Gübre Römorku-10 ton/Bayburt

Ynt: Gübre Römorku-10 ton/Bayburt

Yusuf paraya kıyıp sonunda alengerli bi telefon aldık onu da düzgün kullanamiyoz.. foto olayını çözemedik daha:)

Yalnız taş toplamada yerli 1 numara olan yüksel in gübre Römorku da harika olmuş ilk denemeyi iple çekiyor.. Konya ya helal olsun..

Umut Abi Bayburt ' u kalkındıracaksın bu gidişle.

Gübre dağıtım romorku o kadar gerekli ki, bu yıl inanılmaz aradım. Kanola ekimleri geçe kaldı sırf gübre yayma, karıştırma iş yüzünden. 1 parça yer ekebildim daha.

Tek dingil 5 ton alacaklardı büyük olursa milletin motoru çekmez diye.. çok ısrar ettim ağır yükte tandemden gayri yalan.. sağolsun sakalim olmadığı halde dinlediler bunu aldılar.. ama halen 4x2 normal motorların çekebileceğini inanmıyorlar.. çok harika ama milletin motoru cekmezse görüşürüz diyorlar..

inşallah ilk denemeyi tek çeker 74 lük tum oyla yapacağız.. motorun sahibi cekmezse diye korkuyo.. inşallah nasıl rahat çektiğini görünce şaşıracak..

Bu arada ortak makine kullanımı kültüründe bi katkımız olur inşallah..

Taş toplamada ve gübre dağıtmaya ilk bakılacak konya-yüksel vesselam..

Ağır yükte tandemden.. toprak ıslahında hayran gubresinden şaşma vatandas:)

hayırlı olsun . güle güle kullanın . minimum müştereklerde anlaşıp ortak takım kullanmak en ucuz maliyet ve çok güzel güzel bir şey .
genel anlamda TEK hatamız problem olduğunda olayı sahiplenmemek , üzerimize düşeni yapmamak kırılanı olduğu yerede bırakmak benden sonra ne olursa olsun demek .lazım olan arızayı yaptırır demek .inşallah bu tür olaylarla karşılaşmazsınız . tekrar hayırlı olsun .

Deneyip hizini gorcez ama videolari gayet hizli.. sagli sollu bi gidiste 20 metre atar.. insallah bayram sonrasi zetor yukleyecek tumo cekecek tam test etcez..

.....

Sagolasin abi... Makine parki yada muteahhitligi cok onemli ama cok ihmal edilmis bi konu..

Uretici orgutleri oturmus olsa cok ekonomoik ve verimli bi sekilde avrupa diyip imrendigimiz tum alengerli makinelere ulasmak mumkun aslinda.. ama bakis acimizi once bi degisebilsek.. biz ucaga binmenin rahatligini birakip benim olsun minibus olsun diyoz millet olarak
..