ANADOLU MOTOR

  2007 yılında Anadolu Motor’un satış cirosunun %20’sini yurtdışı satışları oluşturmuştur.

  ANADOLU MOTOR’un yurt sathına dağılmış toplam 125 Güç Ürünleri Satış , 20 Traktör Satış , 214 Yedek Parça Satış Bayisi ve 290 Yetkili Servis İstasyonu bulunmaktadır.  3- ANADOLU MOTOR’UN TEKNOLOJİSİ
  Ürettiği 4 tip tek silindirli diesel motorda ANADOLU MOTOR %95 ‘lik bir yerlilik oranına erişmiştir. İthal edilen parçalar yatak,supap sit ve gaydları gibi ancak yüksek adette yapılmaları ekonomik olan ve bu nedenle dünyada belirli firmalarca üretilen parçalardır.
  ANADOLU MOTOR’un aluminyum kokil döküm yapan dökümhanesi, aluminyum malzemelerin ısıl işlemleri için ısıl işlem fırınları, gelişmiş üretim tezgahlarının bulunduğu talaşlı imalat atelyesi , kendi kalıp ve aparatlarını yaptığı bir kalıp-aparat atelyesi ve motor montaj-test-boya atelyeleri bulunmaktadır.Tezgah sayısı 300 civarındadır.

  ANADOLU MOTOR’un stratejisi krank mili,motor gövdesi , silindir kafası , dişli kutusu ve dişli gibi üretimi belli bir teknoloji birikimi ve özel ekipman yatırımı gerektiren kritik parçaları fabrikada üretmek, diğer parçalar için de yan sanayiye gerekli mühendislik desteğini vererek buradaki yatırım ve işgücünden optimum şekilde yararlanmaktır.

  Yapılan stratejik plan projeleri çerçevesinde tezgah parkının amaca uygun şekilde modernleştirilmektedir.

  Motor üretiminini yanısıra , ANADOLU MOTOR , teknolojisini otomotiv firmalarına yan sanayi olarak üretim desteği vermek için de kullanmaktadır.  4- ANADOLU MOTOR HAKKINDA BAZI RAKAMLAR
  Anadolu Motor , 1973 yılından bu yana toplam 340.000 adetten fazla benzinli ve diesel motor imal etmiştir. Firmamız 2007 yılında 4 tip tek silindirli motorlardan toplam 7.800 adet üretmiş ve bunun 3.200 adedini ihraç etmiştir. Bu , tek vardiyada toplam 19.000 motor olan üretim kapasitesinin %41’ ine tekabül etmektedir. Motorlarda yerlilik oranı , üretim maliyeti üzerinden % 95’tir.
  2007 yılı satış cirosu 44 Milyon YTL olarak gerçekleşmiştir.


 6. #6
  YUSUFYAVRUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24 Kasım 2007
  Şehir
  Kayseri
  Yaş
  27
  Mesajlar
  923
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  saol abi ellerine salık yorumlar için saolun..

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2008
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  Ağır abi onlar (Ç)Alıntımıdır ;D
  Elinize sağlık arkadaşlar

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  04 Kasım 2008
  Şehir
  eskişehir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  287
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ls traktör plus serisi  eline sağlık bu traktörleri bursa tarım fuarında görmüştüm galiba acayip bi tipi vardı resimlerde gene biraz güzel gözükmüş

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Cevap: 6
  Son Mesaj : 25.Şubat.2014, 17:21
 2. Cevap: 3
  Son Mesaj : 08.Mayıs.2013, 20:44
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 08.Mayıs.2013, 19:34
 4. IH 86 serisi Traktör paketi
  Konu Sahibi elturco Forum Traktör - Biçerdöver
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Ekim.2012, 20:09
 5. Mini Traktör Serisi..
  Konu Sahibi mocıtu Forum Traktör - Biçerdöver
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 26.Temmuz.2009, 14:26

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status