Tumosan kalitesi;mi. Maduriyetimi mi???

8195 serisinden 2012 model traktörün bir ay önce şanzıman da bi tane bilya blokta ki yatağını asindirmis yaklaşık 2000 TL masraf edildi ve yaptırıldı.
Soru 1: 2, buçuk yasında 1600 saatte ki traktör bilya yatağını nasıl aşındırır.bu nasıl bir şanzıman kalitesidir.??
Aradan 1 ay geçti şanzıman yine arıza verdi çağırdım servisinizi traktörü goturmelerini ve durumu yetkili en ust kişi kimse ona bildirirmelerini rica ettim. Servisin bana dediği su ki bu seri de şanzıman sıkıntısı var üst modellerde bu sıkıntı giderildi onları tavsiye ederiz....
Soru 2: Bu tarz bi sıkıntıya sahip traktör tumosan gibi büyük bir firma tarafından niye telafi edilmiyor. ??
Soru 3: Ben fabrikanın kalitesiz şanzıman kullanmasından dolayı veya hatalı üretiminden dolayı 2 yılda bir traktör değiştirmek zorunda miyim ??
Soru 4:Durum buyken tumosan bu traktörün arkasında durup benim maduriyetimi gideriyor mu yoksa ben sattim herkes başının çaresine mi baksın diyor ya da böyle arızaya kullanıcı hatası demek gibi basit bahanelere mi siginiyor??

TUmosana bu maili yolladı ve telefonla aradım. İlgilenen dahi olmadı bu durumda siz olsanız ne yapardınız??

Ynt: Tumosan kalitesi;mi. Maduriyetimi mi???

Tümosandan o kadar şikayetçi kullanıcı varken. Neden gözle görülür bir çaba yok fabrika yetkililerinde bu sorunları çözmek için? Gerçekten çok can sıkıcı. Binlerce lira parayı çöpe atmış oluyoruz.

Bi de bu adamlar büyük firma olduğunu idda ediyorlar.hiç mi yetkilinin yok sorun hakkında yardımcı olacak bu kadar mi aciz bu fabrika. Gerçi yeni traktör almaya kalksam sahibi bile gelir bulur beni:))))

Herkes ektiğini biçer. Tümosa ' nın pazar payı çok ciddi bir hızla düşüyor şu an. Daha da düşecek gibi görünüyor.

Olayın özü: logoya ay-yıldız koymakla milliyetçi olunmuyor.

Yanlış anlamayın ama bu devirde hala Tümosan almak akılla boğaz boğaza gelmekten başka bişey değil. Hattat ' ın ürettiği klasik serilere geçin canınız boşuna yanmasın böyle yedek parçayla bile çiftçinin canını yakmaya devam edenlerin cebine cep katmayın.

Tumosan traktörlerinde böyle arızalar normal çevremuzde tumosani olanlarda sorunsuz olmayan yok gibi tumosanda bu durumda biraz ağırdan alıyor oda onun satış rakamlarını düşürüyor.

Traktörü bir kamyona bindirın fabrikanın önüne indirin,daha sonra fabrikanın önüne büyük bir pankart yaptırıp çadır kurun taziye çadırı.üzerine de BEN YANDIM SiZ YANMAYIN Yazdırın.

gelmiş geçmiş olsun
benden size tek tavsiye sakın arızası giderildi diye bir üst model alayım demeyin
kalitesiz mal üretip çiftçiyi mağdur edenin cezasını çiftçiden başkası veremez.

Sanayiye gidince her seferinde tanıdığım olduğundan Tümosan servisine uğrarım. gün içinde kimi zaman 5 ' ten fazla farklı Tümosan ufak tefek sıkıntıdan gelir yarım saat sonra işi tamamlanıp gider. Serviste birkaç gün geçirenlerde olur. Bir defa muhabbeti geçti servisteki usta ile _yedek parçadan kazanmak istiyorlar, sorunsuz modelleri banttan kesiyorlar_ dedi. Alacaksan 70.80 ya da 74.80 al hiçbir sıkıntısı yok dedi.

Su traktörü fabrikaya götürme işi mantıklı geldi açıkçası.bayram sonu çok ciddi düşünüyorum bunu herkesi de beklerim taziye çadırına çaylar şirketten.goturursem site de duyuru yaparım herkes buyursun gelsin destek olmaya

Ucuz etin tiridi (yemeği) yenmez 80 ' e alıyorsun 80 veren 20 yıde verir 100.000 verip kaliteli marka alacaksın başın agrımayacak zaten o yirmiyi masraf ediyorsun

John Deere ' yi İşi BiLeN ALıR... ;)

sahin aga link=topic=85632.msg1022714#msg1022714 date=1442433455' Alıntı:
Albayrak konusunda yardımcı olabilir misiniz.
Tumosan eskiden fena Traktor uretmiyordu TMSF el koyduktan sonra diger sirketler gibi Albayraklara Devlet destegiyle nerdeyse hibe edildi benim sahsi kanaatimce Albayraklarin Traktor uretme gibi birinci oncelikleri yok onlar baska is pesindeler hizli tren ,metro vb devlet ve belediyelere istedikleri fiattan satip daha cok kazanacaklari ihaleler o zamana kadar simdilik Traktor uretiyorlar

johndeere2030 link=topic=85632.msg1022721#msg1022721 date=1442436872' Alıntı:
Ucuz etin tiridi (yemeği) yenmez 80 ' e alıyorsun 80 veren 20 yıde verir 100.000 verip kaliteli marka alacaksın başın agrımayacak zaten o yirmiyi masraf ediyorsun

John Deere ' yi İşi BiLeN ALıR... ;)

Bu millette para olsa kesinlikle kimse tumosan binmez.
Bu sitenin ilk üyelerinden biri benim düzenli de takıp ederim.bi suru tumosan fanatiği var hem öyle boyutta ki sanki kendi üretiyor gibi arkasında duruyor makinenin.
John dere bi kampanya yapsa hepsi değiştirir.bunu onlarda biliyor.

FIRMA COSKUN link=topic=85632.msg1022738#msg1022738 date=1442468543' Alıntı:
Tumosan eskiden fena Traktor uretmiyordu TMSF el koyduktan sonra diger sirketler gibi Albayraklara Devlet destegiyle nerdeyse hibe edildi benim sahsi kanaatimce Albayraklarin Traktor uretme gibi birinci oncelikleri yok onlar baska is pesindeler hizli tren ,metro vb devlet ve belediyelere istedikleri fiattan satip daha cok kazanacaklari ihaleler o zamana kadar simdilik Traktor uretiyorlar
Tesekkur ettim malumat için bizde aracı görevini en i şekilde yaptık zaten...