kompresorden anlayan arkadaşlar yardımm!!

s.a arkadaşlar kompresorden anlayan arkadaşlara bi sorum olacak.
bizde 24 lt lik cora marka kompresor var kompresoru calıştırıyorum havası doluyor ve kompresor hava kaçırıyor havayı zabdetmiyor ve kompresor hava eksilince tekrar kalkış yapmak istiyor fakat vızıldıyor motoru kalkış yapamıyor ve sigortası var sigortası atıyor. soylede bi durum var çalıştırınca hava dolmadan tüp sıkışmadan kapatım aç yaptıgımda çalışıyor fakat hava sıkıştıgı zaman hem havayı tutmuyor hemde kalkış yapamıyor motoru.

Ynt: kompresorden anlayan arkadaşlar yardımm!!

Yaşar onu nerden aldıysan geri götür..
bu marka çok adi..
soruna sıra gelince...
komp. nereden hava kaçırıyor... müdahale et..
kalkış yapmamasının nedeni ise faz alıp nötür alamıyor..
yani otomatiğide sıkıntılı..
ayar yapmak lazım yani yada servise götür..
Bunların çoğu parçaları hep aynı birbirine uyar..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85693.msg1023410#msg1023410 date=1442945502' Alıntı:
Yaşar onu nerden aldıysan geri götür..
bu marka çok adi..
soruna sıra gelince...
komp. nereden hava kaçırıyor... müdahale et..
kalkış yapmamasının nedeni ise faz alıp nötür alamıyor..
yani otomatiğide sıkıntılı..
ayar yapmak lazım yani yada servise götür..
Bunların çoğu parçaları hep aynı birbirine uyar..
yusuf abi sılaj paketleme makinası komel makinanın uzerinde geldi bu kompresor parayla + olarak almadık sadece makinada kompresorle gres basmaya hava tutmaya yarıyor

Horozkentli-Yasar link=topic=85693.msg1023366#msg1023366 date=1442927019' Alıntı:
s.a arkadaşlar kompresorden anlayan arkadaşlara bi sorum olacak.
bizde 24 lt lik cora marka kompresor var kompresoru calıştırıyorum havası doluyor ve kompresor hava kaçırıyor havayı zabdetmiyor ve kompresor hava eksilince tekrar kalkış yapmak istiyor fakat vızıldıyor motoru kalkış yapamıyor ve sigortası var sigortası atıyor. soylede bi durum var çalıştırınca hava dolmadan tüp sıkışmadan kapatım aç yaptıgımda çalışıyor fakat hava sıkıştıgı zaman hem havayı tutmuyor hemde kalkış yapamıyor motoru.
Fotoğrafta kırmızı +/- basınç çıkış ayar vidasının altında ince kare şeklinde conta var o yırtıktır büyük ihtimal hava kaçırma sebebi odur.Anlayan bi yer varsa göster

Anladım..
promosyon kalitesi desene :)
şu hava kaçıran yerlere bi müdahale et bakalım..
otomatiğide elektrikten anlayan birine göster..
birde şu var...
prize taktığın yeri değiş..
belki temas etmiyordur kanalın biri

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85693.msg1023415#msg1023415 date=1442946234' Alıntı:
Anladım..
promosyon kalitesi desene :)
şu hava kaçıran yerlere bi müdahale et bakalım..
otomatiğide elektrikten anlayan birine göster..
birde şu var...
prize taktığın yeri değiş..
belki temas etmiyordur kanalın biri
prizlerde sorun yok yusuf abi havayıda sanırım motorun kapalı oldugu siyah kapalı olan bolgeden geliyor açıkta bi yerden değil cunku
koridorlar link=topic=85693.msg1023413#msg1023413 date=1442946109' Alıntı:
Fotoğrafta kırmızı +/- basınç çıkış ayar vidasının altında ince kare şeklinde conta var o yırtıktır büyük ihtimal hava kaçırma sebebi odur.Anlayan bi yer varsa göster
kırmızı ayar yerinden kaçırma yapmıyor ama

Horozkentli-Yasar link=topic=85693.msg1023417#msg1023417 date=1442946560' Alıntı:
prizlerde sorun yok yusuf abi havayıda sanırım motorun kapalı oldugu siyah kapalı olan bolgeden geliyor açıkta bi yerden değil cunkukırmızı ayar yerinden kaçırma yapmıyor ama
Plastik kapağı söküp hava kaçırdığı yeri köpükle kontrol edebilirsin. Rekor delik değilse bağlantı yerlerini söküp teflon bant sarabilirsin.

Arkadaslar kompresore hava kacagini bulayim diye baktim havayi kompresoru acip kapatan dugmenin oldugu siyah kutunun altindan kaciriyor soylede bisey dusundum kompresor dolup stop edince hava basmayi kapatan yeri galiba kapatamiyor o bolgeden ve kompresor kacak oldugundan orasi kapanmadigindan havanin basinci ile calismiyor galiba diye dusundum ama ayarini bilmedigim icin yapamadim