55 56 şanzıman a 20 50 koydum kafam iyice karıştı

Yok mu yanıt verenler
6 ayda bir filtre değiştirmek icin 20 tl den degil romorkun yavaş kalmasından bıktım şanzıman a
20 50 2 kg yağ eksik diye ilave edilmiştir fakat durum aynı remork yavaş kalkıyor
Filtre yenilenince 6 ay güzelce işimi görüyor emsalı diğer traktorler 1 sene giden var tabi yaptığı ise bağlı ben bu şanzıman yağını komple yere indirsem ( kaç kg yağ ve kaç numara olacak)
Fiat traktore geceli 2 yıl oldu tam olarak fazla bilgim yok siz degerli
Trakklup üyeleri nin vereceği bilgi icin teşekkür ederim.

Not: Acele ile biraz karışık yazılan konu düzeltilmiş tir.

Ynt: 55 56 şanzıman a 20 50 koydum kafam iyice karıştı

arkadaş sen böyle yöresel ağızla yazarsan ancak bu ağza hakim yada kendi yörenden insanlar cevap yazabilir :D
ben biraz düzelteyim :D
nefzolant(new holland) sitesi değil burası :D trakkulüp
şincik (şimdi ) sen 20 50 yağ koymuşsun tamamda içerdeki yağın durumu ne acaba görmeden bişey diyemeyiz
şincik sen sizin köyden birinin damperini takmışsındır yada arka kepçe hortumdaki yağ çamur gibidir şanzıman yağını bozmuşsundur yağın durumunu bilmeden bişey diyemeyiz tabi
ayrıca ne kadar yavaş kalkıyor diğer 55 56 lardan yavaş mı yoksa sana göre yavaş mı
ayrıca aldığın yeni römörkten sonra böyle olduysa ve filtreyi değişince kısmen düzeliyorsa o römörkün pistonunda talaş vardır o tıkıyordur filtreyi

sonradan yavaşladı ise tamada eskidende yavassa pompaya ve yağa bakmak gerek ama her halukarda dişli pompaya bakmalı gerekirse debisi yüksek pompayla değiştirilmeli daha sornra sanjımanı komple agromega megtran ile değiştir filitreyide değiştir sıkıntı kalmaz

ibrahim_11 link=topic=85646.msg1022783#msg1022783 date=1442491800' Alıntı:
Tarladayiz deistirdin en fazla 20 liralık filtre onuda çok mu goruyosun nezvolant ne ya doğru düzgün yaz biraz
Nezvolantı nasıl bilmezsin İbrahim abi :D Sendede var nezvolant :D

şanzuman 30 numara 20-50 ince gelir. arıza başlar. Mantık şudur: Hızlı dönen parçalar yağ numarası küçülür yavaş ve ağır iş yapan parçalarda numara büyür.

Saygıdeğer trakklup üyeleri bugün traktör servise girdi
sanzimanin yağı komple 20w40 megatran ile değiştirildi
Yeni filtre takıldı sorun giderilmistir
verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.