Massey Ferguson Tarla Gunleri//Akgunler Massey Ferguson Bayi

3 ekimde Ankara Akyurt Bugduz Mah gerceklesecek olan Tarla Gunlerine bekliyoruz.Massey Ferguson modellerini yakindan inceleme ve kullanma firsatiniz olacak.Herkesi bu buyuk bulusmaya bekliyorum.

Resimler ve ekler

• image.jpg
    image.jpg
    134.3 KB · Görüntüleme: 603
  • image.jpg
    image.jpg
    134.3 KB · Görüntüleme: 511
  • image.jpg
    image.jpg
    134.3 KB · Görüntüleme: 489
Ynt: Massey Ferguson Tarla Gunleri//Akgunler Massey Ferguson Bayi

MF ' nin benim gibi küçük çiftçiye hitap eden serileri yok.
Şöyle 50-75bg aralığında orjinal kabinli, yandan vitesli, süratli, uygun fiyatlı traktör arıyorum. Yok. Olanların da fiyatına yetişilmiyor.

5445 ve turan otomatik pulluk olacak mıdır
Birde etkinlik saat kaçta başlar

Gölbaşında yapaydık bu etkinliği çok uygun araziler vardı konya yoluna sııfr

Gökhan ÖZKAN link=topic=85686.msg1023427#msg1023427 date=1442949956' Alıntı:
Ulasim acisindan akyurt daha orta nokta.saat bilgisi paylasirim
Unlu pulluk olacak birde gaspardo
gökhan abi traktörlere bilen birileri çıksın gaspardocular çıkıyo tepesine onlarda ne ekipman ayarından nede traktörden anlıyolar markayı kötületme sonra köy kahvelerinde ;)

slm aleyküm arkadaşlar sizlerin bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak için yazıyorum besicilik işine başlayacagım kısmet olursa massey ferguson mf ler içinden en çok tutulanı hangisidir 150 dönümlük arazimde ve kepçe işinde kullanacagım traktörü söylermisiniz

Arkadaşlar Abiler herkeze hayırlı akşamlar...
Bugün MF tarla gününe katılma fırsatı buldum traktörleri test etme fırsatı bulduk.Organizasyon çok iyiydi traktörler çok güzeldi ekipmanlar çok güzeldi yalnız tarla biraz sıkıntılıyı ekipmana yapışan toprak tipiydi ona rağman traktörin perfarmansı çok iyiydi Mf ye olan sevgim biraz daha arttı.Tarla gösterisinde Gökhan abi Şaban abi ve Çağrıda vardı.Sizin için bir kaç video ve fotoğraf çektim umarım beğenirsiniz.Not:Resimlerin bazıları ters çıkmış neden olduğunu anlamadım...

https://www.youtube.com/watch?v=bikJrKI59_0

https://www.youtube.com/watch?v=4sy2gW02NOw

6460 perkins lerde kronik sorun var. Adamlar hassasiyeti hidrolik kollarına birer sensör takmış,çelik pimlerin içine. Fakat bu pimler dökümde zamanla aşınma yapıyor ve pimler yuvada oynama yapıyor. Bu sebeple hassasiyet randıman vermiyor. İçeriden hassasiyet yapıyormuş gibi görünüyor fakat yapmıyor.
Bunu biz geçen hafta caterpillarci de tekerlekleri söküp,tornaya sokturduk. Pimler çıkarıldı döküm de ki pim yuvaları açılıp, içerisine dozer,kepçelere takılan çelik baga geçirildi.
Yani şuan dünya yeri boşuna sürmüşüm,öyle diyeyim. 3a ile kazık gibi anız yerinde 15 gaz ile gidiyor. Gram devirde oynama yok,tabi kesekden koltukta oturabilirsen :) 6-14 helezon yaylı ünlü ile...
Daha önceleri sert yerlerde batmama problemi yaşıyordum,derinlik ayarını milim milim ayarladım. Benden başkası motoru doğru düzgün yürütemez di,tecrübe edine edine çözdüm olayı. :) meğerse hassasiyet çalışmıyormuş,doğru dürüst. Ona rağmen iyi de nadas yapıyordu yani...
Fakat bu yeni serilerde hassasiyeti daha iyi yapmışlar,bir tane sensör koymuş orta kolun oraya çözmüş olayı Ferguson :)

' Ahmet ARSLAN ' link=topic=85686.msg1024845#msg1024845 date=1443899464' Alıntı:
Arkadaşlar Abiler herkeze hayırlı akşamlar...
Bugün MF tarla gününe katılma fırsatı buldum traktörleri test etme fırsatı bulduk.Organizasyon çok iyiydi traktörler çok güzeldi ekipmanlar çok güzeldi yalnız tarla biraz sıkıntılıyı ekipmana yapışan toprak tipiydi ona rağman traktörin perfarmansı çok iyiydi Mf ye olan sevgim biraz daha arttı.Tarla gösterisinde Gökhan abi Şaban abi ve Çağrıda vardı.Sizin için bir kaç video ve fotoğraf çektim umarım beğenirsiniz.Not:Resimlerin bazıları ters çıkmış neden olduğunu anlamadım...

https://www.youtube.com/watch?v=bikJrKI59_0

https://www.youtube.com/watch?v=4sy2gW02NOw

eline sağlık usta ilk videodaki bu pulluk ünlümü toprak yapışıyo demişsin ama toprak tutmamış