Balıkesir Bölgesi İçin Buğday Cinsi

02.02.2013
216
102

Arkadaşlar Balıkesir bölgesinde hangi buğday türünü tavsiye edersiniz? Tarlarların hepsi kuru ve verimlerle birlikte söylerseniz çok iyi olur...

• Beğen
Tepkiler: filizma

Ynt: Balıkesir Bölgesi İçin Buğday Cinsi

Genelde sizin oralarda kışın fazla yağış alan yer diye hatırlıyorum.Çok aşırı rüzgar ile birlikte yağan yağmurla azda olsa bu tohum etkileniyor.Bizim buralarda geçtiğimz yaz şuana kadar hiç görmediğiim fırtınalı şekilde yağmurlar yağdı dolular yağdı.Ama çok az bir hasar vardı tarlada.Öyle bile dekara 500 kg almıştım.Tohum bence sizİn oralara uygun.Kılçıklı ve kardeşlenmesi ve verimi güzel bir tohum.

• Beğen

Alfa Tohumdan 85 satın aldım içinde ayçiçeği taneleri var.firmayı aradım anlattım. Neyse olan bize oldu.haberiniz ola.bizim köyde eleme makinasına da elettirdim vallahi onlar daha temiz...

• Beğen

Burada tarım kredide bizm bölgede pehliva, kate, ve kaşifbey, buğday tohumu kullanılıyor.Arpa olarakta alfa tohumun ürünleri ramata,manava,sladoran.Bu ürünler ege bölgesi içinde uygun.

• Beğen

iskender link=topic=85591.msg1032530#msg1032530 date=1446753682' Alıntı:
Alfa Tohumdan 85 satın aldım içinde ayçiçeği taneleri var.firmayı aradım anlattım. Neyse olan bize oldu.haberiniz ola.bizim köyde eleme makinasına da elettirdim vallahi onlar daha temiz...
ben tarım krediden almıştım tohumların içine bakmadım.Siz ne zaman almıştınız tohumları?ertifkalı tohumda böyle bir şey olmamsı lazım.

• Beğen

Burada çetin tarım diye bi firma var onlardan aldım.mavi etiket dediler kırmızı etiket 3.dereceyi itelediler.allah razı olsun onlardan (siz anladınız).alfa tohum dakilerle telefon ile anlattım.sonuç olan bana oldu...

bizim köyde 2 biçer var ,geç geldiği için buğday işi biraz sıkıntı oluyor.bu sene tritikale alıp ekmeyi planlıyoruz,
küçük parçalara kendimizde olan tohumdan ekeceğiz,verimi net olarak şu kilo diyemiyorum bizdeki durum biçerin gelişine göre değişiyor :)
bu sene 4 dönüm yulaftan 3 çuval tohum alabildik hesabı siz yapın arpa işimiz bu nedenle hersene hayal oluyor:(

bizim köyde 2 biçer var ,geç geldiği için buğday işi biraz sıkıntı oluyor.bu sene tritikale alıp ekmeyi planlıyoruz,
küçük parçalara kendimizde olan tohumdan ekeceğiz,verimi net olarak şu kilo diyemiyorum bizdeki durum biçerin gelişine göre değişiyor :)
bu sene 4 dönüm yulaftan 3 çuval tohum alabildik hesabı siz yapın arpa işimiz bu nedenle hersene hayal oluyor:(
tritikale buğdaydan geç olur bizim buralarda buğdayla aynı zamanda ekilir tane dökmez sık ekmenizi tavsiye ederim kardeşlenme zayıf yatmayada dirençlidir